Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Indie 2004 Bombaj
PoslalPepik v Wednesday, 05. January 2005 @ 22:13:36 CET
Přispěno Pepik

Poslední dva dny jsme strávili ve městě, od kterého nás všichni odrazovali. Nedali jsme se a udělali jsme dobře. Moc se nám zde líbilo, i když pamětihodnostem a turistice jsme příliš nedali. Jen tak jsme se procházeli a nostalgicky loučili s Indií, i když po pravdě řečeno Bombaj není Indie, je to jen jedna z mnoha tváří této divukrásné země. Na jedné straně velkoměsto, kde najdete velké moderní budovy, dvoupatrové anglické autobusy, obchody přeplněné zbožím, moderně a vkusně oblékané lidi, na silnicích plno luxusních aut, mezi kterými jezdí nezanedbatelné množství škodovek, ovšem stejně tak je zde spousta žebráků, podivných pouličních obchodníčků a lidí žijících na zemi, kde jedí, spí i provádějí veškerou svoji toaletu.

Navštívili jsme bránu Indie, starobylý jachtařský klub, kde je vstup pouze pro členy, ale naši staří mořští vlci by bez návštěvy tohoto místa nebyli schopni Bombaj opustit. Vynechali jsme ostatní lákadla, která najdete v průvodci, ale vůbec jsme toho nelitovali. Nenechali jsme si ujít pouze velkoprádelnu pod širým nebem. Neskutečný zážitek, v oblacích vůně mýdla a ve značné vlhkosti lze z mostu nad prádelnou pozorovat práci pradláků. Prádlo perou mlácením a vytloukáním špíny, občas do kádí ponoří své tělo zborcené potem a pokračují dál. Prádlo věší na nekonečné šňůry vynalézavě natahané kolem dokola, kde v parném sluníčku a všudypřítomném smogu zázračně uschne do nevídané bělosti. Zvědavý Pepík chtěl samozřejmě dovnitř. Když však zjistil, že ho tam rádi mezi potoky špíny na zemi a mezi nekonečnými káděmi plnými špinavého prádla za přiměřený peníz provedou, rychle vycouval.

Co se týče ubytování v Bombaji. Jelikož jsme po třech týdnech už velmi zběhlí, vymysleli jsme účinnou taktiku na taxíkáře. Abychom se vyhnuli nekonečnému hledání hotelu ve velkoměstě, volili jsme ubytování v hotýlku poblíž Victoria station – hlavního bombajského nádraží. A libovali jsme si, jak jsme to chytře vymysleli. Z letiště se jede do města skoro hodinu a město je veliké, ale přesto taxikář samozřejmě ani nemrknul a na Victoria station vyrazil bez zaváhání. Ale pak. Nejenže nevěděl, kde námi požadovaný hotýlek je, ale ani se nedokázal zeptat, ani neuměl číst latinku!!!!! Nebudu popisovat, jakou anabázi jsme museli podstoupit. Problém byl nakonec ale i na naší straně. Z jednoho cestopisu na internetu jsme si vybrali název pěkného malého čistého a levného hotelu poblíž hlavního nádraží – Modest hotel. Ale ouha, do textu se jim vloudila chyba, jedná se pravděpodobně o Modern hotel!!!! To nás napadlo, až když taxikář už byl zralej na cvokhas, všichni kolem Victoria station s ním a nikdo v okruhu několika set metrů nebyl schopen poradit. Hotel je to asi opravdu dobrý, byl ale obsazený. Tak jsme se museli postarat sami: doporučujeme hotel naproti Victoria station – Railvay station. Je o něco dražší než Modern hotel, ale bágly nám tam druhý den nechali až do večera a ještě jsme se mohli zadara převléknout a osprchovat. Navíc není vůbec problém s orientací.

Pěkné suvenýry jsme nakoupili ve čtvrti Colaba. Levné, jak už jsem zmiňovala dříve. Víc se mi nechce psát, Bombaj je skutečně pocitové město, stojí zato ho vidět a užít. Ničeho se nebojte a vzhůru za poznáním.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Indie 2004
· Novinky od Pepik


Nejčtenější článek o Indie 2004:
Udajpur


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Indie 2004

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.13 Sekundy