Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 Vyplouváme
Poslalpepik v Monday, 07. October 2013 @ 20:18:04 CEST
Přispěno pepik

Poslední půlden v Dubaji! I když jsme si město v písku užili plnými doušky, s Pepíkem ráno neodoláme. S děvčaty, která byla ochuzena o tři dubajské dny, vyrážíme, abychom jim starou Dubaj ještě na poslední chvíli představili. Libor s Birhanzlovými si už užívají pohodu na lodi – sluníčko, bazény, vířivka, posilovna …

My couráme po starém městě – rybí i ovocný trh, trh s kořením, zlatý trh. Oživuji v sobě smlouvací buňky, dělá mi potěšení se s mladými pěknými prodavači dohadovat a krapet i flirtovat. Proč ne? „Baba má peníze,“ myslí si určitě všichni, a tak úsměvy ani časem nešetří. Pepík si koupil pěkné hodiny – tedy repliku a mně se podařilo usmlouvat cenu z 1 500 na 200. No není to dobrý výkon? Zvlášť když v jiném obchodě za ty samé „zaručeně pravé“ chtěli dvanáct tisíc dirhamů. S Evou a Lidkou se ještě projedeme abrou. Když děvčata pošleme do muzea, nostalgicky sedíme na břehu creeku a vrýváme si do paměti zdejší cvrkot.

Záchranné cvičení

Odpoledne už jsme všichni lid námořnický. Na lodi probíhá bezpečnostní cvičení, pro sebe jsem si je překřtila na „Titanic“. I na této lodi, stejně jako na minulé Costě, je cvičení přehlídka ztraceného času a vrcholná trapnost. Po nekonečně se dokola opakujících hlášeních v pěti jazycích (česky stále ještě neumějí J) se všichni musí shromáždit na předem určeném místě, a to v záchranné vestě. Každý se musí naučit si ji nasadit (kolikrát jsme to už viděli v letadle!) a seřadit se s vestou na těle v přísně předepsaném útvaru. Na to, aby řady zařezávaly, dává personál obzvlášť pozor. Kdyby se loď potápěla, utopíme se v tom 8. patře sice ve vzorných útvarech, ale zajisté všichni. Jsme seřazeni v jednom z barů, kam se taktak vejdeme, únikové východy nikdo neukáže, natož aby nám prozradili, kde jsou záchranné čluny.

„Nezapomeňte odevzdat kartičku, kterou jste našli na v kabině na posteli,“ stále dokola znějí příkazy lodního servisu. „Jasně, když dáš kartičku, je jisté, že jsi byl na cvičení a byl jsi poučen. Když se utopíš, je to jen tvoje vina,“ vysvětluje Pepík našim vyjukaným nováčkům. Mně je navýsost trapně. Na naší první lodi jsme se museli dostavit každý ke svému záchrannému člunu, byl nám představen člen posádky, který se o nás v případě nouze bude starat, prohlédli jsme si osoby, které by s námi člun sdílely. Ale Costa? Ta si jen dělá alibi, kdyby náhodou něco …..

Lodní večeře

Večer probíhá naše první servírovaná večeře, na kterou se pak v 18 hodin budeme pravidelně scházet u jednoho stolu každý den. „Kde jste tak dlouho? Tady jsou hrozný problémy,“ vítá nás již usazený Libor. Zděsím se, co tak strašného se děje, ovšem jedná se jen o jídelní lístek. Je totiž v italštině a jako druhý jazyk je němčina, francouzština nebo angličtina. „To je OK, usmějeme se s Pepíkem oba,“ to dáme….. My bláhoví!! Každý večer nás čekala pěkná fuška. Opulentní večeře se pravidelně skládaly z výběru tří předkrmů, dvou polévek, dvou druhů těstovin, tří chodů hlavního jídla a tří dezertů. Výběr sýrů a salát byl naštěstí každý den stejný.

Na ostatních lodích jsem vždy se zájmem jídelák pročetla a formou pokusu a omylu si zvolila nejzajímavěji znějící pokrm a těšila se, co mi přinesou. Kdepak ale tohle na Libora!! Jako správný gurmán věnoval výběru večeře velkou pozornost a vybíral s nevšední pečlivostí. Celé menu se denně překládalo i se všemi podrobnostmi. „A jaký byl ten druhý překrm? A ten králík je s jakou omáčkou? Co jste to říkali jako dezert? A co dávají do té dýňové polévky? Ta grilovaná ryba je s rýží, nebo s bramborem?“ Jeho všetečné a doplňující otázky nám zpestřovaly čekání na číšníka a po pravdě musím přiznat, že i aktivovaly naše chuťové buňky.

Rozchlastaná Květuška

Z toho všeho nám ale také pěkně vyschlo v krku. Pití u večeře, to byl další z problémů. Nápoje na lodi jsou všeobecně problematické. Jídlo je úžasné, je ho hodně a je v ceně zájezdu. Pití se ale musí platit. A to jak nealko, tak i pivo a víno. Pepík s Liborem zakoupili v Praze zlevněné pivové balíčky a mysleli, že mají vystaráno. To se ale přepočítali. Libor počtem piv v balíčku obsažených – nakonec ani tři balíčky nepokryly jeho třítýdenní spotřebu, Pepík zase narazil na naše parťáky Renatu s Vaškem, velké milovníky a znalce vína. Zakoupili vínové balíčky a popíjeli si ke každé večeři jednu lahvinku. Cena necena, jsme přeci na dovolené. „Pěkně jste mi Květušku rozchlastali,“ na oko vyčítavě se můj muž obracel na Vaška, když kupoval další vinný balíček. Kdo by taky pil pořád jen pivo, že? Ani Eva s Lidkou se nedaly zahanbit, a tak se náš nápojový číšník se pěkně vrtěl a dovolená se nám o něco prodražila. Ale měli jsme se báječně!!

 
Příbuzné odkazy
· Více o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 :
Omán - Khasab - Musandam


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.09 Sekundy