Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 9 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 Itálie - Neapol
Poslalpepik v Monday, 07. October 2013 @ 19:02:58 CEST
Přispěno pepik

Před vjezdem do Neapole absolvujeme už poslední šampíčkový večírek a v 19 hodin projíždíme Messinskou úžinou u Sicílie. Letíme na palubu od prostřeného stolu podívat se na světla Messiny a připomínáme si staré báje, ve kterých dvě mořské obludy Skylla a Charybda měly své domovy právě zde. Prý zabraňovaly korábům, které mizely v nenávratnu, aby úžinou propluly. I když Charybda je chápána jako symbol nenasytnosti a hltavosti (jak příznačné pro naši loď:)), doufáme, že stejně jako Odysseus se odtud dostaneme.

A ráno se už probouzíme v Neapoli. Sladká Neapol, sladká Evropa. Po exotických zkušenostech uplynulých dní nám evropské budovy připadají důvěrně známé. Jako bychom byli přesyceni všemi dobrodružstvími a adrenalinovými zážitky, rozhodujeme se, že Neapol si užijeme jen tak lážo-plážo-maňana.

S Vaškem a Renatou se touláme uličkami, fotíme, necháme očím slast pokoukání po horách zeleniny, ovoce, ryb a jiného zboží na tržnicích nebo po typicky se sušícím prádle nad hlavami chodců. Naše aktivní a nepokojné velítko nám vytyčí jediný cíl: pevnost nad městem. Naštěstí nás zachraňuje lanovka, na kterou platí lístek stejně jako na městskou dopravu. Krásným stařičkým strojem z roku 1928 zdoláváme velké převýšení a z hradeb můžeme pozorovat i Vesuv, jehož zdolání hodný Pepík kvůli mně oželel. Dále pokračujeme za stejný 1.50 eurový lístek autobusem i metrem. Přejedeme celé město a líným krokem blazeovaného turisty docházíme zpět do přístavu.

Neapol je pěkné město, potíže s odpadky, takový zdejší kolorit jsou už částečně vyřešeny. Svítí nám sluníčko, je nám blaze a já poprvé pocítím nutkavou touhu po domově.

Domů

Odpoledne nás už opět zastihne na lodi. Balíme, rekapitulujeme, smutníme. Naše pouť je u konce. Ještě se stačíme u lodních terminálů přihlásit o slevu: od 3. dubna 2013 nám platí dva roky desetiprocentní sleva na zájezdy s Costou.

„Přihlas nás prosím taky,“ slyším od Birhanzlových. „A na jakou destinaci?“ Zatímco Renata přemýšlí, Vašek vypálí od boku: „Nacvakej tam to, co má Pepík.“ Myslím, že větší uznání jeho organizačních schopností se našemu šéfovi zájezdu málokdy dostalo.

Když se loučíme, máme všichni skoro slzy v očích, byla to nádherná dovolená. Pro mne i voňavá. Ještě dnes se stříkám krásným parfémem, kterým nám Libor poděkoval. Ze Savonny máme zakoupený lístek na autobus od Costy. Vyklopí nás na letišti v Miláně a pak už nás od našich postýlek doma dělí jen devadesát minut letu.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013 :
Omán - Khasab - Musandam


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Z Dubaje Suezem do Itálie - jaro 2013

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy