Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 6 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Mexiko 2003 Cancún
PoslalPepik v Wednesday, 13. October 2004 @ 22:30:30 CEST
Přispěno Pepik

Přesun z Playa del Carmen do Cancúnu proběhl rychle a bezproblémově. Těšili jsme se na světově vyhlášené přímořské letovisko, kde to teprve pořádně roztočíme. Houby. Místo letoviska nás autobus vyplivl na centrálním nádraží velkého, hlučného a nesympatického města. Přejít zde ulici, to je o život. Neustálý proud aut, která nemají sebemenší zájem na tom, aby zastavila. Spíš naopak, pořádají na chodce hon, kdo kterého dřív přejede. Jejich jednání jsme pochopili, až když se z nás málem staly oběti dopravní nehody. A teprve potom jsme se přestali jejich zvrhlým úmyslům divit. V Cancúnu se totiž ulice přecházejí královsky, ovšem musíte používat přechody. Tedy přechody, ony jsou to obrovité široké retardéry přes celou, třeba čtyřproudou komunikaci. Auta jsou přinucena před každým retardérem zastavit, a chodci jsou tu zcela suverénními pány. Přechodů je v centru poměrně dost, takže jako řidiči jsme chápali, že auta musí mít na chodce pěkně spadeno. A když někdo není na přechodu, stává se pro ně lovnou zvěří.

Ubytovali jsme se levně v malém a tichém rodinném hostelu, kde v ceně byla i snídaně s výbornými čerstvými houstičkami a velehnusným skořicovým kafem. Ubytovaní si v malé kuchyňce, která slouží i jako recepce, mohou uvařit z vlastních zásob, majitelé žijí s hosty jako jedna rodina. Jsou opravdu přátelští, mluví anglicky, a tak plním jejich prosbu a Hostel Las Palmas (asi tři bloky od autobusového nádraží – dá se lehce dojít pěšky) vám doporučuji.

Zklamáním bylo zjištění, že k moři možno jen autobusem nebo taxíkem, že je to asi 20 minut jízdy. Nu což, obchody plné zboží a stánky narvané turistickými hrůznými suvenýry (kdepak je Palenque se svými vkusnými rukodělnými a levnými předměty!), to nás ani za mák nepřitahovalo. Vzhůru na autobus. Pohodlné je, že jízdné je nízké a pořád stejné. Rozhrkaný autobus, kterých zde směrem k moři jezdí pět do 15 minut, nás opravdu vyvezl za město a teprve nyní jsme pochopili, že existují Cancúny dva. Ten druhý, to je tzv. Zona Hotelera, písečná kosa ostrova, kterou protíná čtyřproudá dálnice, po jejíchž obou stranách stojí jeden hotel vedle druhého. Celý poloostrov měří asi 20 km, na šířku 400 metrů a je zakončen malým letišťátkem. Čím dále na jih, tím luxusnější, rozlehlejší a uzavřenější jsou hotely. Mezi nimi se střídají bary, taneční kluby, golfová hřiště, nákupní centra, restaurace. Nedohodli jsme se, který Cancún je horší. Obě jsou to děsná pekla, ale dle mého názoru vítězí jasně Zona Hotelera. Smyslem její existence je poskytnout luxusní útočiště davům turistů, kteří sem přilétají na týden či maximálně dva, aby v prázdninovém hotelu strávili pohodlnou a nenáročnou dovolenou. Mluví se zde výhradně anglicky, je možno platit i americkými dolary. Turisté jsou přes den na pláži, v noci se baví a utrácejí v barech, na diskotékách a v restauracích. Je pravda, že pláž je tady nádherná. Jemný píseček, občas nějaká romantická skála, čisto a vlny, ve kterých se dá dovádět . Na plavání jsou u každého hotelu bazény. Před každým hotelem sada lehátek, v nich se vyvalují a intenzivně odpočívají znavení pracující. Každý hotel si svoje ovečky řádně označí, aby se snad nějací vetřelci nedostali na lehátka, či nedej bože do bazénu! Všude také slouží plavčík, který dbá, aby se nám paninka neutopila. Je zde i pár veřejných pláží pro chudý lid, i těm přidělují plavčíky.

V Cancunu jsme strávili pouze první den. Poté jsem se vydali na výlet, který se nám krapánek neplánovitě prodloužil. 
Příbuzné odkazy
· Více o Mexiko 2003
· Novinky od Pepik


Nejčtenější článek o Mexiko 2003:
Závěr - Mexiko 2003


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Mexiko 2003

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy