Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Mauricius,Madagaskar,Rodrigues - 2015 Mauricius podruhé
Poslalpepik v Saturday, 20. February 2016 @ 20:19:56 CET
Přispěno pepik

Když jsme dokončili celou plavbu, měli jsme na Mauriciu ještě jeden den k dobru. Strávíme na palubě lodi jednu noc v nám již důvěrně známém St. Louis. K mému menšímu zklamání si celá grupa odhlasuje, že se nepůjdeme podívat na nejslavnějšího obyvatele ostrova, tedy na poštovní známku Modrý Mauritius. Jasně, je malinká, je přísně střežená, v muzeu je stejně jen kopie a nikdo z nás není zažraný filatelista. Takže jak vypadá věcička, jež ostrov tak proslavila, to vím jen z Wikipedie…..

Místo muzea bereme černého taxíka – velmi slušného staršího pána, jehož autu podstatně chyběla údržba, zato mu podstatně přebývaly roky. Rozjížděl se zásadně na dvojku, občas se zdálo, že se nerozjede vůbec. Ale byl milý a slušný a do ceny 50 euro pro všechny na celý den se hravě všechny neduhy jeho automobilu schovaly.

Botanic Garden - Pamplemousse

„Zdejší obrovské záhony květin musíte vidět na vlastní oči, abyste uvěřili,“ nabádá nás průvodce. Já bych tvrzení poopravila: pokud máte dost času, zajděte. Pokud nikoliv, raději se jeďte koupat a opalovat. Příjemná procházka zahradami, ale žíly mi zdejší fauna a flora tedy netrhaly. Nejzábavnější v Pamplemousse byl prodavač nápojů, který se před vstupem do zahrady zaposlouchal do naší konverzace a pak bez přízvuku vykřikoval: „Zahrada dobrý, nápoje dobrý, kokos dobrý, ahoj!!!“ Úžasný zvláště proto, že nic jiného česky neuměl. To mu ovšem nebránilo se okolostojícím chlubit: „I speak czech, I speak czech!“ „Pivo máš?“ Následovalo jeho zakroucení hlavou. „Bier?“ A už zase „plynně“ česky: „Pivo ne, pivo ne.“

Grand Baie

Místo, kde jsem původně chtěla zajistit ubytování – nachází se zde hodně hotelů i penzionů. Jsem ráda, že volba padla na Flic-en-Flac. Jedeme sem ze zahrad i přes nesouhlasné stanovisko našeho šoféra. Mysleli jsme, že se mu jen nechce jet tak daleko (asi 20minut), ale nakonec zjišťujeme, že to s námi myslel dobře. Grand Baie je velké (tedy viděno ostrovní optikou) turistické středisko – hodně restaurací, obchodů, barů, diskoték a podobně. Zátoka plná lodí, obchodů a ruchu – vůbec se nám tu nelíbilo. A tak na radu taxikáře popojíždíme na malou veřejnou pláž La Cuvette, kde je pěkné koupání, i když hodně lidí. Setkáváme se i s prvními Čechy – restauratér z Marjánek (U zlaté koruny?) na ostrově prý každoročně tráví s rodinou měsíc. Již mají vychytané ubytování v soukromí, vaří si, půjčuje si motocykl a dovolená prý tak přijde velmi levně. La Cuvette vyhodnotil jako druhou nejlepší pláž na Mauritiu. No, budiž:)

Navečer se krásně flinkáme po hlavním městě, rozlučkové pivo na Watterfrontu se zvrhlo v malou pijatiku a nazítří již dobrodružství na malém ostrůvku Rodrigues.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Mauricius,Madagaskar,Rodrigues - 2015
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Mauricius,Madagaskar,Rodrigues - 2015 :
Mauricius


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Mauricius,Madagaskar,Rodrigues - 2015

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy