Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014 Národní park Mesa Verde
Poslalpepik v Friday, 19. February 2016 @ 20:34:21 CET
Přispěno pepik

Dnešní den byl opět plný zážitků a hlavně paradoxů. Čeká nás NP Mesa Verde. Navštívit tento skvost mezi americkými parky nám poradila kamarádka Stáňa, tak jsme ujeli 500 km a teď se těšíme na zážitky, jež známe jen z vypravování a z fotek. V parku se údajně nacházejí vykopávky starověkých indiánských příbytků Indiánů. Příbytky jsou vestavěné do skal a pod skalní převisy, leze se do nich po žebřících, musíte se protahovat uzounkými tunýlky (jasně, Indiáni byli tenkrát malí a hlavně hubení). Stáňa nám radila brzo vstát, je tam prý děsná fronta na lístky. Jsme lenoši, z motelu odjíždíme až v půl deváté. V infocentru však ani noha, na parkovišti jen auta zaměstnanců. Nicméně nám radí pospíchat, první prohlídka začíná 10.30. První a poslední. Vše je totiž zavřené, všechny žebříky, schody i prolejzačky. Jsem na infarkt, Pepík zachovává poker face. Dostavíme se k prohlídce a rančer nás zavede jen k jednomu domu - Spruce Tree House. A tam nám hodinu něco vykládá - asi vtipně, lid se občas zasměje:))) Rozumím každému 25. slovu. Spouštíme se do jednoho podzemního pokojíčku a upalujeme pryč. Jo, abych nezapomněla, opět panuje šílená zima. Naši spolunávštěvníci (bylo nás celkem12) oblečeni jak na Sibiř, stejně zimou podupávali. My v lehkých letních bundičkách, kdyby náhodou foukalo. A ono mrzlo, stáli jsme občas i ve sněhu. Ale na sluníčku bylo lépe, tak jsme se vyhřívali, co to šlo a večer zjišťujeme, že jsme spálení .... haha, nastydlí a spálení. Pěkná schýza.

Rančerovi jsme po hodině utekli a šli se zahřát do muzea. Pak teprve jsme vyrazili na okruh parkem a byli jsme nadšení!!!!!!!!!!! Nikde nikdo, jen sami dva, občas nějaké auto - asi pět celkem. Bloumali jsme parkem, všechny domy a obydlí si prošli - sice pouze zvenku, ale zase v tajemném a exotickém klidu a tichu. Potkali jsme jelena i divokého koně.

Celý den jsme zde strávili. Moc pěkné. „Být v Coloradu a nenavštívit Mesa Verde, to je jako být v Egyptě a nepodívat se na pyramidy,“ zkonstatoval Pepík. Korunu celému dni dala vyhlídka z nejvyššího bodu parku – 2 650 metrů nad mořem. Pěkná viditelnost, sluníčko se pomalu nachylovalo.

Ale na západ slunce jsme opravdu nečekali. Promrzlí a hladoví jsme ulovili v supermarketu pečené kuře a čerstvou chřupavou bagetu, doma k tomu otevřeli nespočítaně plechovek piva a do americké reality nás už nikdo večer nedostal.

Ještě pro pořádek: v NP Mesa Vede (který je mimochodem zařazen na seznam UNESCO) platí pass jako na všechny americké parky.


 
Příbuzné odkazy
· Více o USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014:
Francouzská Polynésie – Bora Bora


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.06 Sekundy