Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Singapur, Malajsie a Thajsko 2002 Úvod - Singapur, Malajsie a Thajsko 2002
PoslalPepik v Monday, 18. October 2004 @ 11:30:59 CEST
Přispěno Pepik

Nemáte před sebou žádný dokument, který by vyčerpávajícím způsobem popisoval místa, jež v listopadu 2002 navštívila trojice cestovatelů. Nejsme žádní mladíci, dohromady je nám třem bezmála sto šedesát let, přesto jsme chtěli dovolenou strávit jako bychom mladí byli. Naše povídání si neklade za cíl informovat o všech turistických zajímavostech i každodennostech života procestovaných zemí. Nejsme žádní Holubové, ani Hanzelkozikmundové, ale obyčejní turisté odchovaní Čedokem a CKM. Prostě jsme se rozhodli, že letošní dovolenou prožijeme trošku jinak - s baťohy a na vlastní pěst. A se svou zkušeností bychom se rádi podělili i s vámi, kdo máte trošinku dobrodružnou krev, ale už několik křížků na zádech, a žádné zkušenosti s netradičním cestováním. Mimo jiné bychom chtěli tímto povídáním povzbudit naše vrstevníky. Nebojte se cestovat tak jako my, uvědomte si, že ještě nekončíme, že dokud žijeme, můžeme si užívat, můžeme zkusit i to, co by nás dříve napadlo jen v hodně divokém a neuvěřitelném snu. Největším problémem podobné cesty je překonat počáteční strach, nechuť, možná i někdy lenost. Ani my nejsme žádní vrcholoví sportovci, angličtinu jsme se začali učit všichni tři nedávno, nedisponujeme obrovskými konty dolarů, jsme prostě obyčejní starší lidé.

V našem věku - dohromady je nám třem bezmála sto šedesát let - jsme však spakovali do baťohu pár věcí, odložili obleky, kravaty, kostýmky a vydali se za dobrodružstvím.

Kdo? Pepík, iniciátor cesty a velitel směru; cestovatelsky nejzkušenější, nejodvážnější a také s nejbláznivějšími nápady, jež se mu většinou dařilo i přes naše některé námitky realizovat a které se poté staly zlatými milníky celé cesty. Vašek, zvaný Admirál, pečlivý fotoreportér, který byl vždy v klidu a v pohodě, šířil kolem sebe dobrou náladu, nikdy se nenechal vyvést z míry a vždy s velkým apetitem konzumoval i pokrmy zdánlivě nekonzumovatelné. Trojici doplňuje moje maličkost – systematická zapisovatelka a komentátorka veškerého dění, která je vděčná, že ji kluci vzali s sebou a snaží se nepřekážet připravena uhlazovat eventuální třecí plochy, které se bohudíky nevyskytly. Vybaveni jsme byli třemi slušnými němčinami a jednou francouzštinou (které nám všechny byly zcela k ničemu), jednou slušnou angličtinou, poskládanou z tří více či méně děravých, jištěni průměrnými kreditkami. Zakoupili jsme letenky do Singapuru a zpáteční z Bangkoku. Plán třítýdenní cesty byl dán jen zhruba. 
Příbuzné odkazy
· Více o Singapur, Malajsie a Thajsko 2002
· Novinky od Pepik


Nejčtenější článek o Singapur, Malajsie a Thajsko 2002:
Přesun do jižního Thajska


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.33
Hlasů: 3


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Singapur, Malajsie a Thajsko 2002

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.09 Sekundy