Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 7 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016 Cesta do Offenburgu
Poslalpepik v Thursday, 13. October 2016 @ 17:38:22 CEST
Přispěno pepik

Že parta bude dobrá, to se potvrdilo hned na nádraží. Vzorně jsme se sešli hodinu (zbytečně) předem, všichni dobře naladění a natěšení jako prvňáček 31. srpna. Číslo nástupiště vlaku oznámili až těsně před jeho příjezdem, a tak jsme se jako parta sžívali, pivečka popili. Trochu jsme znervózněli po zjištění, že vyrážíme místo na jihozápad na sever, ale zjištění, že do Strasburgu se jede přes Berlín nás nakonec hodně pobavilo.

Kola správně uložena a už máme své kupé! Je samozřejmě pro šest osob, a tak vymýšlíme, kdo by s námi eventuálně mohl cestovat. My holky si samozřejmě přejeme nějakého příjemného mladého muže, kluci zase šilhají pro krásné vyvinuté blondýnce ….. ale když kolem několikrát přejdou malé štěbetavé Asiatky, přece jenom se shodneme, že by nám bylo lépe samotným. A to ještě netušíme, kolika spolunocležníků si příštích deset dní užijeme!

Lehátka upravujeme na sezení, opravdu zde budeme sami, a tak se spouští alkoholová smršť. Pivo na žízeň, šampus na náladu a vínečko? No aby se nám přece dobře spalo.

 Spalo se dobře, aspoň mě. Ovšem nikoliv díky vínečku, ale díky chemii. Ti, kteří nepožili prášeček na spaní, trpěli údajně drncáním, vrzáním a kodrcáním stařičké vlakové soupravy. Mobily nás vzbudily přesně v půl šesté a my se netrpělivě a horečnatě začali balit a připravovat. A to už nás přišel vzbudit průvodčí. Ani si nestačil postěžovat, že přišel zbytečně, když se najednou ozvalo hrozitánské hvízdání a houkání. Vypadalo to na nějaký nálet - jako by teroristé zastavovali vlak a chtěli nás co nejdříve rozstřílet. Průvodčí udělal otrávenou grimasu a jal se rukama máchat ve vzduchu. „On snad chce plavat kraula,“ napadalo mě, když jsem viděla, jak vehementně rozhání na všechny strany vzduch. Jo, vzduch! Feromony!! Dáma z vedlejšího kupé na sebe totiž nastříkala pičifuk a tím spustila houkací alarm. Tak to nás tedy vzbudilo definitivně.

„Jé, oni nám nějak nechtějí stavět,“ podotknul Pepík po chvíli. „Jděte si někdo půjčit ten sprej, zastaví nám na to tata,“ zasnil se Pepík, jak by nakrásně ochromil mezinárodní spoj.

Ale zastavili. Vystoupili jsme a uvědomili si, že teď už cesty zpátky není. Před námi několik stovek kilometrů, vlast daleko. Poprvé upevňujeme naše bágly a tašky, poprvé nulujeme tachometr, poprvé kontrolujeme, jestli jsme na denní etapu řádně připraveni.

No musím přiznat, že napoprvé to nebyla žádná sláva, a to hlavně díky časnému ránu (v Offenburgu nás vyhodili z vlaku čtvrt hodiny před šestou ranní) a také díky prázdnému žaludku. Pohodu nám posléze přinesla ranní kávička a čerstvé koláčky v pekárně na rohu.

A teď už fakt zbývá jen vyrazit.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016:
Cesta do Offenburgu


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy