Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016 Regensburg
Poslalpepik v Wednesday, 12. October 2016 @ 13:31:34 CEST
Přispěno pepik

Dnešní probuzení bylo z nejsladších. Oba Pepíkové nakoupili snídani dle našich přání, máme čerstvé pečivo, párečky, jogurtíček, kávičku i čaj. Jen ten Čermák je nějaký zaražený. „Tak jim to řekni,“ popichuje ho Pepík. Pepa se ale nechlubí, což je dost divné. „Potkal životní lásku,“ směje se Pepík. Ale Čermáček opět v klidu, nesměje se, nechlubí se. Co se to děje, napadne nás hned. „No šli jsme do pekárny a pekařka po něm vyjela,“ po svém ranní příhodu komentuje můj muž. „Jo, to bylo takový splynutí duší,“ zasní se Čermáček, „v půl šestý ráno jsem mluvil perfektně plynně německy,“ podotkne mimochodem a dál už se pak nevyjadřuje. Přiznám, že jsem se více věnovala kávičce, čerstvé houstičce a voňavým párečkům, než abych po ránu rozebírala nějakou pekařku a Pepovu plynnou němčinu.

Vzorný Pepík ještě provede údržbu kol (děkuji) a každému nastříká řetěz. Balíme se už rutinně, na nikoho se nečeká, jsme vážně sehraná a dobrá parta. „Jedeme se ještě rozloučit do pekárny,“ velí naše velítko. A teď jsem tedy čuměla: jakmile pekařka spatří náš konvoj, mrskne chlebem o pult, vyběhne ven, ruce utírá do zástěry a brebentí, brebentí. Oči zavěšené na Čermáčkovi, ten jen němě přijímá tu záplavu citů, která se na něj hrne. Fakt, to jste neviděli! Všichni chvílí zíráme a ticho narušuje jen proud pekařčiných slov. Čermáček se ale k ničemu nemá – jen tak blaženě koulí očima a nechá se tím slovním vodopádem omývat. Co teď? Napadne mě rozjet konvoj a nechat našeho Casanovu, aby city přetavil ve skutky.

Vyjedu tedy jako první, kvituji, že se všichni přidávají a Pepovi přeju v duchu hodně štěstí. Po chvíli stavíme, abychom na něj počkali, ale jaký byl náš údiv, když na konci našeho hada je právě Pepík. „Cože? Tys jí na sebe nedal kontakt?!?!“ zařveme jednohlasně. „Na co?“ nevšímavě pronese Pepa. Ale myslím, že až do dneška toho svého nevšímavého postoje lituje. Řekněte před ním „splynutí duší“ a hned mu jihne zrak a hned naskočí myšlenka, že by se ta pekařka v Münchmunsteru dala určitě nějak dohledat: „No tak si na internetu nacvakám „suche“ a ona mi vyjede,“ představuje si. „Hlavně mi napiš to město, kde jsme spali,“ poroučí si. Tak tedy Münchmunster, Pepíku, Münchmunster a hodně štěstí!

Z městečka vyjíždíme chvilku podél silnice, dále pokračujeme podél Dunaje. Čistotu dunajských vod dokumentuje i vydra, kterou jsme pozorovali. Krásná, čistá příroda je vystřídána ober horskou prémií, po obědě se opět vracíme k Dunaji a užíváme si přírodu.

Regensburg projíždíme formou „japonská návštěva města“ – tedy projet, vyfotit a hned zas k další památce. Zakotvíme na teplém večerním historickém náměstí, kde se všichni nacpeme pizzou. Galina už dávno pochopila, že na dálkové cyklotrase se opravdu musí jíst, a tak z ní máme radost, stejně jako maminka, pokud toto bude číst.

 Přenocování se nese v našem letošním duchu: nový hostel, kde nás čekají v osmilůžkovém smíšeném pokoji nové voňavé postýlky a příjemné příslušenství na chodbě a to vše za 22 euro. Moc ráda bych napsala, že cena byla včetně dvou mladých krásných Italů. Je to sice pravda, ale z Italů jsem viděla pouze dvě čupřiny zamotané v přikrývkách – přišli po nás a vstávali, jak jinak, také po nás. Takže jsme si jako holky vůbec nic neužily…

 
Příbuzné odkazy
· Více o Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016:
Cesta do Offenburgu


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.09 Sekundy