Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014 Naše plavba - shrnutí
Poslalpepik v Friday, 19. February 2016 @ 20:45:41 CET
Přispěno pepik

Tak máme za sebou třicetidenní plavbu Pacifikem…. Bylo to krásné, i když dost náročné. Loď značně houpala, zvlášť na začátku a konci plavby, což já moc nemusím. Havaj ale krásná, Pepík měl splnění svého dalšího snu v Honolulu v Pearl Harboru, kde jsme na úkor pláží utratili celý den. Lítali jsme mezi ponorkou, bitevní lodí, památníkem, filmem, výstavou a vše zakončili v leteckém muzeu. Pepík blažen, já ve zdraví přežila :)

Francouzská Polynésie je nádherná, i když bestie děsně drahá. A tak jsme na bestii vyzráli – přivezli jsme si suvenýr zcela zadarmo. A to pěkné nachlazení  Bora Bora nám totiž celá propršela – ale buďte zalezlí pod střechou, na Bora Bora. A tak jsme plavali, fotili a pochodovali v mokrých tričkách. Ale na Tahiti už opět krásně, i když zase tak nesmyslně draho. Dejte za malé pivo v hospodě 5 dolarů!! No dali jsme, to je jasné:)

 Když ale loď nehoupala, což bylo většinou, byla to paráda. Byli jsme tam s Pepíkem jednoocí králové. Mezi těmi 3000 pasažéry byl snad každý třetí buď na vozejčku, nebo s chodítkem, nebo o holi, nebo strašně tlustej nebo všechno dohromady  Plující dům invalidních seniorů … Bohužel ani jeden z nich, ani nikdo z posádky nemluvil česky, tak to pro nás byly účinné a neustálé lekce angličtiny. My Gott, to umíme velmi plynule Také lovely, amazing a excelent. Což bylo označení pro vše včetně deště:)

 Lovely bylo ale zdržení na Tahiti. Nedorazil kontejner se zásobami, a tak aby staroši nevyhládli, museli jsme celý den čekat v přístavu. Bylo sluníčko, voda teplá, pláž excellent… Kapitán slíbil, že zpoždění dožene. A pral to pak na plný plyn do té doby, než se jedné dámě udělalo zle. Jestli to bylo zauzlení střev či jiná břišní potíž, na to naše angličtina nestačila, ale mávání rukama a ukazování na břicho bylo jasné. Abychom zachránili život (před námi byl týden na širém moři), centrála rozhodla, že se máme celý den vracet na Markézy, kde bude letadlo a dámu převezou do nemocnice na akutní operaci. Den zpět, to už náš milý kapitán nedohonil….

Celý kolos se 4 000 lidmi (včetně posádky) měl den zpoždění, což pro nás znamenalo o den více na moři – sluníčko, koupání, lenošení, ale také absolutní změna plánů: propadlé letenky, zamluvené hotely i půjčení auta v USA. A samozřejmě jsme nebyli sami – všichni museli přebukovávat letenky a měnit plány. A k dispozici byl pouze nefunkční a přetížený internet a 2, slovy dva telefonní přístroje. Ubozí stařečkové vstávali z invalidních vozíků, tlusťoši se strkali ve frontách, babám s trvalými splihly účesy. V následujících dnech se už nezdravili How are you? Ale „už máte přebukované letenky?“ Ani amazing a excellent jsme už tak často neslyšeli….. A já myslela na těch dalších 3000 chudáků, kteří čekali na dovolenou a v LA mohli nastoupit až o den později. Kolik milionů bude stát jeden zachráněný lidský život!!! Ale moc jsme byli všichni rádi, že se tak stalo – určitě si každý pomyslel: „Kdybych byl já v ohrožení, nenechají mě umřít….“

Ale to nebyl konec naší anabáze: hned po obrácení lodi na správný kurz opět zahlásil kapitán unfortunetly – naneštěstí, bohužel…. Tentokrát se staříci posrali, jak vyjádřil lakonicky Pepík. Na lodi vypukla epidemie noroviru, 90 lidí bylo v karanténě. Ale zavedli přísná hygienická opatření a nakonec jsme hladce přistáli. Sice o den později, ale šťastně.

Dneska už máme půjčené auto – to bylo jedno z největších překvapení – dáte kartu jako zálohu, řidičák a krásná mladá holka ukáže ladně za sebe: v lajně 4 stojí asi deset aut, v zámku klíčky, vyberte si, které se vám líbí nejvíce. A tak kmitáme mezi Chryslerem a Jeepem,které jsme po půl hodině vybírání povýšili do nejužšího finále. A pak přijde obsluha a utrousí :Ten ford támhle je nejlepší, nejnovější….

A tak drandíme Fordem SUV. Vše je digi, ale tak jak pro blbé, na velkém displeji obrázky, nikde žádný návod… Dnes jsme byli na Grand Canyonu a zítra pokračujeme dále po parcích. Zima je tu obrovská, ale celý den sluníčko. Zaneřádili jsme kartu ve foťáku obrázky jako z katalogu. Vše je tu tak, jak známe z filmů i obrázků. .


 
Příbuzné odkazy
· Více o USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014:
Francouzská Polynésie – Bora Bora


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy