Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 Cesta
Poslalpepik v Monday, 07. October 2013 @ 20:39:21 CEST
Přispěno pepik

Když do Dubaje, tak jedině s Emirates Airline. Pověst nepřeháněla – pohodlné cestování, dobré jídlo, milé letušky, hodně alkoholu …. A tak nám šestihodinová cesta uběhla jako nic. Těšíme se na dubajské letiště, které má být jedno z největších a nejvybavenějších na světě. Libor navíc básní o kole štěstí, které vám nechá vyhrát, pokud máte štěstí, nový automobil.

Liborovy imigrační problémy

Těší se jak malý kluk a neustále přemítá, jak ten vyhraný vůz dostane domů, když tu najednou …… do fronty na vstup do země se vloudí nestabilita: Libor před úředníkem poulí svá malá šedá očka jednou, podruhé, potřetí, ale úřední muž v dlouhé bílé košili stále není spokojen. Čtvrtý pokus už Libor nedostane. Rezolutním způsobem jej důležitý úředník z fronty vylučuje a posílá na imigrační oddělení. A teď už nejde o nové auto, teď už jde o dovolenou jako takovou. Před skupinou nesmlouvavě se tvářících košiláčů končí veškerá sranda. Solidárně odcházím s Liborem a snad díky mé blonďaté hlavě, která mi v Emirátech pomůže ještě vícekrát, nemusíme čekat frontu před kanceláří a úřední moloch nás schlamstne rovnou. Za stolem se rozvaluje mladík s krásnými černými vlasy a tvrdýma černýma očima. Libor stojí před ním jako nezbedný žáček před paní učitelkou v první třídě a opět koulí očima, opět problém. V Emirátech je totiž nařízeno, že každému, kdo vstoupí do země, se musí udělat oční sken. A to je ten problém. Liborova očka se vzpírají, sken se nechce povést. Důležitý košiláč kroutí hlavou, dlouze telefonuje, rozkládá rukama… a až po deseti mučivých minutách, kdy jsme s Liborem oba dostatečně vycukaní, pleskne do pasu razítko a cesta do země je volná.

Celní kontrola

Ufff, trvalo to jen chvilinku, než se Libor otřepe, a už zase hledá kolo to své automobilové kolo. A už zase brblá, že nejsme ve správné hale (autová loterie je v hale odletové a to dá rozum, že tam být nemůžeme). Jako by se imigrační pánbůh za to na něj rozzlobil, ještě mu dá během plavby tuto jeho nespokojenost pěkně vyžrat. Ale zatím ho jen všichni chlácholíme a strkáme k východu. Pepík v ruce třímá aspoň jeden karton cigaret a už už se dotýkáme dubajské půdy, když opět zasáhne ruka úřední: Celní kontrola!!! Tentokrát projde jen Libor, my ostatní do spárů celníků padáme. Ale kdyby jako oni pracovali všichni celníci světa, to by se pašerákům žilo! Kufry putují do tunelu, kluci, kteří do muslimánské země vezou alkohol, dost trnou. Zvlášť Pepík, který jeden kufr zcela nacpal pouze pivem - množství si pochopitelně v Praze ověřil, ale kdeže je dnes Praha! Celníci však zírají všude možně, jen do tunelových obrazovek ne a my tedy můžeme zase své poklady naložit na vozíky a teď už opravdu z haly ven.

Ubytování v hotelu

Teplo nás praští přes čumáčky, necháváme se pěknou chvíli ovívat hřejivým vánkem. A už je tu taxík, jenž nás za 40 dirhamů ( jeden DH počítáme cca 5 Kč) veze do hotelu Ramada Deira. Přestože je asi půl třetí ráno místního času (časový posun je + 2 hodiny letního, resp. + 3 zimního času), v recepci panuje čilý ruch. Nikdo se nediví, že přijíždí skupinka Čechů. I když jsem jim to mejlem avizovala, stejně jsem měla o noční službě jisté pochybnosti. Ale v Dubaji vše perfektně funguje, na to si musíme začít zvykat. Dostáváme welcoming drink a jak tak naše oči radostně osahávají půdu, která se nám má stát na další týden domovem, na chvilinku na nás padne černá můra. V recepci totiž nabízejí výhodné denní ubytování, které je jednou tak drahé jako naše cena. Zpanikaříme, zda máme rezervaci v pořádku, ale opět se ukazuje, že přes booking bývají ceny někdy poloviční. Hrozící finanční katastrofa zažehnána, zbývá malinký problémek - pro mne a Pepíka nemají pokoj s oddělenými postelemi. Po velkém hledání a omlouvání nám dávají za stejnou cenu apartmá, ale zítra, tedy vlastně dnes, se musíme přestěhovat. No co nám zbývá, budeme se tedy těch pár hodin vyvalovat v apartmá.

A aby se nám vyvalovalo lépe, přichází Vašek s Renatou, chceme zapít dnešní úspěšný přesun. Vašek avizoval, že do apartmá vezme kořalku, přinesl však jen jednu plechovku piva. Tváříme se s Pepíkem trochu divně, vyměňujeme si překvapené pohledy, ale Vašek se jen chechtá. „Dívej se mi na ruce,“ šibalsky vyzve Pepíka. Otvírá plechovku - a co z ní nevoní? Nefalšovaná česká slivovice!!! Smějeme se, když vykládá, jak vynalézavě tekutinu do plechovky dostával: v první fázi bylo nutné navrtat do nepoškozené zavřené a originální plechovky malou dírku. Poté vycmrndat pivo – asi nejsmutnější část celé operace. Nastala fáze vyplachovací a poté plnicí. Jak dostat do malé dírky půl litru slivovice? No přece injekční stříkačkou! „A nesmíš zapomenout na malinkatý hliníkový nýtek, který je třeba podlepit epoxidem,“ vykládá láskyplně Vašek. „Můj vlastní vynález,“ doplňuje hrdě. A to už jsem se smála hlasitě a nepokrytě. My všichni se na cestu připravujeme na internetových stránkách nebo v knihovnách a knihkupectvích, pouze Václav ve své dílničce. A že mu to dalo více práce než nám všem, to je nad slunce jasné, když u jedné plechovky nezůstalo.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 :
Omán - Khasab - Musandam


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy