Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Mexiko 2003 Isla Mujeres
PoslalPepik v Wednesday, 13. October 2004 @ 22:27:41 CEST
Přispěno Pepik

Po výborné snídani v hostelu – čerstvé houstičky a od Pepíka salámky a sýry – jedeme s minibusem collectivos (kolik tam se vejde lidí, to byste nevěřili!) do Porta Juárez a přívozem na Isla Mujeres – Ostrov žen. Své jméno dostal malý ostrůvek blízko Cancúnu prý na základě pověsti, že španělští piráti zde nechávali své milenky, zatímco přepadávali lodě a plenili přístavy. Pravděpodobně ale jméno dal ostrovu Francisco Hernández de Cordóba, který se v roce 1517 plavil z Kuby, aby si opatřil otroky do tamních dolů. Jeho expedice doplula k tomuto ostrůvku a posádka zde objevila kamenný chrám s hliněnými figurkami mayských bohyň. Cordóba pojmenoval ostrov podle těchto idolů. Dnes se někteří archeologové domnívají, že ostrov byl zastávkou Mayů na jejich pouti za uctíváním bohyně plodnosti Ixchel na ostrově Cozumel. Hliněné figurky tuto bohyni pravděpodobně představovaly.

Ať tak či tak, ostrov je to příjemný, přátelský. V Chorvatsku bychom se na něj sice dívali jako na slabší průměr, ale ve srovnání s Cancúnem se jedná o naprosto pohodovou a tichou lokalitu. Zarazilo nás ovšem, kolik odpadků se zde povaluje.

Osm kilometrů dlouhý a 800 metrů široký ostrov pro nás nebyl žádnou nepřekonatelnou veličinou. Přestože jako dopravní prostředek se zde rozmohly golfové vozíčky, kterými vedle turistů jezdí i místní, my jsme dali přednost kolům. Tentokrát to byly stroje opravdu hodné svého jména, žádné plečky. Pravda, Admirál zpočátku zahlížel po vozíčkách, později slevil aspoň na motorku, ale večer přiznal, že kolo bylo jedinečné. Ostrov jsme projeli po Avenidě Rueda Medina, která tvoří smyčku kolem celého pobřeží. Navštívili jsme želví farmu, kde odchovávají mořské želvy, viděli několik pláží, na dvou jsme se i vykoupali, míjeli několik rybářských vesnic, dojeli jsme až na samý jižní cíp ostrova, kde je pěkná vyhlídka. Cesta zpět vedla po východním pobřeží, kde foukal vítr a moře hlučelo otevřeným příbojem. Překvapilo nás, že i zde, v místech, kde je koupání problematické, vyrůstají nové domy. Vyhlídka na rozbouřené moře krásná, ale to je tak všechno. Na koupání je nejlepší Playa Norte, severní pláž, kde je hodně daleko mělké moře, a tedy klidná a velmi teplá voda.

Ostrůvek k zulíbání, tak se nám vůbec nechce vracet zpět do Cancúnu.

„Já bych sem nejradši přijela i zítra se koupat.“
„Drahý přívoz,“ ozvali se drobní škudlilové.
„A co hotel tady?“
„Máme zaplaceno v Cancúnu.“
„A co když bude levnější tu zůstat, než jet tam a druhý den zpět?“
Bylo, a to rozhodlo.

Pronajali jsme si pokoj v hotelu na břehu moře, s teráskou a vyhlídkou přímo na mořský příboj. Tak, jak jsme byli připraveni na jednodenní výlet. Jen s foťákem a plavkami. A abychom si připadali jako světáci, připlatili jsme si na OLINKU. Tedy připlatili, spíše jsme si ji vyrobili. Kluci v krámě nakoupili spoustu dobrot, vyložili v hotelu na stoleček s gestem: Žer, co žer aneb Olinka po česku. Nepřekonatelný večer na terase s plným bříškem a spoustou chladného piva. Ještě jsme stihli před místním kostelem působivou církevní slavnost. V plném kostele se shromáždily ženy s podnosy překypujícími jídlem – kuřata, brambory, maso, saláty, ovoce. Kněz jim jídlo požehnal a ony poté vyšly na prostranství před kostel, kde s plnými tácy na hlavách utvořily kruh a za zvuků živé hudby tancovaly do rytmu. Ženy byly oblečené v krojích a byly nejrůznějšího věku, od dětí až po stařenky. Museli jsme obdivovat fyzický výkon starších žen, jež se dobrou čtvrt hodinu kroutily v rytmu hudby, kroužily v kruhu a to vše s těžkým plným tácem na hlavě. Asi po patnácti minutách se kruh rozpojil, ženy utvořily řadu a všichni se vydali v průvodu za doprovodu muziky a zpěvu městem.

V hotelu jsme byli prakticky sami, dali nám pokoj velmi levně. Povzbuzeni pivem pak kluci vymysleli velký podnikatelský záměr - Ruslanem budou do zdejších poloprázdných hotelů mimo sezónu navážet Čechy! Vytvoří zde nové mexicko-americké Bibione pro chudé a chtivé Středoevropany. A konečně zbohatneme!

Druhý den už jen rozkošnické povalování se na pláži a smiřování se s myšlenkou, že dovolená pomalu končí. Pozdní odpoledne nás zastihlo ve výborné zdejší italské restauraci, kde jsme měli velmi chutnou rybí polévku, rybu a pizzu.

Nepříjemné chvíle jsme zažili při zpáteční cestě na trajektu, kdy Pepík rozvíjel teorii Titaniku. Pravda, loď byla naplněná k prasknutí, nouzový východ nevidět, pouze dvoje dveře neprodyšně uzavřené, ale přesto byli všichni v klidu. Roztěkaný Pepík nerozházel ani svoji více než silnou sousedku, která si dělala měsíční uzávěrku všech svých financí, přičemž kasu měla přímo v podprsence!

Večer ještě smutná procházka městem a nákup posledních suvenýrů. Druhý den ještě na pár dopoledních hodin zajet k moři, koupali jsme se u jedné OLINKY, poslední paprsky slunce, poslední vlny a domů!!!!!!!!!

Skončila dovolená, skončilo dobrodružství, zbývají jen vzpomínky a spousta krásných fotografií. Ale žijem dále, takže: Kam příště, Pepíku? 
Příbuzné odkazy
· Více o Mexiko 2003
· Novinky od Pepik


Nejčtenější článek o Mexiko 2003:
Závěr - Mexiko 2003


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.66
Hlasů: 3


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Mexiko 2003

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy