Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014 Americká Samoa – Pago Pago
Poslalpepik v Friday, 19. February 2016 @ 21:02:15 CET
Přispěno pepik

Druhý ostrov Samoa. Tak blízko jsou oba ostrovy, spojuje je i název, a tak jsou odlišné! Hned v přístavu je jasné, že tady se platí americkými dolary (v Západní Samoa mají svou vlastní měnu) a v těsné souvislosti s měnou jdou ruku v ruce další rozdíly. Pradleny u řek zmizely, tady se pere jen v automatických pračkách. Otevřené domy také neuvidíte, o odpočívajících a zevlujících domorodcích ani nemluvě. Země je kompletně zamerikanizovaná. Co mají oba ostrovy společné, to jsou pietní místa a památníky na připomenutí obětí tsunami: 9.9.1999.

Stejně jako včera nás v přístavu ráno vítají tanečky a zpěvy. Ostrov je připravený na celý den vstřebat, pobavit a oškubat několik stovek turistů. Jsou připravené otevřené autobusy, jež za určitý peníz obrážejí ostrov. Než jsme podlehli a do jednoho z nich nastoupili, tak jsme (jak jinak) smlouvali, až máme údajně nejlepší cenu (do autobusu nastoupila celá naše parta – 6 kusů), a to 14 dolarů na osobu. Z lodi tento výlet stojí 60 dolarů. Nás je v minibusu pouze 22, loďáci se musí tlačit, je jich tam jednou tolik – mají obsazená všechna místa.

Bohužel máme celý den zataženo, občas sprchne, občas leje. Ale sešli jsme se dobrá osádka, je legrace a se spolupasažéry se pak na lodi celý pobyt vesele zdravíme. Všechny minibusy jedou stejnou trasu – některé v protisměru, aby nebylo na zastávkách přelidněno. Celý ostrov objet nejde, jezdí se jen při moři. Divoké pobřeží s velkými vlnami střídají malebné písčité pláže, stavíme u kostelů i u památníku tsunami. Malebných fotek máme hodně. Koupání se bohužel vzhledem k počasí nekoná. Zajímavé je, že ani dnes ani včera jsme na ostrovech nezpozorovali žádný velký hotelový komplex – mohla by tady tedy být krásná dovolená. Za sebe mohu říci, že Samoa se mi moc a moc líbila – oba ostrovy, ten divočejší samozřejmě víc.

Odpoledne hledáme wifi – dost problém, nakonec nám jedna dvojice poradí hotel, kde je sice wifi zadara, ale musí se konzumovat. Dvě malá piva za 9 dolarů. A stejně wifi děsně pomalá, stačíme jen přečíst poštu, odpovědi nemůžeme odeslat. Ovšem když je na lodi 1 minuta internetu za 2 dolary a jde prý děsně pomalu, tak si nestěžujeme. Ale musím se podělit o krásnou historku těsně před naloděním. V improvizované tržnici před lodí si Pepík všiml krámku s alkoholem.

„Koupíme whisku, není drahá,“ rozhodl se. „Sice ji nepotřebujeme, ale vzhledem k ceně – nekup to,“ argumentuje.

„No ale tady před lodí? Vždyť na nás budou všichni koukat, jak přelejváme alkohol do plastu,“ křižuju se celá vyjevená a ustrašená. „To bude ostuda, až nás chytnou!!“ děsím se.

„Nás?“ směje se Pepík a prodavačce zároveň s penězi podává bez řečí prázdnou láhev od koly. A ona? Bez mrknutí oka se otočí a zády k lodi ten chlast přecmrndá do plastu.

„To je hrůza, s náma, co?“ snažím se vybalancovat trapnou chvilku. „No to už je dneska 42. prázdná flaška,“ směje se, když nám podává naši „kolu“ a láhev od whisky hodí na hromadu do velké krabice. Chytráci jsou to, ti starouškové!! A to jsme si mysleli, jak jsme originální a nápadití :)


 
Příbuzné odkazy
· Více o USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014:
Francouzská Polynésie – Bora Bora


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy