Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016 Železná Ruda
Poslalpepik v Wednesday, 12. October 2016 @ 13:20:04 CEST
Přispěno pepik

Teprve ráno, odpočatí, vyspinkaní (tentokrát žádný mobil, budí příroda) a dobře napapaní jsme mohli ocenit a zhodnotit naše ubytování.

Ferienpark byla taková zašlá sláva Indiánů. Zelená velikánská stráň protkaná betonovými silničkami, podél kterých byly rozesety čtyřpatrové paneláčky s apartmány. Projekt velkorysý, ovšem poněkud prázdný. Přestože apartmány byly původně určené pro zimní lyžování (jsme na druhé straně Šumavy), opuštěnost a jakási odtažitost, prázdnota a cizota nebyly určitě způsobeny pouze tím, že je léto. Odvodili jsme si, že poslední teplé zimy nenapadl pořádně sníh ani tady a že celý lyžařský projekt spěje k zániku. I když pořád se u recepce skvěla veliká cedule SKI SCHULE a Rent SKI. Ale tato návěstí vysílala k nám prosbu, abychom je sundali, cedule se zde cítily nepochybně nepatřičně.

Některé apartmány byly nastálo obydlené, podle značek aut usuzujeme, že zahraničními dělníky. Celý areál, i když nám báječně posloužil, působil velmi smutně, odevzdaně a unaveně, jako týden zapomenutá svačina v tašce nepořádného školáka. V recepci chceme ráno vrátit klíč, ale nikde nikdo. Přivazujeme jej tedy na kliku od dveří, když tu se zjeví špatně anglicky i německy se silným přízvukem mluvící mladíci. Rusové. Koupili několik apartmánů (prý celý areál, ale tomu se nám nechce věřit) a hodlají ho znovu zprovoznit. Hned nám nabízejí, abychom příště neobjednávali přes booking, ale rovnou u nich. No, kdyby byl sníh, určitě by nebylo do věci sem (vzhledem k poměru ceny a ubytovacího prostoru) zajet.

Ale do zimy daleko, nás čeká poslední etapa. Do dvou musíme dojet na nádraží Alžbětín – Železná Ruda. Abych řekla pravdu, byla to pro nás úplná brnkačka. Jednak očekávaný a bezpochyby zasloužený desetikilometrový sjezd do Regen. To byla paráda! Frčeli jsme si bezstarostně s kopce jak čerstvá osmnáctka po úspěšném maturitním večírku. Z Regen k českým hranicím jela naše nebušicko-kopaninská trojka už potřetí, nic nás nemůže překvapit, vše je tak, jak má být. Cyklostezka, krásná čerstvá voňavá příroda, pěkné počasí, pohoda. Plánujeme ještě posledního německého vajcáka, ale nakonec se shodujeme, že se už všichni vlastně těšíme na naši plzénku. V Alžbětíně kotvíme deset minut poté, co odjel polední vlak. 45 dnešních kilometrů bylo jako procházka mateřské školky před obědem, jen aby nám vyhládlo a vyschlo v krku. Oběd a řízná piva v nádražní hospodě.

Trošinku problém je na přestupu v Plzni. Náš vlak má zpoždění, máme na změnu spoje asi 5 minut, přitom nádraží se přestavuje, musíme vyndat kola, popojet, opět naložit, ale „já bych se toho nebál,“ věští zřízenec cestující s námi na odpolední směnu. Báli jsme se, samozřejmě, ale opravdu zbytečně. Vše se zvládlo a večer již na nás kamarádsky dýchl teplý pražský smog.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016:
Cesta do Offenburgu


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Z Offenburgu do Železné Rudy - jaro 2016

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 3.55 Sekundy