Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014 Page, Four Corners, NP Zion
Poslalpepik v Friday, 19. February 2016 @ 20:32:21 CET
Přispěno pepik

Další den jsme spali v městečku Page . Stáli jsme na nádherné vyhlídce na meandr řeky Colorado - až se chtělo slzet, jak to byla pěkná podívaná. Také přispíváme Navajům - zakoupili jsme lístek na Antilope kaňon - byla to pěkná jízda, i když dle mého názoru předražená. V pískovcových skalách voda vymlela krásné kaňony – dravá vody vykroužila úžasné útvary, spirály, oblouky a elipsy. Shora – z několika desítek metrů – proniká dolů světlo a vytváří fantaskní útvary, jež s velkou kreativitou místní různě pojmenovávají. K návštěvě nás inspiroval Indián u vchodu. Po obligátní otázce odkud jsme, vytáhl sešit a nalistoval stránku: „Ahoj, jste v kaňonu Antelope. Vstupné …….“ No tak to jsme opravdu dovnitř museli….

Ovšem odpoledne jsme skočili na opravdu vyvoněný špek: Four Corners - místo, kde se setkávají čtyři státy. Nevada, Arizona, Utah a Nové Mexiko. Bestie navajský chtěli za návštěvu 10 dolarů. Tak jsme se zatvrdili, že to teda ne. "Ale Stáňa odtud měla pěkné fotky," zahlodal červíček pochyb. A už nás měli!!!! Uprostřed velkého areálu růžice se čtyřmi ukazateli a nadpisy. Kolem prstenec krámků se suvenýry, všechny však zavřené, vlajky zplihlé, v areálu se pohybovaly jen dvě holky a manželský pár z Kanady. "Tak aspoň musíme hodně fotit, za ty peníze," lakonicky pronesla mužská kanadská polovička. Tak to se nám opravdu nepovedlo. Škoda deseti dolarů, resp.deseti piv:) 

Ale měli jsme krásné setkání s cyklisty. Mladý pár s tříletou holčičkou z Kanady. Jedou na kole z Aljašky až do Ohňové země, cestu mají naplánovanou na 3 roky. Byli úžasní, i když holčinku jsme trochu litovali. Strávit druhé tři roky života v závěsném vozíku za kolem, to nebude žádný med. „Nebojte, plánujeme jí za rok už koupit vlastní kolo,“ uvádí věc na pravou míru tatínek. Naše pochybnosti však nevyrátil: a kde budou kamarádi? Kde nějaká vazba na prostředí, kde vyrůstala? Inu, jiný kraj, jiný mrav, pomyslím si. Vyměnili jsme si něco cyklistických zkušeností, holčička dostala čokoládové bonbony, na které se hned vrhla matka, a to by nebyl Pepík, aby jim z našich zásob nedal dvě piva. Máme je na fotce a slíbili jsme jim, že jim napíšeme na jejich webové stránky.

Ubytovali jsme se v motelu v Page – krásný velký pokojíček s dvěma obrovskými postelemi a pořádným topením. Lednička, mikrovlnka, pohoda. Vše i se snídaní za 51 dolarů pro oba.

Další celý den trávíme v NP Zion , kde také platí karta na parky. Koupit si celoroční vstupné do národních amerických parků, to nám poradila kamarádka Stáňa. I když ji pravděpodobně během roku nevyužijeme, stejně se vyplatila. Zionský kaňon je veliký a má tu výhodu, že se pohybujete na jeho dně. V sezoně sem pouští pouze autobusy, my jsme mohli přímo autem. Celý kaňon jsme projeli, udělali si dva treky – k vodopádům a jezírkům. Super. Túry jsou, stejně jako v každém parku, krásně pospané a označené. Všude vydávají speciální parkové noviny, které obdržíte u vchodu do parku spolu s mapičkami a nejčerstvějšími důležitými informacemi.


 
Příbuzné odkazy
· Více o USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014:
Francouzská Polynésie – Bora Bora


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

USA, Havaj, Fr. Polynésie - podzim 2014

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy