Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016 Neuenburg am Rhein
Poslalpepik v Thursday, 13. October 2016 @ 17:35:26 CEST
Přispěno pepik

Že bude první etapa těžká, to bylo jasné už v Praze. Na webových stránkách mapy.cz jsme si namysleli cestu po cyklostezce z bodu A do bodu B. Dnešní bod B, tedy místo ubytování, byl dle počítače vzdálený 88 km. Na začátek a po přenocování na vlakovém Záhořově loži docela slušná nálož. Ovšem to jsme ještě netušili, že naše ideální cyklostezky jsou ideální pouze na e-mapách. Hned první den jsme nedobrovolně přidávali 20 km a každou další etapu se situace bohužel pravidelně opakovala. Díky místním podmínkám, zajímavějším trasám či díky bohapustému bloudění jsme pokaždé na tachometru načetli o cca 25 km víc.

Aby nám nebylo hned první den smutno, celý den se s námi honí déšť. Je zataženo, několikrát musíme cestu přerušit a utéct se někam pod střechu. Ať už do altánku na dětské hřiště, nebo pod stromy. Nejbizarnější byl veliký sklad, kde nemluvný divous jezdil ještěrkou z místa na místo a podle mne nesmyslně vyměňoval jeden balík za druhý. Ještěrku ovládal jednou rukou bravurně, nás ovládal taky bravurně, ovšem jen hlavou či rukou ukázáním. A my poslušně jak nemyslící nindroidi, šťastni, že jsme v suchu, se přemisťujeme dle jeho zamračených pokynů. No co, nezmokli jsme.

 Druhý divous se převlékl za sympatického mladého muže. Bylo to ve chvíli, kdy jsme zabloudili na cyklostezku (za jiných podmínek krásnou), která vedla kolem velikého jezera. Bloudíme, jezdíme pořád dokola po různých stezkách a stezičkách, a když už jsme si mysleli, že se odtud nikdy nevymotáme, najednou civilizace a pár aut. A tam na nás čekal onen divous. V rozezpívaném autě, po boku rozesmátou (možná zhulenou) slečnu, se ochotně a s úsměvem rozpovídá, když nám cestu vysvětluje. Na závěr nás pošle (jednomyslně jsme se shodli, že záměrně) na zcela opačnou stranu. Naštěstí, jak už to bývá, vedle zlé sudičky stává i ta hodná. A ta druhá nám brzo přihrála směrový rozcestník. Možná i proto, že naše vůbec první obědová zastávka se konala u kostela, který jsme samozřejmě jako i ty další navštívili.

Když už opravdu meleme z posledního, dokodrcáme se do kýženého Neuenburgu. Galina jásá: „Hurá, koupíme pivečko a zapijeme konec etapy!“ Ovšem my zkušenější víme, že dosáhnutím cílové destinace ještě zdaleka není vyhráno. Zbývá totiž najít správnou adresu objednané postele. A protože spíme co nejlaciněji, nebývají to žádné světoznámé Hiltony. A to se samozřejmě potvrdilo hned teď. Bloudíme po ulicích, cíl už je tak na dosah a my ne a ne najít někoho, kdo nám správně poradí. Správně – rozuměj: tak, abychom rady pochopili a hlavně udrželi. Vždyť když nám ochotná paní nastíní, že naše ubytko je už kousínek: „Jeďte rovně, za Lidlem doprava, na prvním světle vlevo, a potom je to druhá ulice po pravé straně,“ tak věřte, že hned u Lidlu se ztrácím…..

Ale zas až tak velký problém to není a my v šest večer stojíme před upraveným baráčkem, kde už paní „Cacka aus Prag“ očekávají. Milý pán nám odemkne část nemovitosti, která je včetně dvorku a garáže jenom naše. Tři ložnice: „Návštěvy přijímám celou noc,“ vykřikuje Čermáček, když zjistí, že má pro sebe krásný jednolůžáček i s televizí, dále kuchyň s jídelnou a veliká koupelna. Paráda! Jolčo, tos tedy zabodovala. Náladu nám pokazí jen zjištění, že naši hokejisté prohráli na mistrovství světa s Američany. Dobře, že jsme zápas neviděli, to by nás jen rozesmutnilo, vždyť ti naši zlatí hoši celým turnajem kráčeli tak famózně.

Ale teď jsem v Německu a domácí vyzvídá, kdo si dá ráno čaj a kdo kávu. Úporně to několikrát přepočítává a pořád se nemůže dobrat správného výsledku. „Pane, jo, to bude vymazlená snídaně, když každému dopřeje jen jeden šálek vybraného nápoje,“ myslím si.

Ale děda byl naštěstí jen důležitý. Ráno přišla paní domu a naservírovala takovou snídani, že jsme na ni vzpomínali ještě dlouho. „A co nesníte, to si zabalte s sebou,“ nám znělo jako rajská hudba. Jolčo, jedna velká pochvala!! A abych nezapomněla, do toho Lidlu jsme se večer nakonec dostali, nakoupili pečená kuřátka, pivo, víno a rozjel se pěkný mejdan. Jen Galina se drží zpátky, hned v úvodu avizuje nesmyslný plán na cestě trošku zhubnout. „Gali, neboj, zhubneš tak jako tak,“ domlouváme jí všichni. „A hlavně, vůbec hubnout nepotřebuješ,“ přitvrdí muziku oba Pepíci.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016:
Cesta do Offenburgu


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy