Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Aljaška a západní Kanada - léto 2015 Portage Valley
Poslalpepik v Wednesday, 24. February 2016 @ 09:55:39 CET
Přispěno pepik

Nějakým záhadným způsobem máme vyšetřený den navíc, a tak se rozhodujeme, že opustíme větrný a zabijácký Seward a přiblížíme se k Anchorage.

Portage Valley nám poradila dívenka u pumpy a byli jsme jí moc vděční. Kemp Williwaw za 18 dolarů luxusní – spousta místa, betonové cestičky, maximum soukromí a ledovec na nás seshora čuměl celou dobu. Procházka k jezeru a pak na úpatí ledovce - kolikátého už Tentokrát Glacier Explorer.

Slaninka zakoupená v Sewardu už začíná být krapet živoučká, a tak Pepík rozdělá ohýnek a vůně opečených slaninkových závitků se roztahuje po okolí. Ještě že medvědi jsou býložravci, napadne mne, když si debužíruju. Jo, to by ale nesměli být zvědaví a mít neskutečně dobrý čich V noci slyšíme oba za stanem nějaké šátrání, ale kdo by vylézal z teplounkého spacáku! Ještě že jsme líní!!! Vedle stanu jsme ráno našli krásně čerstvé velikánské medvědí lejno.

A jak tak meditujeme u ohníčku, přehrávám si naše aljašské dosavadní zážitky a trapasy. Velkou měrou se týkají nákupů. Největším zážitkem pro mne byl nákup punčocháčů. Jak byla zima, chtěla jsem pod trekové kalhoty normální silonky, aby bylo příjemněji. Dopředu si v duchu připravuji formulku, jak nakoupit správnou velikost. V obchodě nevěřícně zírám na regál: velikost mají jen jednu. No co, beru. Ale jak se s tím popasuju? Jak můžu mít stejnou velikost s Američankou, která se sotva valí?? Jednoduše. Na zadku mají punčocháče velkou přiznanou díru, aby se tam vešly všechny velikosti zadnic. Než mi došlo, že ta díra není vada punčocháčů, Pepík hned poznal, že je záměrná. A umíte si představit, kolik teorií vyvinul, k čemu že ta díra ženám či mužům slouží …

Přiznávám, že na Aljašce jsme také jednou byli za úplné blbce. Nakoupíme v supermarketu, hrneme před sebou vozík k autu a najednou na nás nějaký zřízenec mává, že k autu nesmíme. „Co si ten dědek myslí? Že snad ten nákup poneseme v ruce?“ shodneme se. Zřízenec ale zvyšuje intenzitu mávání, vše doplňuje křikem. „No, nezlob se, jdeme jen kousek,“ odpovídáme smířlivě, když své varování vystupňuje k nepříčetnosti. „My ti ten vozejk neukradneme,“ to už jsme nestačili dopovědět. Pán jen rezignovaně mávnul rukou a odcházel, když najednou byl náš náklad nepojízdný. Pět minut strkání, rozkolíbání a popotahování vozejku, než jsme pochopili, že se nám automaticky zablokovala kolečka. A onen milý pán už přicházel, aby nám kolečka s odzbrojujícím úsměvem odblokoval. No, styděla jsem se, fakt.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Aljaška a západní Kanada - léto 2015
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Aljaška a západní Kanada - léto 2015:
Z Anchorage do Skagway


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Aljaška a západní Kanada - léto 2015

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy