Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 6 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Z Ženevy do Železné Rudy - léto 2013 Mnichov
Poslalpepik v Sunday, 13. October 2013 @ 17:47:05 CEST
Přispěno pepik

Poslední etapu jsme s Pepíkem předem všem líčili jako cyklistickou nirvánu: pojedeme po izarské stezce, tedy po rovině a podél řeky, přírodou. „Připravte se, je to sice pohoda, ale chvilkami také nuda,“ vypráví naše pražské trio, které již podél Izaru jelo z Prahy do Mnichova a zpět. Svatá prostoto! Tentokrát to bylo opravdu jinak.

Po izarské cyklostezce jsme sice putovali, ale ona mrška nám pořád od řeky uhýbala: stoupala, klesala, od vody se vzdalovala, vedla lesem, poli, po úzkých a kamenitých terénech. Za jiných okolností normálka, ale jelikož jsme byli natěšeni na rovný Izar, krapet zklamání. Řeku máme možnost vidět hned za městem, ale pak až po 30 kilometrech venkovského a celkem náročného (alespoň pro mne, neboť nebyl žádný asfaltek, ale lesní hrbolaté cesty nebo štěrčík) putování. Jediným větším zpestřením nám jsou před Mnichovem typické bavorské vory, na kterých se Mnichováci i turisté vozí po Izaru. Jízda na voru je však pouze lacinou záminkou k tomu, aby se vodáci mohli opít a přejíst. Na vorech jim k tomu hraje muzika ať již lidovky nebo disko. „Voraři“ pijí, zpívají, veselí se a čas od času se i topí. Každopádně nálada z vorů je nakažlivá, civěli jsme na ně aspoň půl hodiny. Ale že bych podobnou plavbu chtěla zažít, to ani náhodou … Dopolední svačinka proběhla ve znamení zrzavého moku v Biergarten, obědvali jsme již na předměstí Mnichova – kluci u řezníka, my v pekárně, kde byl rozbitý kávovar. Ach jo.

Dnešní hotel nacházíme celkem bez problémů kousek od hlavního mnichovského nádraží už ve 14. 30. Marcelce a Jirkovi jede vlak na Prahu až navečer, a tak můj původní plán byl, že se v našem hotelu osprchují, převléknou a my jim pak půjdeme k vlaku zamávat. Ale sluníčkem rozzářený Mnichov Vsetíňáky omámil: „My se projdeme centrem, dáme si kafíčko a v klidu pak nasedneme,“ shodli se bleskově. Věřím, že si pěkně užili skoro tři krásné hodiny v sobotním živém městě. Esemeska „V pohodě ve vlaku, vzpomínáme. Byla to pěkná dovolená,“ nás o tom přesvědčila.

Kuchýnkovský den

My ovšem krapet ve stresu. Když se Marcelka s Jirkou rozloučili, Pepík volal našim mnichovským kamarádům Kuchýnkům. A ti už čekají, přijdou nás vyzvednout do hotelu a strávíme spolu večer. Rychle vysprchovat (na chodbě ve společné koupelně), převléknout se za dámu do pěkně zasmrádlého civilu, nalít na sebe zbytek voňavky a doufat, že soumrak brzo zakryje neumyté vlasy zplihlé jako počůraná sláma.

Procházka starým městem byla pikantní faktem, že na pěší zóně probíhalo setkání na podporu homosexuálů. Ze starého města jsme sice moc neviděli, za to moje sebevědomí hrálo prim. Vedle některých kreací účastníků demonstrace byly totiž moje zplihlé vlasy jen pouhá slabá kávička a snadno přehlédnutelná minela. Pohoda, klídek, pokud jste se vymotali z obrovského a hlučného davu.

My se vymotali přímo do Biergartny Franciscana. Aby také ne, když nás vedli Mnichováci:) A tam bylo veselo. Nepříliš najedení jsme do sebe obraceli kvasnicové pivo a koukali jak včely zjara na malá nákladní autíčka, která odvážela prázdné půllitry. Byla to hodně veselá hodinka. Vyprávíme páté přes deváté, co jsme po cestě zažili, smějeme se sami svým vlastním vtipům. Ale tak už to u opilců bývá … Jsme uvolnění, spokojení, že cestu do Mnichova jsme zvládli. Z Mnichova, to už bude brnkačka, to už známe. Nebylo to tak, samozřejmě.

Tratoria da Paolo

Večer pro nás Vašek s Helenkou uchystali milé překvapení. Byli jsme pozváni na večeři do jedné z nejlepších mnichovských restaurací Tratoria da Paolo. Přišli i naši přátelé Dagmar s Waltrem, strávili jsme všichni společně chvíle, na které se nezapomíná. I když … jen stěží dávám teď dohromady velmi chutné báječné menu, protože vína bylo hodně. Jako předkrm servíroval Paolo báječné mušle, dále přišly ravioly se sýrem a poté pečený tuňák. Sotva funím, když zjistím, že hlavní chod nebyl tuňák, ale přistála přede mnou jehněčí kotleta s malým báječným brambůrkem. Asi nejkřehčí jehněčí, jaké jsem kdy jedla. V tuto chvíli vzpomínám na turnovského kamaráda Vaška Admirála, který vždy umí z každé kulinářské záležitosti udělat svátek a umí popsat všechny nuance a zákruty rozličných chutí. Ten by se tady vyřádil!!! Já můžu jen nudně konstatovat, že veškeré jídlo bylo úžasné. Nakonec přišla mísa se sladkostmi: zmrzlinky, různé pěny, krémy, sladké pečivo – až oči přecházely. Škoda, že jsme byli tak plní….

Že je Paolova restaurace vyhlášená, o tom svědčí i fakt, že u vedlejšího stolu s partnerem večeřela i vnučka světoznámého porcelánového magnáta Rosenthalla. Jedinou skvrnou na nezapomenutelném večeru byl návrat domů, když Helence Vácínek upadl na jezdících schodech :)

 
Příbuzné odkazy
· Více o Z Ženevy do Železné Rudy - léto 2013
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Z Ženevy do Železné Rudy - léto 2013:
Mnichov


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Z Ženevy do Železné Rudy - léto 2013

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy