Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 6 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Singapur, Malajsie a Thajsko 2002 Přesun do jižního Thajska
PoslalPepik v Monday, 18. October 2004 @ 11:19:53 CEST
Přispěno Pepik

Brzy ráno na snídani k Číňanovi, Admoš začíná svádět boj se svým tělem (po včerejším večeřovém koncertu není vůbec divu), a tak se postí. První menší kolize nastává, když obtěžkáni bágly míříme na nádraží. Zdejší obrubníky jsou zvláštně sešikmené a já nešika sebou švihla tak, že koleno je v tu ránu krvavé. Obětavý Pepík na nic nečekal, serval bágl ze zad a pohotově a bleskurychle mě ošetřil, miláček. Dostat totiž tady do rány infekci, to by nemuselo skončit dobře. Pravé drama nás ale teprve čeká na autobusáku. Smrad, stress, mačkanice, hrůza a běs nám známý z příjezdu je hotová selanka proti situaci při odjezdu. Ve víru výfukových plynů v podzemních garážích (čekáme, pobíháme, čekáme, čekáme, bojíme se, že nám ujeli….) se Vaškovi udělalo tak zle, až jsme se všichni lekli. Pouze silný Pepík neustává ve své bdělosti. Pečlivě, jak je jeho zvykem, kontroluje, zda máme vše. A bez problémů odhalil, že ve víru zmatku nám milá, příjemná a ochotná pokladní přeškrtla cenu 40 Rg a nenápadně vepsala 35. Poté vyštěkla číslo autobusu a rychle, rychle, rychle..…. Rozdíl? Pro ten si Pepík došel, měla smůlu. My se před ním jen sklonili, protože opět vyhrál!!! „Ty je furt podezíráš, že nás chtěj vokrást ……no ale, asi máš pravdu,“ pronesl na Pepíkovu adresu výfukovými plyny zmučený Vašek. Nicméně, stejně nás doběhla. Kdepak přední sedadla…… Ale stejně se nám sedělo pohodlně, příjemně.

Napříč celou Malajsií míříme do Thajska. Kolem dálnice je země zelená, přes hory dost opuštěná. Vidíme, jak ji pomalu rabují - hodně se staví, a tak těží kámen, písek, dřevo. Hory jsou od buldozerů vykousané, podél dálnice rostou nová a nová staveniště. Nevšedně obrovitá průmyslová centra, veliké obytné komplexy. Na obou hranicích opět pěšky, v Malajsii menší problém. Protože ze Singapuru jsme přijeli do Malajsie vlakem, nemáme vstupní razítka. A tak chtějí vlakový lístek jako potvrzení o našem vstupu do země. Avšak kdepak ty lístky jsou? Tolik věcí se v Malajsii odehrálo, navíc pokud celý svůj majetek vláčíte na zádech, vše zbytečné se hned odhazuje. Ale Vašek má v ledvince snad i oddací list, zachraňuje nás. A hurá, nic již nebrání tomu, abychom se stali součástí nádherné a námi milované thajské exotiky. Zde ještě jedno malé upozornění pro naše případné následovníky. Při vstupu do Malajsie nezapomeňte na hranicích trvat, aby vám do pasu zvěčnili vstupní razítko. Odpadne pak chvíle hrůzy na hranicích, kdy už člověk myslí na to nejhorší… Na louskáček na ořechy, což je prý pro mužský to nejhorší mučení. No, nevím, každopádně se vstupním razítkem máte vystaráno.

Cílovou stanicí je městečko Hat Yai, kde hledáme další možnosti přesunu. Je tma, po menším tápání a pátrání se přesouváme tuk tukem na místní autobusák, asi 3 km za město. Je nám trošku líto, že si nemůžeme vychutnat atmosféru thajského maloměsta nezatíženého turisty, ale cestovatelská povinnost volá. Ještě dnes chceme být v Trangu! Tržiště u autobusáku za městem nám vše vynahrazuje. Moc dobrot, moc zboží, moc lidí, moc muziky. Zvláště Pepík je při chuti, vybírá, co by smlsnul. Okukujeme tradiční pečené kobylky, červy, kůže, bůčky. „Jestli si Pepík dá tu tyčinku (masový voňavý špíz), tak jsem v prdeli,“ lakonicky zkonstatoval dietou utrápený Admirál. Nebyl, vydržel. „Přátelé, je to kulturní země, mají tu alkohol,“ zajásali jsme po objevení velmi slušného - cenou i chutí - koňaku Regency, který se nám poté stal věrným společníkem na zbytku cesty. Stejně jsme ten večer skončili u piva, bylo toho na nás moc - přesun, exotické tržiště, koňak. Lidé přátelští, usměvaví, znatelný rozdíl oproti Malajsii. Vašek rozsedl židli - úsměv, pohoda. Přesouvali jsme se opět autobusem VIP. Pepík, který vždy u pokladen vedl jednání, tentokrát slavil vítězství. Opravdu jsme dostali místenky na přední sedadla. Avšak hned při vstupu do autobusu zjistil, že si může říkat Pyrrha. Těsně před naším nosem se totiž odehrával velmi hlasitý rockový koncert z velkoplošné obrazovky!!!!!!! Grimasu vítěze si na obličeji ponechal pouze chvíli, poté se nenápadně vytratil dozadu. Vašek na svém stanovišti vpředu na bidýlku klimbal nožičkama jak prvňáček. Vydržel déle, ale když jsem zabalená do šátku (místní klimatizace nicmoc) usnula, také zdrhnul. 
Příbuzné odkazy
· Více o Singapur, Malajsie a Thajsko 2002
· Novinky od Pepik


Nejčtenější článek o Singapur, Malajsie a Thajsko 2002:
Přesun do jižního Thajska


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.5
Hlasů: 2


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Singapur, Malajsie a Thajsko 2002

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.10 Sekundy