Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Aljaška a západní Kanada - léto 2015 Whistler
Poslalpepik v Tuesday, 23. February 2016 @ 20:45:16 CET
Přispěno pepik

Přijíždíme do Whistleru, městečka, kde se konaly v roce 2010 zimní olympijské hry společně s Vancouverem a jsme rozčarovaní. Ocitáme se v moderním středisku, jež bylo postaveno v 80. létech na zelené louce. Moderní horské apartmány, nabubřelé hotely skoro jako ve francouzských Alpách, ovšem daleko výstavnější. Naštěstí jsme si den předem na bookingu zarezervovali ubytování, jinak by nebyla šance. Žádné motely, žádný hostel na dohled. Všude mondénní dámičky, rozjaření pánové a free mládež. Atmosféra je tu uvolněná, bezstarostná, žádné zástupy pracujícího lidu či zevlujících first nation, o bezdomovcích nemluvě. Sem se lidé přijíždějí bavit a Whistler je na ně nachystaný – pěší zóny narvané restauracemi, hospůdkami, kavárnami, obchody se sportovními potřebami i suvenýry.

Naše maličké studio, které je bezvadně zařízené a vybavené, je však pro nás v okamžiku příjezdu nedostupné. Dveře do domu zavřené, žádná recepce a nikde nikdo. „Tak tohle bude turistická maturita,“ věští Pepík. Ale přiznám se, složili jsme ji hladce. Z plánečku a upozornění na dveřích jsme našli recepci nacházející se asi 2 km odtud, vyfasovali klíče, kód, vyslechli si, jak se dostaneme do podzemní garáže a zase frčeli zpátky.

Nazítří vyrážíme na zdejší atrakci: Peak 2 peak . Jedná se o soubor lanovek, které vedou do 2500 metrů. Vyjedete nahoru a máte možnost přejet z jednoho kopce na druhý – to je ten peak 2 peak, čti pík tu pík. Za 50 dolarů se můžete nahoře lanovkami pohybovat celý den, navíc na každém „píku“ je pro turisty připraven soubor několika pěších tras. Ke všemu vám dají podrobnou mapičku s popisem každého trailu. Užili jsme si to báječně, dokonce jsme z jedné lanovky zahlédli i medvěda.

Dostala nás ale jiná atrakce, která zaplňuje zdejší hotely a apartmány mladými lidmi: down hill . Jízda na kole s kopce dolů. Že nějaký down hill existuje, to jako cyklisti samozřejmě víme. Co se ale děje tady, nad tím nám rozum zůstával stát. Cyklisté vybavení jako novodobí rytíři (obrovské helmy, lyžařské brýle, rukavice a chrániče po celém těle) se spouštěli dolů po neskutečných trasách. Pádili po úbočí hor, kličkovali v obrovské výšce na uzounkých kamenitých stezičkách a pod nimi hluboké strže a propasti. Z lanovky jsme pozorovali, jak se spouštějí dolů po skalách. „Nikdy už nebudu říkat, že umím jezdit na kole,“ pomyslela jsem si. To, co tady ti zakuklenci předváděli, na to jsem se nemohla ani dívat…. A dole po dvou kilometrech sjezdu na ně ještě čekala prémie – bike park, podle vzoru snow park. Navršené můstky, umělé překážky, efektní zatáčky. A jako bonus spousta čumilů, mezi které jsme se přidali. Dívat se na efektní skoky zcela zablácených monolitů, to jsme vydrželi skoro hodinu. Kluci i holky po dojezdu stříkali adrenalin na všechny strany, i na nás se dostalo. Že jízda dolů z těch horských výšin není až tak úplně samozřejmá, o tom pod kopcem svědčily jejich šťastné obličeje, vítězné plácání rukou i těch pár nešťastníků, které jsme na ulicích zahlédli s rukama na podezřele stejné pásce….

Večer nakupujeme v supermarketu úžasné bifteky a lososa z volného moře (divoký losos mu tady říkají) a Pepík vytváří večeři snů.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Aljaška a západní Kanada - léto 2015
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Aljaška a západní Kanada - léto 2015:
Z Anchorage do Skagway


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Aljaška a západní Kanada - léto 2015

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.09 Sekundy