Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Mauricius,Madagaskar,Rodrigues - 2015 Seychelly – Praslin, La Dique
Poslalpepik v Saturday, 20. February 2016 @ 20:36:50 CET
Přispěno pepik

Zcela mimo naše pravidla si hned na začátku plavby kupujeme od lodní společnosti výlet na celý den – za 219 euro jsme 10 hodin v moci průvodců, kteří nám ukáží dva ostrovy, k nimž se naše obrovská plovoucí fabrika nedostane: Praslin a La Digue. Pravděpodobně by šel výlet vyřešit i z pevniny, ale obávali jsme se svěřit nějakému člunu, který by oba ostrovy objel ve stanoveném časovém limitu. A výše zmíněné lokality jsou údajně to nejlepší, co Seychelly nabízejí.

Praslin

Noříme se do Národního parku Vallée de Mai. Vedle dalších a dalších turistických skupin obdivujeme kokosové „sexy“ palmy, které ostrov proslavily. Praslinský park je zapsán na seznamu světového dědictví a vedle palem připomínajících vábné ženské pozadí a někdy i popředí se pyšní mnohými endemity – rostlinami, které rostou pouze zde a výskytem papouška černého (toho jsme neviděli). Obdivujeme i obrovité listy palem – až 16 metrů dlouhé. Naše německá průvodkyně (takový milý babochlap ) se snažila a zásobovala nás fakty i různými historkami. Ovšem co vám budu povídat – jednak horko, jednak neustálé focení se s přírodními erotickými pomůckami a navíc rychlopalná němčina, to vše vytvořilo v našich hlavách guláš, z kterého už dnes nevytáhnu žádnou kloudnou informaci. A upřímně: kdyby nám plody palmy seychellské ukázali před vstupem, mohli jsme pěkně ušetřit – i když vlastně mastné vstupné bylo už v ceně zájezdu:)

 Z parku jsme pokračovali minibusem na překrásnou pláž, kde jsme si připomněli notoricky známý film hláškou „Nezastavujeme, máme zpoždění)) Ale my si vyřvali aspoň krátkou pauzu a bleskově se vykoupali a ještě vyfotili. Admirál tak získal první velké portfolio pro svůj zamýšlený kalendář. Přesto jsme na oběd přijeli jako jedni z posledních.

Oběd – veliké příjemně prostřené stoly a skvělý bufet, jemuž vévodila obrovitánská pečená ryba. Několik druhů mas, několik druhů zákusků (např. úžasná kokosová pěna) i příloh a zeleniny. Mňam. Jsme zvyklí z lodi na leccos, ale tentokrát jsme si opravdu pochutnali.

La Dique

Motorovým člunem se přesouváme na La Dique - malý, ale úžasný ostrůvek. Připadáme si jak v propagačním kýčovitém filmu. Nejprve nás naloží na takový turistický dobytčák: náklaďáček přetavený na autobus, jen aby se mlaskouni mohli dopravit těch pár metrů k našim atrakcím – po pravdě atrakcí tu moc není: velký koloniální dům (hm, ani za fotku mi nestál), ukázka výroby kopry z kokosových ořechů (hm, k čemu?), kráva pochodující v kruhu (ukázka zemědělských prací) - no dobrá.

Nejzajímavější však byly zvuky vycházející z kruhu v rohu parku: jako by řvala nějaká divoká zvířata: bručení, mručení, hýkání a funění. Hodně funění. A kolem funících tvorů prstenec cvakajících foťáků. Uhodnete? Ne, to nemáte šanci. Ty roztodivné zvuky vydávaly želvy. Ale nikoliv želvy, jak je známe ze zapadlých pláží nebo ze ZOO. Zdejší funící želvy se právě nacházely v procesu páření. Fakt, viděli jsme pářící se želvy. Je pravda, že se u toho pohybovaly jako želvy, tedy pomalinku, rozvážně, ale hlasité byly jako ti největší turové – jestli tedy tur je hlasitý  Fotek máme stejně jako ostatní turisté dost, škoda, že zvuky nejdou na fotce uchovat…..

No a pak už nás dobytčák dovezl jen do toho čistého propagačního kýče: azurová průhledná voda, zlatavý písek a nakloněné palmy. Malebné skály celou scenérii jen podtrhovaly. Nebýt zde tolik rekreantů, byla by to destinace snů. Vzhledem k přelidnění si chrochtal pouze náš foťák, když se mu podařil záběr bez lidí. Ale musím se přiznat, že v té mělké teplounké vodičce jsem chrochtala i já, stejně jako moji kamarádi. Máčeli jsme se skoro hodinu. Vašek Továrniček byl statečný, do vln vzal i foťák, abychom měli pěknou památku. Nenamočil, šikula:)

 Nazítří

V Mahé trávíme dvě noci, dnes už žádné výlety, ale válení, válení. Od Costy nabízejí výlety na pláž, my na to jdeme fikaně: na autobusovém nádraží vypátráme bus na Pláž Vallon (jízdenka za 5 Rps, tedy 10 Kč) a tady se na písečku celý den povalujeme, koupáme a opalujeme. Navečer v městě pivečko, jak jinak. Sháníme i internet, ale máme smůlu.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Mauricius,Madagaskar,Rodrigues - 2015
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Mauricius,Madagaskar,Rodrigues - 2015 :
Mauricius


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 1
Hlasů: 1


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Mauricius,Madagaskar,Rodrigues - 2015

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy