Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Singapur, Malajsie a Thajsko 2002 Koh Lanta
PoslalPepik v Monday, 18. October 2004 @ 11:11:35 CEST
Přispěno Pepik

Odpolední větší loď, jež nás má posunout opět kousek dál, má neúměrné zpoždění. Na ostrov Lantu nás doveze vpodvečer po asi dvouhodinové cestě. Další spoj na Krabi či Phi Phi jede až druhý den ráno. Co zbývá? Necháme se ulovit jedním z naháněčů a společně s naší anglicko-thajskou dvojicí, náhodně na Koh Hai potkanou, se kodrcáme v pikapu směrem do vnitrozemí. Proč jsme dostali radu "Lanta je velký prašný ostrov, kterému je třeba se vyhnout," to jsme poznali záhy. Silnice hrbolatá a místy bez asfaltového povrchu, zato s velkými dírami. Spousta lidí, aut, motorek, hluku, vířícího se prachu. Šofér nás unáší někam hodně daleko, až ztrácíme trpělivost a klid. Končíme v hrůze a blešárně. Na smeťáku, který se za pochodu a přispění hostů mění na prvotřídní rezort. Má jedinou výhodu: je to nejlacinější ubytování vůbec - 200 bathů. Smiřujeme se s tím (ostatně nic jiného nezbývá), zvlášť když se zde vyjímá, stejně jako teď už všude, cedule s internetovou kavárnou. Vašek má bungalov úplně nový, zato ale smradlavý. Jdeme se namočit ho špinavého moře, pláž je plná lidí, odpadků, restaurací, hluku...... O večeři ani psát nebudu, internetová kavárna zklamala. Počítače pomalé, děsný smrad a vedro, klávesnice podivná, muslimánská. Večer padne rozhodnutí, že pokračovat se bude na Phi Phi. Ostrov, který původně v plánu nebyl. Vašek ho zná, moc se těší, slibuje nečekané zážitky. Spát jdeme s vidinou zítřejší cesty a trochou nervozity, zda na nás šofér ráno nezapomene. Sami bychom se odtud těžko dostávali. Navíc naháněč slíbil opatřit lístky na loď, jsme tedy zcela v jejich rukou. I možná proto Pepík špatně spí, ostatně zdejší rámus nepřidá. Ráno vše překvapivě klaplo podle scénáře a za hodinku už ostrovu máváme z velké luxusní lodi. Lanta zklamala, ale možná i proto, že jsme neměli čas ani chuť ji prozkoumat. Kdyby se jelo po pobřeží dále, možná se najdou pěkná klidná místečka, ostrov prý je celý dost levný. Tady musím poznamenat, že asi po roce, kdy naše povídání na internetu přečetlo několik lidí, jsme dostali několik mejliků, že Lanta je příjemný a moc přívětivý ostrov. Nezbývá než opakovat to, co bylo řečeno na začátku. Čtete tady naše subjektivní pocity a vzpomínky z jedné cesty, nikoliv podrobné, fakty podložené objektivní pojednání.

Po cestě velmi pěkný zážitek, když po třech hodinách plavby kousek od pobřeží začne posádka vykřikovat Puket, Puket. Někteří začnou vyskakovat a řítí se na záď, kam přirazila větší loď. A přímo na moři se přestupuje. Mladí mužové ladně skáčou z jedné lodi na druhou, zámožné turistky si nechávají podat ruku a s nelíčenou bázní v oku překonávají štěrbinu mezi loďmi nebo balancují po úzké lávce, která obě lodě spojuje. Bágly nakupené na hromadě hází posádka z lodi na loď. Jsme nervózní, co kdyby se naše batohy také daly vzdušnou cestou na pochod? Kluci mě vysílají na hlídku. Do toho hysterická Brunhilda brání svého parťáka, který neví, kde má kufr. Posádky obou lodí za velkého zájmu přihlížejících a stoupající nervozity bílých kůží (a kde mám zavazadlo já?) kontrolují batožinový náklad obou lodí. Nakonec ten blbec zjistí, že kufr měl v kabině.... Všichni se zasmějou a hurá, čeká nás Phi Phi. 
Příbuzné odkazy
· Více o Singapur, Malajsie a Thajsko 2002
· Novinky od Pepik


Nejčtenější článek o Singapur, Malajsie a Thajsko 2002:
Přesun do jižního Thajska


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.33
Hlasů: 3


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Singapur, Malajsie a Thajsko 2002

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy