Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Indie 2004 Goa - Palolem beach
PoslalPepik v Wednesday, 05. January 2005 @ 22:19:31 CET
Přispěno Pepik

Na jih jsme přiletěli o pět dní dříve oproti původnímu plánu, a byli jsme z toho dost rozpačití. Co tu budeme dělat? Jen tak se válet u moře? Není to v Indii škoda? Není. To jsme zjistili již po pár prvních hodinách. Samozřejmě, jet do Indie jen na pláž, jak to dělají chudší Němci či spořiví Izraelci, to by na šikuly Čechy nebylo. Ale zakončit tu svůj indický či nepálský pobyt, na to je zdejší pobřeží jak dělané.

Ve státu Goa, který je proslaven turistickým ruchem, jsme si poprvé vybrali středisko, o kterém v průvodci píšou, že je rájem pro baťůžkáře. Je zde prý klid, krásné a klidné moře a poloprázdné pláže. Navíc nám ho doporučila kamarádka Jiřina. Moc jsme jí děkovali. Palolem beach sice leží dost daleko od letiště, až na samém jižním konci Goy, autem jsme jeli asi 2 hodiny, ale nelitujeme. Pláž opravdu poloprázdná, a to začíná vrcholná sezona, moře teplounké, klidné a úžasná pohoda. Bydlí se zde ve speciálních bambusových chýších, do kterých se leze po žebříku do korun stromů. Je to velmi nezvyklé a jemně romantické. Uvnitř chýše máte postele s úžasnými matracemi (jako ostatně v Indii skoro všude), moskytiéru a sem tam někde i poličku. Na terásce židličky „bílý mor“ a úchvatný pohled na moře. Chýše jsou z bambusu a rákosu, takže se v nich i báječně spí, neb v noci profukuje vítr, dokonce jsme museli jednou na noc vytáhnout i spacáky – ale fakt jen jednou. Paráda. Ale pokud máte kufry, nedoporučuji. Nevím, jak by se po pláži nechaly přenášet, bylo by to dost nepraktické, navíc v chýších je málo místa. V případě kufrů volte ubytování někde v penzionu v přilehlé vesničce. Co se týče klidu na pláži, to už byla za našeho pobytu minulost. Všude se vyhrává, je třeba jen najít takové ubytování, kde vyhrávají potichu a váš repertoár. I u moře jste v Indii......

Ještě k ubytování: třetí den jsme objevili ráj na zemi, to už se nám ale nechtělo stěhovat. Zcela na východní straně (stojíte-li čelem k moři, tak vlevo) jsou z pláže neviděné chatky, úplně osamocené, bez muziky, bez provozu, bez lidí, pouze dvě malé plážové restaurace. Některé chatky stojí úplně na skále s famózním výhledem. Bohužel však již za naší návštěvy se tam stavěly sruby další. Nevím, nevím, nakolik se tento ráj dochová do budoucna. Každopádně to zkuste: jděte po pláži dlouho, až skoro do vyčerpání a tam na konci jsou.

A co jsme zde celé čtyři dny dělali? Koupali se, slunili, podnikali cesty do okolí, pravidelně navštěvovali západy slunce, po kterých jsme spolu s přítomnými užasle tleskali. Báječně se zde jí (doporučujeme restauraci přímo na pláži napravo od hlavní cesty.Poznáte ji snadno, každý večer je buď plno, nebo rezervováno). Není problém s chladným pivem, ryby jsou čerstvé a báječně připravené.

Velké potěšení nám každý večer dělala návštěva některé z internetových kaváren. Vždy nám někdo napsal a to jsme si cenili. Zvláštní poděkování patří věrné dopisovatelce a redaktorce našich emailů Hanině. Co se týče internetu, prakticky nikde po celé Indii jsme se nesetkali s tím, že by nebyla možnost se připojit. Pouze někde byly zasviněné klávesnice, sem tam malinko nefunkční některá písmenka, ale vcelku paráda.

A ještě jedna věc stojí za zaznamenání. Setkání s podivuhodným kanadským staříkem. Do Indie přijel rozjímat do ášramu a cvičit jógu. Bylo mu přes 70 let, vypadal na 60, štíhlý, báječně plaval, potápěl se, perfektně mluvil několika jazyky a měl velký přehled o historii i světové současné politice. Strávili jsme s ním jedno dopoledne a byli z něho úplně paf. Recept na jeho vitalitu? Nejíst maso, nejíst cukr, nepít alkohol, cvičit jógu a milovat svět. Jednoduché, že?

 
Příbuzné odkazy
· Více o Indie 2004
· Novinky od Pepik


Nejčtenější článek o Indie 2004:
Udajpur


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.4
Hlasů: 5


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Indie 2004

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.09 Sekundy