Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Ze Štrasburku na kole - 2012 4. den - Údolím řeky Neckar
Poslalpepik v Saturday, 28. July 2012 @ 21:47:21 CEST
Přispěno pepik

Po večerním dešti a několika pivech se nám spalo úžasně. Ranní dobrou náladu ještě umocnila snídaně, v prostorné poloprázdné hale jsme si debužírovali asi půl hodiny. Bufety jsou v Jugendherbergu vždy příjemné, neb jsou velké a hodně anonymní. Takže o jídlo na celý den máme postaráno. Nacpali jsme se pořádně, dneska nás čeká daleká cesta, máme plánováno přes 100 kilometrů.

Ranní projížďka po městě byla skvělá, čerstvý provoněný vzduch dával Heidelbergu zase jinou tvář. Na starém mostě ještě focení a už se s tímto pohostinným městem loučíme. Dnešní etapa by měla být příjemná, máme naplánováno cca 100 km do Heilbronnu, a to podél řeky Neckar. První kilometry ovšem žádné příjemno nevzbuzují. Jedeme těsně vedle silnice, většinou dokonce po silnici, což je pro německou cyklostezku hodně netypické. Mračím se, šlapu a v duchu nadávám. To je ta etapa, na kterou se tak těším? Trápení však trvá pouhých deset kilometrů. A pak už ten pravý cyklistický ráj. Pokud budu někdy později tvrdit, že jedeme nejhezčí etapu cesty, nevěřte. Nejhezčí etapa byla opravdu tato dnešní. Údolím řeky Neckar se jelo báječně, také jsme tu potkávali snad nejvíce cyklistů z celého Německa. Jednak bylo nádherné počasí, jednak v blízkosti vody nebylo žádné úmorné vedro. Vystřídali jsme oba břehy řeky, nevím, kde bylo lépe. Jeli jsme loukami, vinicemi i lesy. Že se jedná o úrodnou a bohatou oblast, o tom nás přesvědčovala spousta hradů, zámků i výstavních starých domů. Svěží větřík pofukoval po vodní hladině a nám se šlapalo báječně. Foťáky neustále cvakaly, neb ke všemu ještě báječně kvetly a voněly jabloně. Opravdu, suprový den.

Příjemná přestávka

Těšili jsme se na kávičku a chladného radlera, ovšem pořád nám do oka nepadla žádná restaurace, která by naši slavnostní náladu vyvolanou výjimečně pěknou jízdou důstojně umocnila. Už už se zdálo, že budeme bez umocnění, když se nám do cesty připletl malý rodinný podnik, kde na zahrádce seděl jen jeden místní opilec. Ne, tato putyka není hodná naší pozornosti. Ale do cíle už máme jen malý kousek, nebudeme tedy riskovat cestu bez malého posazení. Servírka ovšem odmítá naše kola na terase, a tak nezbývá než uklidňovat kypícího Pepíka. Když ale kola podle pokynů spočinula i přes Pepíkův odpor na vyhrazeném místě, vyklubala se z pohostinství krásná hospůdka s báječně našlehaným kapučínkem. Pepík žertoval se slečnou, žertoval s její maminkou a vše bylo tak, jak má být.

Ne vždy je posvícení

Do Heilbronnu přijíždíme večer a hledáme objednanou Jugendherberge, která je avizována kousek od centra. Těšíme se na večerní posezení na pěší zóně a v duchu si malujeme teplou sprchu, studené pivo a nějakou báječnou večeři. Dost nám sklaplo, ze všech našich plánů zbyla jen teplá sprcha. Ubytovnu jsme našli asi 4 km od centra města, které se táhne jako Lovosice, navíc pořád do kopce. Večeře tu nebyla, nebylo ani pivo, nebylo nic. Jen spousta prázdných pokojů. Zaznamenali jsme jedinou výhodu – ubytování v zeleni a tím pádem krásný svěží vzduch.

Po vysprchování se rozmýšlíme, jak do centra. Pěšky? Vzhledem ke vzdálenosti nepřipadá v úvahu. Na kole? Nikomu se nechce do kolárny, ve městě pak kola hlídat a večer šlapat zpátky 4 km do kopce. Varianta autobus, tak povedená v Heidelbergu, také nezískala potřebný počet hlasů: spoje byly velmi řídké, museli bychom dlouho čekat, navíc jeden lístek stojí 3 eura. A tak končíme v blízké zahradní restauraci, kde se během teplounkého večera povalujeme. Necháme se navnadit na inzerované pizzy a Pfannenkuchen, jejichž chuť si na půnebí hýčkáme od včerejšího večera. To ale byla hrubá chyba. Jsme hladoví, a tak sníme všechno, ale žádný kulinářský zázrak se toho večera nekonal. Ba naopak. Ještě doteď nemám ani nejmenší chuť na nějakou pizzu, když si vzpomenu na ten heidelberský „zázrak“ …

 
Příbuzné odkazy
· Více o Ze Štrasburku na kole - 2012
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Ze Štrasburku na kole - 2012 :
3. den - Heidelberg


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.5
Hlasů: 4


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Ze Štrasburku na kole - 2012

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy