Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Singapur, Malajsie a Thajsko 2002 Trang
PoslalPepik v Monday, 18. October 2004 @ 11:17:55 CEST
Přispěno Pepik

Asi po třech hodinách jízdy začal jeden z nejkurióznějších zážitků celé naší expedice. Autobus nás vysadil sice v Trangu, ve městečku, odkud jsme se měli přesunout do toužebně očekávaného ráje na ostrovy, ale když odfrčel, ocitli jsem se na pustém tmavém místě. V mžiku nás obklopil hlouček místních puberťáků. Zcela bez znalosti angličtiny nás různě tahali a s hulákáním hotel, hotel se nás pokoušeli postupně nahnat na své motorky-prdlačky. Jsme rozespalí, ještě pořád přiopilí, unavení. Co teď? Naštěstí s námi vystoupila jedna krásná mladá Thajka (až v Praze se kluci přiznali, že zatímco jsem spala s ní cestou koketovali). Anglicky sice uměla asi tři slůvka, ale ta stačila k tomu, aby nám vysvětlila, že město hodně daleko (číslovky neznala), taxíky i tuk tuky už slíp a že do hotelu jedině na motorbajk. Po rozkoukání náš velitel směru určil: batohy na ramena a vyrážíme tam, kam dívenka mávla neurčitě rukou, tedy za vzdálenými světly. Ona pokrčila rameny a s omluvným úsměvem a kámoškou, která jí přijela k zastávce na motorce naproti, odfrčely. Výrostky jsme přestali zajímat. Zázrak se nekoná, poslouchat se musí. Obloženi batohy pochodujeme pustou, spoře osvětlenou krajinou, žádné auto, nikde ani živáčka. Do smíchu nám moc není, do druhého dne zbývá už jen pár minut. Avšak ještě než jsme stačili zcela vystřízlivět a než začal Pepík litovat svého rozkazu, troubí na nás malý pikap. Z něho volají a mávají obě naše staré známé, usměvavé, přenádherné, nejkrásnější děvčata na světě. Představte si, ony se pro nás vrátily!!! Konsternováni házíme bágly dovnitř a rozpačitě, ale s radostí se suneme za nimi. Thajky s námi odjely do slušného a velmi levného hotýlku. Cesta autem trvala asi čtvrt hodiny, to bychom se prošli! Zaplatit nic nechtěly, popít s námi taky ne (to se ani nedivím), jen se tak krásně usmívaly. Tak taky takové je Thajsko.

Hotel Koh Teng je jeden z nejskromnějších, za 350 batů (1 bath = 0, 80 Kč), s velkými větráky a asi čtyřmi obrovskými dohromady sraženými postelemi. Nevšední je řešení sociálky - v rohu pokoje s příčkou, které do stropu chybí minimálně půl metru. Tělo ráno trápilo pro změnu mne, pánové vše gentlemansky přeslechli. Hned za úsvitu se porozhlížíme a plánujeme další postup. Nejprve vyměnit peníze. Neskutečná anabáze, je neděle, všude zavřeno. Během pátrání po směnárně máme jedinečnou možnost si město podrobně prohlédnout. Velikostí to jsou takové naše Louny, historici tu mnoho práce asi nemají a turisté tudy pravděpodobně jen projíždějí jako my. Asi po dvou hodinách měníme ve velmi mizerném kurzu v jednom velikém hotelu. Vyměníme málo, nejsme blbí, nenecháme se okrást! Poté příjemná snídaně v hotýlku a začíná transport. Nejprve tuk tukem na shromaždiště mikrobusů. Na jízdní řády si tady nehrajou. Jakmile se mikrobus zaplní, tak se startuje. Na pobřeží jedeme asi hodinu. V přístavišti Kuantung port máme první kontakt s jednou z lodí, kterými se budeme následujících 14 dní přesouvat. No, loď, my tomu říkali mixér. Lodička s dlouhým bidlem, na jehož konci je upevněn více či méně řvoucí motor. 
Příbuzné odkazy
· Více o Singapur, Malajsie a Thajsko 2002
· Novinky od Pepik


Nejčtenější článek o Singapur, Malajsie a Thajsko 2002:
Přesun do jižního Thajska


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 3
Hlasů: 2


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Singapur, Malajsie a Thajsko 2002

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy