Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Cyklovýlety Naše oblíbená cyklotrasa - cca 70 km
Poslalpepik v Thursday, 04. August 2005 @ 19:31:05 CEST
Přispěno pepik

Kozákovo cyklostezka podél Vltavy, aneb příjemných a nenáročných cca 70 km v okolí Prahy 6

Start: Divoká Šárka, parkoviště u Mc Donalda

Cíl: tamtéž

1.část Divoká Šárka

Spustíte se dolů ke koupališti U Veselíka (nikoli ke Džbánu), pokračujete podél restaurace U Dívčího skoku (možnost prvního občerstvení, ale nedoporučuji, cesta je ještě daleká!) pořád po asfaltu, měli byste kopírovat potok, držte se pořád spíše doleva. Asi po 1km je před stoupáním prudká odbočka vlevo (mezerou mezi zábradlím) - z kopečka dolů, není tam asfalt. Pozor, není značena a je dost málo vidět. Po té pokračujete podél potoka (pořád spíše vlevo se držet), až vyjedete u Hotelu Jenerálka – u restaurace Chorvatský mlýn. Po zarostlém chodníčku (jako u Janáčka) pokračujete k opuštěné bývalé škole, tam přejděte přes silnici a dáte se do Tiché Šárky.

2.část Tichá Šárka

Pořád po „hlavní“ silnici – jezdí tam málo aut – až na konec. Na konci Tiché Šárky vpravo rohová restaurace Na Břetislavce se tuším jmenuje – tady je možnost pivka na zahrádce (ale cesta je ještě daleká). Silnice vás vyvede až na hlavní, čtyřproudou výpadovku z Prahy.

3.část Stromovka

Dáte se doprava - po levé straně je cyklostezka, která vás dovede podél bývalé čističky (je tam unikátní muzeum, ještě jsme tam ale nebyli) do areálu Stromovky. Na počátku se staví obytný komplex, kolem něho pokračujete podél tenisových kurtů Sparty Praha až ke kanálu Vltavy. Pak samozřejmě přes mostík, poté ještě přes jeden, ten je pouze pro pěší, a za ním hned doleva a podél parkoviště k ZOO se napojíte na cyklostezku. A už máte v Praze vyhráno!!!

4.část podél Vltavy

Zpočátku krásná cyklostezka se super povrchem vás dovede až do Kralup. Chvílemi je povrch špatný, chvílemi horší, občas i na facku (velké šutráky), ale okolí krásné. Cyklostezka je značena směr Drážďany.

5.část odbočka do Klecan

Jakmile dojedete k druhému přívozu (Klecany), můžete pokračovat dál, ale POZOR. Krásná cyklostezka se mění v uzounkou cestičku (na cca 5 km), na které se vejde jen jedno kolo a která nebezpečně hraničí s příkrým a nechráněným srázem do vody. Při dost velkém provozu v protisměru, kdy zde jezdí hlavně adrenalinoví šílenci, to není vůbec příjemné. My po jednom hrozně blbém zážitku tady volíme raději odbočku přes Klecany, kde vždy dobře poobědváme. Pokud nás chcete následovat: Nahoru po silnici do kopce na Klecany (je tam směrovka). Kopec asi 500 m, nechá se bez problémů vyšlápnout a navíc se můžete utěšovat, že je to ten nejhorší, co vás dneska čeká ) Nahoře je malé náměstíčko a vlevo vzadu restaurace U krále Václava. Můžete jíst venku i vevnitř, na dvoře u studně si svážete kola, navíc v sobotu se při pěkném počasí na dvoře griluje. Domácí kuchyně, smíchovské pivo, preso s mlékem. Chybět vám nic nebude. Jo, za reklamu nám nic neplatí..… Po obědě je hůř: musíte kousíček do kopce – doleva za restaurací, abyste se dostali na silnici ke klecanskému zámečku. Až se vydýcháte, pokračujte vlevo a dál pořád po téže silnici rovně (přejíždí se další hlavní). Před vesnicí Větrušice se dejte vpravo směrem na Drasty a Vodochody. Tady si můžete udělat zajížďku do vesnice Máslovice, kde je zajímavé muzeum másla. Byli jsme tam dvakrát, pokaždé zavřeno, ale prý je pěkné. Vede k němu ale další kopec. Můžete až do Máslovic, do muzea, pak se spustíte k Vltavě po značené cestě, ale musíte kolo vést – moc příkré a vy nepohodlně ztratíte pracně nastoupanou výšku…. My raději jezdíme ve Vodochodech doleva po malé silničce – je značeno jako DOL: je to bílá cedule s nějakou zkratkou, nějaký výzkumný ústav. Odbočuje se na malém náměstíčku, na úpatí kopce, kde je i zastávka autobusu - dáte se prudce vlevo. Spustíte se dolů tmavým lesem a jste zase na svém – na stezce podél Vltavy.

6.část Kralupy

Po stezce jedeme až do Kralup - před vesnicí Chvatěruby je nádherná cyklohospůdka. Moc příjemné posezení, často ale bývá plno. Zde je také nejhezčí povrch, hodně se tu i bruslí. Po pravé straně za hospůdkou chov vietnamských prasátek. Pokračujete moc pěknou krajinou až do Kralup. V Kralupech přejeďte řeku přes mostík pro chodce a cyklisty (až za mostem pro motoristy) a po cyklostezce za semaforem se dostanete k další hospodě, sedí se venku přímo na chodníku. Je tam vždy plno cyklistů, my zatím nikdy nezastavili. A teď dál nevím jak: po cyklostezce napříč Kralupami směrem na Velké Přílepy. Je tam cyklostezek víc, jezdíme po citu, držte se spíše vlevo, někde je i červená značka. Cyklostezka je značená přerušovaným červeným dlážděním. Pokud se vám podaří držet se potoka, máte vyhráno. Vyjet byste měli na konci Kralup u železničního přejezdu.

