Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 Dubaj - okružní jízda městem
Poslalpepik v Monday, 07. October 2013 @ 20:33:43 CEST
Přispěno pepik

Liborova myšlenka na výletní autobus dnes byla definitivně zavrhnuta, zato se oživil Vaškův plán minibusu. Ovšem po včerejších zkušenostech jsme auto ráno objednali v recepci. Šofér dostal jasné zadání: provézt nás po městě a ukázat vyjma starého města vše, co za vidění stojí. A tak jezdíme převážně po obrovitých nákupních komplexech, podél rozlehlých golfových hřišť, zajedeme i k nejvyšší stavbě světa Burj Kalifa nebo do moderní čtvrtě Dubaj Marina. V další čtvrti Jumeirah se fotíme u údajně nejluxusnějšího hotelu světa, který se stal hned po dostavění v roce 200 symbolem Dubaje, u hotelu-plachetnice Burj al-Arab. Dovnitř nás bohužel nepustí, ale blízko hotelu je veřejná pláž, jedna z mála, která je v Dubaji volně přístupná, a tak šup tam! Fouká tady, velké vlny dokreslují nevšední pohled na hotel, jenž se rozkládá na umělém poloostrově. I když pálí sluníčko, voda je studená a do moře jdeme po kolena pouze já, Pepík a Vašek. Pepíka však rychlá vlna oblije tak nešikovně, že vypadá jako naše Anetka, když zapomene jít na nočníček. A tak se bleskově stáhneme zpět do bezpečí minibusíku.

Karty foťáku jsou už hodně zaplněné, a to převážně výškovými stavbami, kterých je zde jak stromů v našem kopaninském lese, a každá zcela jiná. Město vyrůstá z pouště a stavby rostou jako houby po dešti, na krajích vidíme stále jen písek, písek nebo staveniště, staveniště. Město se do písku zakusuje, prostorem se nešetří, místa na rovné pískové placce je všude dost. Celá aglomerace je ale neustále zahalena v jakémsi oparu. Nezdá se nám, že by to byl smog, protože doprava je sice hustá, ale dálnice jsou prostorné a vzdušné. Snad opar způsobují jemňoučké částečky písku, které jsou sice neviditelné, ale v ovzduší je cítíme.

Jedeme také k největší dubajské mešitě, kam údajně mohou i nemuslimové, ale je zavřeno a mne to ani nemrzí. Jako třešničku na dortu si schováváme projížďku po tzv. Palmovém ostrově – Palm Jumeira, na jehož vrcholu byl nedávno otevřen luxusní hotel Atlantis. A koná se jedno z největších zklamání našeho dubajského pobytu: po slavném ostrově – palmě – jezdíte a vůbec nepostřehnete, že jste na umělém poloostrově. Jezdíte po silnici z obou stran lemované privátními domy a luxusními hotely, k moři (tedy do listů palmy) nemůžete, a tak samozřejmě půdorysnou palmu nemáte možnost ani postřehnout. Těšíme se tedy, že ji uvidíme večer, až se celá rozsvítí, z vyhlídky na Burj Kalifa, jež máme naplánovanou nazítří.

Nákupy

A po pěti hodinách a zaplacení 500 DHS nás taxikář vysype zcela zničené u hotelu. Na pokoji pivíčko, postýlka a už se Pepík vrtí a ošívá: „Jdeme se mrknout naproti do nákupního centra, víš, co včera říkal Libor,“ pronese vemlouvavě. Na moje zamumlání cosi o únavě, dovolené a odpočinku kontruje: „Co kdybychom tam našli něco pěkného pro ty naše tři malé miláčky, “ nahodí ten mizera udičku a je si samozřejmě zcela jist svým úspěchem. Zboží ve dvou protějších nákupních centrech měli mraky, navíc je období velkých slev. A ti mizerové mají otevřeno denně do půlnoci (!) a zboží neustále obměňují. A tak se přiznám zcela bez mučení, že většina volných chvilek v hotelu patřila nikoliv bazénu, posilovně nebo sauně, jak bylo plánováno v Praze, ale mrzkému a lacinému bloumání mezi stovkami a stovkami ramínek, věšáků, regálů a poliček. Co kdyby zrovna dnes vyndali něco, bez čeho nemůžeme žít, že? Ani pomyšlení na nadváhu kufrů při zpáteční cestě nás nikoho od šopování neodradilo.

To větší z nákupních center u našeho hotelu se jmenuje Reef Mall a pokud byste chtěli jet v našich stopách a ubytovat se ve stejném hotelu Ramada Deira, radím si jméno obchoďáku zapamatovat. V Dubaji je totiž hotelů Ramada více a občas se taxikáři neorientují a nevědí, do které Ramady chceme jet. Reef Mall zná ale každý, a tak jsme pak už jeho název udávali zcela automaticky.Večeři jsem už nenechali náhodě a zaplatili si v hotelu 44 dirhamů za chutný a bohatý teplý bufet.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 :
Omán - Khasab - Musandam


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.10 Sekundy