Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 Úvod
Poslalpepik v Monday, 07. October 2013 @ 20:40:50 CEST
Přispěno pepik

Destinace naší letošní dovolené byla determinována klukovským Pepíkovým snem proplout všechny nejzajímavější průplavy a průlivy světa. A Pepík, ten když si vezme něco do hlavy, tak mu to z ní jen tak nevytlučete. A tak po Lamanšském průlivu, Magalhaensově průplavu, Gibraltaru a Panamě byl na řadě Suez. Dlouho kolem této lokality kroužil, přemýšlel, až bylo rozhodnuto. Pojedeme tentokrát opět velkou bílou výletní lodí, a to z Emirátů do Itálie.

Vybrat vhodnou plavbu nebylo ale tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Emiráty jsou sice posledních pár let pro turisty zajímavá a žádoucí země, ale málokterá loď se odhodlá plout kolem Jemenu a proplout Suezským průplavem. Vody omývající tyto země nejsou totiž příliš bezpečné, stejně jako politická situace v některých přilehlých státech. Nakonec tedy padla volba na odvážnou Costu Classicu. K malé, ale statečné lodi měli ovšem někteří členové naší expedice (vlastně jen jeden) výhrady: stará skořápka, potopí se, nemá žádné balkony, malé divadlo, prostě hrůza. Pravda to vše byla, ale …. Nebudu předbíhat, před naloděním jsme totiž strávili ještě týden v samotné Dubaji, takže všechno po pořádku.

Na cestu se s námi vydali Renata s Vaškem – manželé, kteří nejsou zvyklí jezdit na dlouhou zahraniční dovolenou každý rok a na výletní lodi byli poprvé. Vůbec nevěděli, co můžou čekat, spolehli se zcela na naše dobrozdání. Zato Libor, starý dovolenkový matador, cestu pečlivě zkoumal, připravoval, hodnotil a vážil dostupné informace, a proto výše uvedené kritické věty mu splývaly z blazeovaných rtů zcela samozřejmě. Vše podroboval ostrému zkoumání a věty typu „Je to tady samý problém, s cestovou by se to stát nemohlo,“ jsme ke konci dovolené už ani nevnímali. Lidka z Českého Těšína se na jaro 2013 těšila už dva roky, kdy poprvé plavbu okusila, tehdy s námi jela do Brazílie. Její družka Eva se chystala nalodit poprvé a její pozice byla na startovní čáře nejnezávihodnější: ještě nikdy se neplavila a navíc vyjma Lidky nikoho z nás neznala.

Celkem jsme tedy tvořili partu dost pestrou a nesourodou, ale ve finále se ukázalo, že jsme skupina stmelená, sehraná a pohodová. Tmelili jsme se od 10. března, kdy jsme se sešli (vyjma holek z Těšína, které přijely o tři dny později) v neděli odpoledne na letišti, až do pátku 5. dubna, kdy jsme ve 22 hodin na Václava Havla dosedli.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 :
Omán - Khasab - Musandam


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.09 Sekundy