7.část – za Luckou Bílou

Po silnici vyjedete z Kralup směrem na Velké Přílepy. Za železničním přejezdem asi 300m je křižovatka. Dáte se vpravo směr na Zákolany, Otvovice. Po silnici do mírného kopečka až do Otvovic. Zastavte se v Otvovicích u malého kostelíku (napravo), je tam také škola. Veliká nic moc stavba vedle školy je budoucí rezidence Lucie Bílé a jejího milého Noida. Tak nic, tam bydlet nebudete, takže pokračujeme dále po silnici do Zákolan. V této malebné vesničce se dáte na „T“ křižovatce doleva a zastavíte na náměstíčku. Zde postůjte chvilinku v zamyšlení před sochou bývalého prezidenta Tondy Zápotockého, zdejšího rodáka. Dodnes tu stojí, ruku zdviženou.

8.část – odbočka Budeč

Budeč – bývalé slovanské hradiště je významné pro historiky a archeology. Dost navštěvované. Cyklisticky: velký kopec a cca 3km navíc. Místo ale má charisma, pokud máte dost sil, doporučuji. Vede tam značená turistická cesta naproti soše rodáka, hned nahoru. Na vrcholku se pak dáte dolů druhou stranou a vyjedete na silnici. Tady doleva a poté doprava do lesa na turistickou cestu směrem na Okoř.

9.část – Na Okoř je cesta …..

Pokud vynecháte Budeč, můžete vidět obydlí další „celebrity“, Báry Štěpánové. Pokračujete po silnici, hned u podjezdu uvidíte vlevo kapličku a u kapličky domeček…. Až u domu jsme nikdy nebyli, ale tam to je. Vy ale pokračujte po silnici na Kováry. Za vesnicí odbočuje do leva do lesů a polí červená značka na Okoř. Tou se dáte. Jedete krásnou polní cestou pořád po značce – pod opravovaným železničním viaduktem, kolem opravených stavení a mlýna s překrásnou zahradou vyzdobenou sochami (bývalá usedlost Ljuby Hermanové). Za mlýnem narazíte na potok. Pokud chcete navštívit zříceninu hradu Okoř, musíte přes potok převést kolo -nebo se přebrodit. Jedete chatovým údolím až k hradu. U něj je cukrárna (tam jsme nikdy nebyli), na hradě přímo hospoda (tam jsme byli často) s výborným, silným pivem Granát. Ve vesnici samotné ještě další hospoda a občerstvení – nemáme vyzkoušené. Od hradu se dáte po silnici vlevo směrem na Lichoceves.

10. část - závěrečná

Dál už jen po silnici směrem na Tuchoměřice (je značené) přes Lichoceves. V Tuchoměřicích sjedete z kopce na křižovatku „T“ a dejte se vlevo na Statenice. Na konci Tuchoměřic se staví nové domy nahoře vpravo u lesa. Nepojedete k nim, ale vedle odbočky k nim vede mezi starou zástavbou cesta do lesa. Tou se do lesa vnoříte a pořád po hlavní. Až nad hájovnou – vyjedete vpravo z lesa na louku a v dáli již vidíte rotundu Přední Kopaniny. Dáte se k ní nejprve polní cestou. Na Kopaninu vás čeká velice hnusný, ale zato krátký kopec. Když vyfuníte na hlavní, přejděte ji a pokračujte rovně směrem na hotel U housliček, kde se dáte doprava. Po cca 100 metrech narazíte na sportovní hospodu U Drahušky, kde si můžete dát poslední odměnu ve formě dobrého piva. Od Drahušky se dáte do polí – nejprve asfalt, pak polňačka. Pepík ji pravidelně udržuje, aby pro cyklisty nezarostla, a věřte, že mu to dá dost práce. Pojedete podél dálnice a na konci se dáte přímo do pole, bývá ujeté. Pokud čerstvě zorané, hup tam! Musíte se dostat na asfalt do samoty Na Padesátníku. Tu projedete, přejedete hlavní Horoměřickou a šup do Šárky. Hned na kraji doprava po kořenech mírně z kopečka a jste u altánu, kde již jsou značky – směr Liboc. Od vašeho auta v Mc Donaldu vás dělí již jen krásné sladké asfaltové cca 4 kilometry.

Poznámka

Dobrý den, náhodou jsem narazil na Váš popis cyklotrasy přes Klecany, Vodochody atd. na Kralupy. Sám tam také občas vyrážím,navíc bydlím naprosti přes řeku v Libčicích. Chtěl bych Vám jen upřesnit, že zkratka u toho Dolu je Výzkumný ústav včelařský, mimochodem je producentem Dolské medoviny (Dol je místní jméno), kterou si můžete v okolí občas také koupit. Za návštěvu, zvl. s dětmi pak stojí asi kilometrová stezka z Máslovic do Dolu, kde jsou různé dřevěné artfakty a lesní dětské hřiště.

S pozdravem Jaroslav Richter

Děkujeme, pane Richtere!!!!


 
Příbuzné odkazy
· Více o Cyklovýlety
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Cyklovýlety:
Naše oblíbená cyklotrasa - cca 70 km


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.25
Hlasů: 4


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Cyklovýlety

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy