Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 6 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Gruzie - léto 2014 Cesta vlakem do Tbilisi
Poslalpepik v Sunday, 28. December 2014 @ 11:20:00 CET
Přispěno pepik

Poslední den v Batumi byl korunován cestou zpět do hlavního města. Na jednu stranu se již těším domů, na druhou stranu zase lituji, že pěkná dovolená končí. Myslím, že stejné pocity zažívá každý z nás.

A aby nám nebylo tak smutno, o to se postarali Pepík s Luďkem. El Kapitáno zavelel: večer zabalit a přesunout se na k nádraží, kde objevil malou přívětivou hospůdku, kde počkáme na noční vlak. Hospůdka opravdu přívětivá: majitel nás viděl velmi rád, zvlášť, když mu Luděk vypráví, že zde není poprvé… A tak nám k pivu přistála jako pozornost podniku ještě láhev pálenky od majitele. Takoví milí Gruzínci jsou. A přestože jsme ji celou nevypili, smutek z loučení zahnán byl.

Noční vlak byl pro nás velkou neznámou … má jet celou noc, což při vzdálenosti … km je dost nepochopitelné. Údajně budeme spát v kupé po dvou, což se zdá na zdejší poměry a investovaný obnos do jízdenky skoro nemožné. Ale bylo to opravdu tak, i když obavy jsem měli všichni a malovali si nejrůznější scénáře našeho přesunu. Každé kupé však obsahovalo dvě úzké tvrdé postele, ale čistě převlečené, jako bonus pak v rohu vytrčená televize. S paní průvodčí nebyla žádná legrace, komisní, výkonná – typická madam provodčik. Okamžitě mi evokovala postavu z románu Petry Hůlové Poslední stanice tajga. Svoji funkci brala opravdu odpovědně: ráno nás budí údajně velmi brzy, abychom stihli ranní hygienu – ale komu by se chtělo vstávat za tmy, když ty pražce drnkaj drnkaj drnkaj … a výhybky s námi mlátily celou noc – ještě že Pepík s sebou vzal koňak na dobrou noc. Když už je v kupé světlo a město na dosah, konečně se dokopám vylézt z pelíšku. Ale ouha! Toalety zavřené, zamčené. „Měli jste vstávat dřív, jak jsem vás budila,“ vyštěkne na nás provodčice bez slitování.

A tak nás hlavní tbiliské nádraží přivítá neumyté, nevyčůrané, rozespalé a mírně dezorientované. Hned první vteřiny v Tbilisi je z Pepíka málem vdovec. Při vystupování z vagonu neexistují žádné schůdky, naopak na peronu zeje velká díra. A jak jsem trošku mimo, málem se mi opuštění vlaku stalo osudným…

V hale nádraží nejprve hledáme místo, kde se zcivilizovat. Placené toalety překvapivě čisťounké, prostorné, moderní. Poslední hlty Pepíkova koňaku pak do nás vlejou dostatek energie, abychom se rozhodli, co budeme podnikat dál. V našem apartmánu máme být jako minule až ve dvě, máme tedy před sebou šest tbiliských volných hodin. Rozvleklá debata, co s nimi, odpovídá našemu rannímu rozpoložení. Nakonec jsou stanoveny priority: kávička, snídaně a zkusit, jestli můžeme nechat zavazadla někde u našeho apartmánu. Koneckonců to tam již známe a sousedi jsou milí, nějaké zákoutí na pavlači by se pro naše bágly plné špinavého prádla také našlo.

„A zkusíme popojet metrem, ať máme další zážitky,“ rozhodl Luděk. Metro pěkné, čisté – koupí se speciální (vratná) karta za 3 lari, na kterou si pak nahráváte jednotlivé jízdné za 50 centů. Hned u naší stanice Rastavelli je mekáč, a tak otázka snídaně vyřešena.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Gruzie - léto 2014
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Gruzie - léto 2014:
Cesta do Kazbegi


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Gruzie - léto 2014

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy