Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Aljaška a západní Kanada - léto 2015 Kamploops
Poslalpepik v Tuesday, 23. February 2016 @ 20:48:13 CET
Přispěno pepik

I nazítří je zataženo a nevlídno. Rozhodujeme se, kterou cestou se vydáme směrem na Vancouver a pak z ne zcela racionálních důvodů vítězí směr na město Kamploops. Samotné město má skoro 90 000 obyvatel a je obklopeno 200 jezery. V okolí převažují strmé suché kopce, občas jedete jakoby měsíční krajinou. Ale jak už to u nás bývá, pocit z určitého místa je dán formou ubytování. A v Kamploops jsme měli štěstí: pomalu a tiše krachující Parkview hotel, jenž je přičleněn ke svému většímu prosperujícímu bratříčkovi usmlouváme na 103 dolary a máme velkou kuchyň, dvě úžasné postele a prostorné bývání. Pepík navíc jde večer do bazénu a vířivky.

Pozdě odpoledne se vyjasní a můžeme se projít kolem jedné ze tří řek, které se zde slévají. Krásně upravená plážička, běžecké tratě, park, chodníčky. Náhodou narazíme na nádraží a seznamujeme se se zdejším fenoménem. Soukromá železniční společnost Rocky Mountaineer . Zákazníky vozí ze Seattlu až po Calgary, ukazuje všechny největší zajímavosti západní Kanady, včetně Banffu, Jasperu i Lake Louise. A zde v Kamploops mají jedno ze svých přenocování. Velmi příjemné hostesky se nám na historicky laděném nádraží věnovaly, i když jsme na první pohled vypadali, že v tom darovaném výpravném katalogu tištěném na křídovém papíře si asi zájezdy zaškrtávat nebudeme. A když hostesky připravovaly schůdky k blížícímu se vlaku, když ke každému vagónu najížděly autobusy, bylo jasné, že toto nebude náš způsob cestování. Večer u vínečka jsme se pak jen zasmáli nad uvedenými cenami: týdenní jízda tímto luxusním vláčkem se pohybuje v rozmezí 5 – 10 000 dolarů.

Z Kamploops nazítří pokračujeme krajinou skoro vybydlenou, zdevastovanou – těží tu různé horniny a ani se nenamáhají dát ráz krajiny do pořádku. Všude vedou dráty vysokého napětí a to tak necitlivě, že slyšíte, jak zmučená krajina pláče.

Trošku nás s cestou smířilo městečko Lillooet , kde jsme objevili nádherný starý most, údajně nultá míle zlaté horečky. Bydlí zde hodně lidí „first nation“, tak se v Kanadě i na Aljašce korektně nazývají původní obyvatelé. Na mostě jsou i upozornění, že se nemáme přibližovat k vodě, protože first nation tu rybaří  Za městečkem je umístěná krásná velká přehrada – kdyby člověk nevěděl, že se jedná o dílo lidských rukou, byla by to opravdu paráda. Po přehradě se pouštíme na 80km uzounkou cestičku do hor vedoucí do Whistleru. Po cestě zdoláváme dva pasy – nádhera. Nikde nikdo, ani aut moc nejezdí, jen my, okolní lesy a hory a občas přes cestu přeběhne nějaká koza či laň. Pepík je úplně vytočený, jak neustále kroutí volantem a já nechci ani domyslet, co bychom dělali, kdybychom zde měli poruchu - signál samozřejmě nula.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Aljaška a západní Kanada - léto 2015
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Aljaška a západní Kanada - léto 2015:
Z Anchorage do Skagway


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Aljaška a západní Kanada - léto 2015

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.09 Sekundy