Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Jiné zajímavosti Náš jachting
PoslalPepik v Tuesday, 26. October 2004 @ 21:02:12 CEST
Přispěno Anonymní

Je to již hodně dlouho, co jsme poprvé začali plachtit. Nejdřive s malým Finem na českých rybnících a přehradách. Pak na té samé malé plachetnici v tehdejší Jugoslávii. Dokonce jsme podnikli několik dobrodružných přeplaveb. Například skoro celodenní přeplavba z Pelješacu na Mljet. Několikrát se nám stalo, ze jsme se dvě hodiny pohodlně vezli na bočáčka a pak, po změně větru, pět hodin doslova bojovali proti silnému větru a velkým vlnám zpět. Samozřejmě, že jsme nikdy nevynechali možnost podívat se v tehdejších jugoslávských přístavech na "pořádné" plachetnice. Pokaždé jsme zevlovali v marínách a říkali si, jaké by to bylo na takové veliké kajutové plachetnici plachtit po celé délce pobřeží a ne jen ráno tam a odpoledne zpět. Samozřejmě, že nějaké zkušenosti s námořním plachtěním jsme měli. Z plachtění s jedním z našich předních jachtařů, s Rudou Klabouchem z plavby po Baltu na plachetnici, kterou Ruda sám postavil, ale to není ono, když je člověk jen členem posádky a není kapitán posádky své rodiny a svých nejlepších přátel.
A tak když byl charter v Chorvatsku v roce 1998 opět pro cizince objeven, neváhali jsme a s kamarádem Vaškem, kterému jsme dali přezdívku Admirál, jsme poprvé vyrazili na chartrovanou plachetnici do Chorvatska. Ačkoliv to byla stará "chlíva", zážitek z prvního samostatného plachtění byl tak silný, že během dvou měsíců po návratu z Chorvatska jsme si udělali náš první námořní patent a příští rok jsme si sami chartrovali svou vlastní plachetnici a s minimálními znalostmi námořní plavby jsme podnikli naší první týdenní plavbu po Jadranu.
Plachtění se nám tak zalíbilo, že do Chorvatska na plachetnici jezdíme pravidelně každý rok. Dokonce několikrát. Celé chorvatské pobřeží máme již hodně probádané, a tak za pěkného počasí již nepotřebujeme mapy ani GPS a navigujeme takzvaně "na oko", podle pobřeží. Pravda, není to zrovna přesná navigace, ale kdo na dovolené pospíchá.....
V roce 2003 jsme také podnikli dvoutýdenní plavbu z Atén na Kyklády. Nejjižnější bod byl ostrov Santorini. V příštím roce plánujeme návrat do Řecka. Buď přejezd z Chorvatska dolů do Jónského moře až na Zakhintos, nebo opět z Atén a opět na Kyklády. Ale tato plavba je zatím ještě jen plánovaná. Pokud se nám podaří ji uskutečnit, určitě na mých stránkách naleznete podrobný cestopis. Takže je na co se těšit.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Jiné zajímavosti
· Novinky od Pepik


Nejčtenější článek o Jiné zajímavosti:
Cestovatelská pro a proti


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4
Hlasů: 4


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Jiné zajímavosti

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy