Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 Nalodění
Poslalpepik v Monday, 07. October 2013 @ 20:20:33 CEST
Přispěno pepik

Dnešní den je pro polovinu z nás dnem velké premiéry. Poprvé vstoupí do klubu vyvolených, klubu těch, jež si oblíbili cestování velkou bílou výletní lodí, cruiserem. Z našich předchozích cest máme zkušenost, že kdo jednou okusí, ten se pravidelně vrací. Lidé, kteří se na lodi potkávají, začínají většinou konverzaci nikoli o počasí, ale otázkou „Pokolikáté se plavíte?“ Jakmile se zjistí, že nejste nováčci, hned se rozvíjí konverzace na téma, u které společnosti se lépe jí, kde se lépe bydlí, jestli je lepší vnitřní nebo vnější kajuta, jaké je u různých lodí vybavení apod. Lid výletní, lid cruiserový, ten se nikdy nenudí :)

Ale zatím nic z toho Eva, Renata ani Vašek nevědí. Se směsicí očekávání, zájmu a i trochou obav se ráno sejdeme v recepci. Start na loď nám trochu komplikuje zjištění, že se musíme online co nejdříve odbavit na zpáteční let z Milána. Naštěstí v našem milém hotelu jsou dobře internetově vybaveni a vůbec jim nevadí, že v klubovkách trávíme skoro dvě hodiny, než vše vyřídíme.

První kroky na palubě

Nalodit se máme až v pět hodin, přesto nás v poledne, kdy dorazíme do přístavu, nikdo nevyhazuje. Po asi půlhodince čekání konečně slavnostně vstupujeme na palubu. Ubytovat se zatím nemůžeme, ale Pepík naše kabiny, které jsou všechny vedle sebe, vynašel a hned si tam deponujeme věci. A pak jen šupajdíme na horní palubu, kde nás čeká náš první a neopakovatelný oběd. I když jsme se v Dubaji stravovali vždy slušně, nemohli jsme se dočkat italských specialit. První mňamka, jak už to tak bývá, byla nejlepší. Nakrájená masíčka vepřová, hovězí i kuřecí, pečená, vařená, smažená i grilovaná, kopce zeleniny čerstvé i dušené, několik druhů těstovinek, brambůrky, rýže, samozřejmě pestrý výběr ryb a plodů moře. K tomu hodně sýrů, uzeniny, dortíky a báječná italská zmrzlina ve třech chutích. Ještě teď, když to píšu, se při pomyšlení na první lodní bufet sladce usmívám. Bufet byl takto vybavený každé poledne, ale premiéra je vždy jen jedna. Díky polední žranici se dokonce uklidnil Libor, jenž byl při vstupu na loď hodně rozčarovaný: „Jídelna jako ve škole, všude málo prostoru, loď je malá, ošuntělá, nic se neblýská, žádná zrcadla a chromy, výtahy k uzoufání pomalé, u kajuty není balkon, vířivky jsou jen dvě a mrňavé ….“. Další jeho stesky už jsem neposlouchala a jen válela po jazyku báječnou čokoládovou zmrzku a ukusovala jeden z mnoha dortíčků.

Trh Karama

Napapaní do sytosti vyrážíme ještě do města. Trochu nás překvapí, že z přístavu stejně jako z letiště se musí platit nástupní tarif 25 dirhamů oproti 3 dirhamům, které máte na taxametru, když do auta nastoupíte ve městě. Na dnešním cíli se shodujeme všichni: trh Karama. Karama shopping plaza je areál tvořený ulicí ve tvaru U s přilehlými obchody. Najdete zde levné napodobeniny značkového zboží: kožené kabelky a la Gucci, Luis Vuitton, Joop a Hogan, mraky triček a mikin Ralph Lauren či Benetton, sluneční brýle, sportovní oblečení Adidas i Puma, hodiny Cartier či Rolex. „Určitě poslední nájezd na krámy,“ ujišťujeme se všichni navzájem, když sedáme do taxíků. Vašek s Renatou horečce nepodlehnou, užívají si okolní čtvrti. Já mám štěstí: rozbily se mi sluneční brýle, a tak nakupovat „musím“. Vedle brýlí jsem si přivezla do Prahy i jednu pěknou kabelu. „Na můj kufr s tričky čeká doma v řadě přes deset lidí,“ ospravedlňuje své nákupy Libor.

Po domluveném čase ještě vyrazíme na fontánu a překvapeni na lodi zjišťujeme, že jídlo je v den nalodění k dispozici skoro až do rána ….. ach jo. Všichni víme, jak těžce se spí s plným žaludkem:)

 
Příbuzné odkazy
· Více o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 :
Omán - Khasab - Musandam


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.06 Sekundy