Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Ze Štrasburku na kole - 2012 Cestovní den
Poslalpepik v Saturday, 28. July 2012 @ 22:09:10 CEST
Přispěno pepik

Když se však neúprosně přibližoval den odjezdu, byli jsme před startovní čárou jako přejetí. Natrénováno jsme měli dohromady všichni asi tolik, kolik Pepík vyhlásil pro jednotlivce. Výjimkou byl nováček Luboš, který s námi nikdy nebyl, zato o nás asi leccos slyšel, a tak se naší party, tedy našich výkonů naivně trochu obával. Jak se později přiznal, trénoval doma, trénoval v terénu, nechtěl nic ponechat náhodě. My ostatní jsme k tréninku přistupovali hodně ležérně, a tak když už zbýval čas jen taktak k zabalení věcí, na většině tachometrů se skvěla číslice jako u svátečních jezdců po dvou víkendech.

Navíc jsme nikdo nebyli příliš zdraví, Jolana musela před odjezdem ještě na několikadenní školení a počasí? Ani se neptejte: rosničky nám denně z obrazovky usměvavě hlásily, že Ledoví muži přišli letos výjimečně opravdu brzo.

A tak se nám, a myslím, že mohu mluvit úplně za všechny, tentokrát vůbec nechtělo. „Nakonec je to vždycky pěkný,“ byla čarovná formulka, kterou jsme si jako zaříkávadlo pořád všichni drmolili. Málo si ji ale asi přeříkávali Šárka s Láďou, u kterých nechuť vyrazit nakonec převážila nad vším ostatním. Pár dní před odjezdem jsem tak na startu stáli jen čtyři, přičemž o partě by se dalo mluvit jen s velkou nadsázkou. Luboš totiž znal jen Pepíka, my dvě jsme pro něj byly jedna velká neznámá. A samozřejmě naopak byl Luboš v našich očích tajemným vášnivým cyklistou, který měl u nás pouze jedno velké nezanedbatelné plus: jako majitel cykloservisu musí přeci umět opravovat kola! To byla jediná charakteristika, která ho předcházela.

Neumíte si představit, s jakými očekáváními a s jakou zvědavostí jsme s Jolčou v den D vyrazily. Bylo to ve čtvrtek 26. dubna navečer, když nás Jarda nakládal do auta a vezl na nádraží. Čtvrtek v 17 hodin na Evropské, kde se buduje metro? Pražákům nemusím nic vykládat, pro dokreslení ostatním: totální zácpa, nervozita, těžké minuty čekání, poskakování v koloně po maličkých krůčcích. Emoce by se daly krájet. Mezinárodní rychlík na nás určitě čekat nebude, to byla jediná jistota, kterou jsme měli.

Zvědavé očekávání

A tak na Dejvické rychlý výsadek z auta, s Jardou se ani pomalu nerozloučíme a hurá do metra! Zde kupodivu vše OK, i když nástupiště plné, spolucestující mají pro naše kola pochopení. Od Muzea je to pak již jen kousek a na nádraží jsme včas. Ale kde je onen neznámý článek naší skupiny? Kdyby nám bylo s Jolčou sedmnáct, asi bychom si více užily chvilky, kdy jsme v každém okolojdoucím cyklistovi viděly našeho budoucího parťáka. Takhle jsme každého odhadovaly jen podle toho, jestli nebude v noci chrápat nebo jestli mu nesmrdí nohy :))

Nakonec jsme se dočkaly: Pepík za sebou vleče útlou postavičku s chlapeckým úsměvem, která nám evokuje bezdomovce. Nedivte se, vám by bicykl s pantoflema přivázanýma na řídítkách a s igelitovými taškami upevněnými na nosiči gumicuky nepřipadal jako majetek muže bez stálého bydliště? Náš první dojem je korunován hliníkovou lžící pamatující jistě chmelové brigády i základní vojenskou službu, která našemu budoucímu parťákovi vyčnívá z batohu na zádech. O nesmělém úsměvu, u kterého jsme periferním viděním zaznamenaly chybějící trojku vlevo nahoře, ani nemluvě.

Musím být ale spravedlivá: z Luboše se vyklubal primový kluk, bezvadný společník a po několika dnech, kdy jsme si ho přizpůsobili k obrazu svému, i nepostradatelný parťák. A jestli mu smrdí nohy, nebo jestli v noci chrápe? Nevím, já skoro vždycky usnula jako první.

Začátek skoro detektivní

Takže šťastné shledání, okukování, představování a hajdy na peron, vlak už je přistaven. Máme štěstí, nákladový vůz pro naše miláčky přistavili přesně vedle našeho spacího. Takže nalodění proběhlo zcela bez chybičky a teď už jen sedíme v kupé a s obavami pozorujeme příchozí. „Proboha, co tamhleten tlouštík? Nebo ta starší paní s na první pohled nerudným starým pánem? Jůůůůůůůůů, a co tahle nádherná dvacítka?“ je slyšet finální zařvání z pánských hrdel. Divíte se, že jsme tak pozorně sledovali cestující? Šárka s Láďou nám totiž přichystali překvapení: rozhodli se (nutno přiznat, že zcela logicky) své lístky na poslední chvíli na nádraží prodat. A připravili nám tak napínavou detektivku, neb do poslední chvilky jsme nevěděli, kdo s námi bude v kupé nocovat.

Než jsme si stačili spolucestující „vybrat“, průvodčí zapískal, výpravčí odmával a jelo se. Huráááá, budeme v kupé sami. A hned bouchá první z nachlazených šampaňských. Abych nezapomněla, šampaňské byla pro každého povinná místenka do naší noclehárny. A jen si platové kelímky přiťukly a my vychutnávali první blažené doušky, už je na chodbě živo. Nějací žluťáci táhnou své kufry a zkoumavě prohlížejí čísílka na kupé. Smůla. Protahujeme obličeje, vyhráno ještě opravdu není. Šampíčko hořkne zklamanou nadějí, kufry se však po chvíli sunou dál. Po žluté vlně pak ještě přijde vlna čundráků a nakonec několik zbloudilých. Uff, tuhle bojovku nakonec prohrála Šárka.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Ze Štrasburku na kole - 2012
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Ze Štrasburku na kole - 2012 :
3. den - Heidelberg


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.5
Hlasů: 4


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Ze Štrasburku na kole - 2012

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.10 Sekundy