Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 Egypt - Sharm al Sheik
Poslalpepik v Monday, 07. October 2013 @ 19:20:55 CEST
Přispěno pepik

Dnešní den si hodlám užít. Kotvíme ve městě, které je známé jako turistické letovisko. Plácnu sebou na pláž a hotovo. Po včerejšku si to zasloužíme všichni. Ráno u snídaně je odsouhlasen již tradiční plán: vezmeme taxíka, uděláme krátkou projížďku města a hurá na nejhezčí pláž. „Nezapomeňte, plavky s sebou,“ nabádá nás naše velítko.

Pepíkova improvizace

Přístav není tentokrát příliš hluboký, a tak se na břeh dostáváme tzv. tenderingem. Vozí nás malými lodičkami. Na břehu se skví zástup nablýskaných taxíků, nic nám nebrání začít smlouvat. Ale tu Pepík, mistr improvizace, periferním viděním zaznamená, že řidiči připravených shuttle busů, jež mají transportovat naše spolupasažéry do města za 8 euro, lístky kontrolují velmi liknavě, resp. vůbec. „Do busu,“ zavelí, na nic nečeká a už nastupuje. Zbývá mi jen pokynout ostatním a už sedím vedle něj. Během chvilky autobus zavírá a zbytek naší party jako opařený zůstává na břehu. Odezírám ze rtů pouze „Ten se snad zbláznil, nemůžeme se tam přeci všichni najednou zadarmo vecpat, co ho to popadlo, vždyť ví, že nemáme lístky a …..“ ale to už šofér vyjíždí z přístavu a molo se mi ztrácí z dohledu. Sice si dobře zadara sedím, ale moje mysl souzní s opuštěnými na břehu.

Na pláži

„Mají poslouchat, mohli tu sedět s námi,“ nebaví se se mnou můj muž. Chvilku trucuju, ale co už můžu dělat. Ve městečku horko jako blázen, sluníčko pere jako kdyby mělo za každého spáleného Evropana prémii. Na ulicích rozbalují své stánky se suvenýry, s textilem, s botami, s koženým zbožím a nevím s čím ještě obchodníci. Mohlo by se vám zdát, že je to tu stejné jako v Hurghadě. Ale chyba lávky! Hurghada je staré město, kde jsou obchůdky na hlavní třídě součástí staré zástavby. Tady, kde se nacházíme, v zátoce Naama Bay, jsou obchody postavené prvoplánově jenom pro turisty. Hodně místa, hodně štengrů, jedna řada za druhou, vydechnout nemáte kde. A tak rychle na pláž. Sharm al Sheik, turistické peklo, nabízí pěknou promenádu. Asfaltová silnička bez provozu, kterou od moře odděluje pás krásných pláží. Jedna lepší než druhá – rovně střižené trávníčky, lehátka, slunečníky, občerstvení, dětská hřiště, sportoviště …. Do toho vodotrysky a restaurace. Na první pohled radost pohledět. Na pohled druhý: všechny pláže jsou placené, do některých vás vůbec nepustí, neb jsou určené pouze pro hotelové hosty. A tak se ploužíme po silničce a přemítáme, kam složit svá znavená těla, když zahlédneme naši partu. Ani nevíte, jak jsem si oddychla, že jsme opět spolu. Snažím se sfoukávat jiskřičky potencionálního sporu, ovšem naštěstí nikdo nemá zájem oheň hádky zažehnout. Nakonec jsme zjistili, že taxíkem si prohlédli celé město, což nám se busem nepodařilo.

Libor si vybral nejlepší pláž a hurá na lehátko. My ostatní ještě jednou pročesáváme okolí, abychom si vybrali na ty tři hodiny, co máme k dispozici, pláž za adekvátní cenu a kvalitu. Skončíme na městské pláži, platíme každý cca 30 Kč. Máme k dispozici lehátko, slunečník, převlékárnu, sprchy i pěkný vstup do moře. Jediné, co městská pláž nenabízí, jsou ručníky. Ale ty my stejně s sebou z lodi neseme. A podle našich tmavomodrých ručníků poznáváme, že na naší pláži skončil nejeden Costař. A to na Costě prodávali lístky na pláž za 5 euro. Pořád ta samá historie ….. A co dodat? Na pláži stálo pivo 25 egyptských liber, v obchodě, který náš šéf vypátral, polovinu. A tak se běhá pro chladné pivo do krámu a Vašek s Pepíkem si libují, jak krásně šetří …. Opálení, vyplavaní (i když voda byla na mne dost studená) a hlavně vyspinkaní a odpočatí se chystáme zpět na loď. Ale jak?

„Jak jinak než cosťáckým autobusem,“ nesmlouvavě určí Pepík. Vašek s Renatou mlčky souhlasí. . „Ale nemáme lístky,“ ozve se poctivá Eva. „To nevadí, oni si vás nevšimnou,“ dostává radu k nezaplacení. „Ale co když budou lístky chtít,“ obává se i Lidka. „Chcete ušetřit?“ kontruje otázkou Pepík a z tónu jeho hlasu je jasné, že pro něj debata končí.

Zpáteční cesta k lodi

Děvčata jako mrazem přešlá nevědí, co si počít. Přece jen vědomě podvádět a jezdit na černo …. Nedá se nic dělat, vrhám se do zdůvodnění Pepíkova rozhodnutí. Zpáteční cestu už nikdo neřeší, protože pouze ten, kdo jel cestu do města, ví, kde se nasedá na cestu zpět. Navíc spousta lidí zpáteční lístek ztratí.

Děvčata jsou stále na vahách, a tak přihazuji nejtěžší kalibr: „A při našem věku, myslíte, že nás bude někdo podezírat, že jezdíme na černo?“ „A co mám dělat, když mě chytí?“ nechce se tak lehce vzdát Lidka. „Musíš se šacovat a lístek hledat,“ zní moje poslední rada. „A nezapomeň jen tak mimochodem ukázat lodní kartu,“ dodávám.

A to už stojíme u přistavených autobusů. Jak jsme předpokládali, lístky nikdo nekontroluje. „Rychle, nasedejte,“ pobízím děvčata. A během chvilky autobus zavírá, Lidka s Evou chytily poslední dvě volná místa. Na úlevu, která se jim rozlila po tvářích, když dosedly, asi dlouho nezapomenu. A pro vysvětlení: již jste asi všichni pochopili, jak lodní společnost bezostyšně na pasažérech vydělává. Doprava, výlety, vše je mnohokrát předražené, i když v tom velkém množství lidí by měli aplikovat spíše nějaké slevy. A tak není vůbec žádným zločinem uplatnit takovéto malé šibalstvo na jejich účet.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 :
Omán - Khasab - Musandam


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.10 Sekundy