Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Indie 2004 Puškar
PoslalPepik v Wednesday, 05. January 2005 @ 22:22:52 CET
Přispěno Pepik

Do Puškaru jsme udělali jednodenní výlet taxíkem z Jaipuru. Ráno jsme vyráželi v šest hodin a večeři už nám v hotelu podávali v půl deváté. Je to malé příjemné město rozkládající se na břehu jezera, na okraji pouště. Pro hindy je důležitým poutním místem a je možno zde potkat spoustu svatých mužů. Po tříhodinové cestě autem vedly naše kroky do restaurace přímo u jezera. Zde poprvé jsme pocítili, že jsme se ocitli ve svatém poutním městě, protože ke snídani byly čistě vegetariánské pokrmy. Je zde zakázáno konzumovat maso, dokonce ani vajíčka tu neseženete. Vychutnávali jsme si nevšední atmosféru místa pozorujíce svaté muže při motlitbách a koupeli. K jezeru vedou koupací gháty, kde poutníci vykonávají své motlitby a očistu. I turistům za peníz nabídnou květinu a požehnání.

My však do Puškaru vážili dlouhou cestu hlavně kvůli velbloudímu trhu, tzv. camel fest. Velbloudí slavnost se koná jednou ročně v listopadu, přesné datum závisí na lunárním kalendáři. Na poušti za městem se sjede z celé Indie vždy kolem 200 000 lidí, obchoduje se se zvířaty, zvláště s velbloudy, kterých bývá kolem 50 000. Prodávají se zvířata, nástroje pro jejich chov, krmivo. Setkávají se chovatelé a vyměňují zvířata, zkušenosti nebo jen tak vážně diskutují. Vše je samozřejmě doplněno spoustou stanů s občerstvením, spoustou kejklířů, různých obchodníčků i podvodníčků. Svět obchodu zvířat je obklopen velkou matějskou poutí. Poslední dobou se z velbloudí slavnosti stává i oblíbená turistická atrakce. V okolí několika kilometrů se staví obrovská stanová městečka, která se na pár dní v roce zaplní turisty jak z Ameriky, tak i z Evropy. Celá slavnost trvá asi týden. My měli štěstí, že jsme tam byli asi dva dny před zahájením, kdy se ještě opravdu obchodovalo. V hloučcích se domlouvaly obchody, odborně prohlížela a hodnotila zvířata. Hudebníci, atrakce a hospody ještě neprobíhaly v celé své nablýskané síle, zato chovatelé se tvářili ustaraně a zaměstnaně. Velbloudi jsou úžasná zvířata, klidná, trpělivá a velmi fotogenická. Denní limit fotek jsme všichni překročili mnohonásobně.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Indie 2004
· Novinky od Pepik


Nejčtenější článek o Indie 2004:
Udajpur


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.66
Hlasů: 3


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Indie 2004

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy