Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 9 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Z Ženevy do Železné Rudy - léto 2013 Buching
Poslalpepik v Sunday, 13. October 2013 @ 17:56:13 CEST
Přispěno pepik

Dnešní etapa nás zavede do okolí bavorského Garmisch – Partenkirchenu, známého lyžařského střediska, kde se budeme pohybovat dva dny. Bohužel ráno při výjezdu zjišťuji prázdnou přední pneumatiku, a tak se náš výjezd opozdí až na 8. 45 hod. Hrozí déšť, silně se ochladilo. A jelikož se budeme pohybovat kolem lyžařských středisek, je jasné, že musíme opět a opět stoupat.

Odpolední kafíčko nás zastihne po 46 kilometrech ve vesnici Seeg. Dlouho váháme, zda zrovna v této vísce a zda na terase, když je taková zima… ale nakonec převáží souhlasné hlasy. Otevřeno bylo pouze v jediném zdejším hotelu. Ospalost, prázdnota, nuda se vinula z hotelu jak lepkavá hmota. Až jsme se báli, že i nás obalí. Ale přestože jsme pili velehnusné kafe, nasmáli jsme se jako málokdy. Jedinými hosty restauračního zařízení byli dva staří manželé: ona vrásčitá jak současná Bardotka a zmalovaná jak Bardotka za svých nejlepších časů. Ověnčená zlatými řetězy a prstýnky, oblečená do tepláků a vytahané mikiny. On vysoký bývalý elegán, dnes vysušený podpantoflák. On mlčenlivý, ona mega ukecaná. Polovině jejích výjevů jsme nerozuměli, přesto se smějeme jak blázni. Ven vyšel i personál, smějeme se blbým kecům jejím i našim všichni společně.

„Vyfotíte nás?“ „Samozřejmě,“ opáčí chodící reklama na zlatnictví. „Vždyť jsi ještě nikdy nefotila digifoťákem,“ diví se její drahá polovička. „No a?“ zaznívá skuhravý smích.

Škoda, že to fakt neuměla. Byli jsme tak rozchechtaní, to by byla fotka…. A tak po několika slepých pokusech máme uhlazenou fotku od majitelky nejhnusnějšího a nejdražšího kafe našeho putování. Ale zase jsme si smíchem prodloužili život aspoň o několik měsíců. Navíc nás upozornili na místní krásný rokokový kostel sv. Ulricha.

Smradlavá jízda

Celá zdejší krajina je avizovaná jako výletní místo díky své krásné a neporušené přírodě. Hodně domů se pronajímá, využívají je lidé z města jako venkovská sídla na delší dovolenou. Zdejší akvizicí jsou voňavé louky, hory, čistý vzduch, hluboké lesy a vesnický život neposkvrněný provozem, hlukem a prachem velkoměst. Je zde hodně příležitostí na aktivní dovolenou ať už pěší turistiku, cykloturistiku, zimní či letní sporty. My měli smůlu: zataženo, nevlídno, a tak si krajinu ani nevychutnáme. Navíc nás strašil déšť, který byl akcentován všudypřítomným polním smradem. Močůvka. A jak už nám Fredy pověděl: němečtí i rakouští statkáři mohou vyvážet močůvku, jen když je deštivá předpověď počasí. A tak uznejte, že smrad a jízda v močce nám moc na náladě nepřidala. I když projíždíme krásnou krajinou a stezkou zvanou panorama weg, příliš si ji neužijeme.

Do dnešního cíle se dostáváme kolem šesté hodiny. Čeká nás příjemný rodinný penzion, dva pokoje velmi pěkně staromilecky zařízené. Majitelka půvabná dáma, která se ani nezlobí, když odmítneme avizovanou polopenzi. Nejlepší je dojezdové pivo, které se tentokrát odehrává před zadním vchodem u hranice dříví. Večerní procházka podél silnice nic moc, o to líp se nám dneska spí. K příjemným snům přispěly i večerní piva a svařáky u majitelů penzionu.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Z Ženevy do Železné Rudy - léto 2013
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Z Ženevy do Železné Rudy - léto 2013:
Mnichov


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Z Ženevy do Železné Rudy - léto 2013

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy