Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Ze Štrasburku na kole - 2012 9. den - Překračujeme hranice
Poslalpepik v Saturday, 28. July 2012 @ 21:20:04 CEST
Přispěno pepik

Jak jsem již naznačila, dneškem končíme jízdu po vymazlených německých cyklostezkách. Po dnešních prvních dvaceti kilometrech se s námi cyklostezky rozloučily, poté si trasu zkracujeme a míříme přímo k hranicím. Asi 6 km urazíme po bundesce č. 22, podjedeme dálnici a po třech kilometrech odbočujeme vlevo a už jsme zase na Radce, jedeme kolem přehrady směr Moosbach. Cesta se mi vryla do paměti zvláště proto, že se honily mraky a poprvé za celou dobu nás překvapil prudký déšť. Přečkali jsem ho v jedné otevřené stodole, prudce se ochladilo. Prostě – pomalu končí dovolená a naše vlast nám posílá pěknou pozvánku domů… Mrznou mi prsty, bojím se promoknutí, jsem unavená – poslední hodiny strávené v Německu se nám opravdu „povedly“.

V Moosbachu hledáme nějaké občerstvení, těšíme se na posledního německého vajcáka, poslední německé kapučínko. Ani to se nám příliš nezdaří – nakonec hospodu najdeme, ale je prázdná, v atriu je nám zima a pivo čepuje Češka z Chomutova, která sem na práci dojíždí.

Pár metrů před hranicí se ještě zastavujeme u cedule s evropskou cyklostezkou a jako modelové na úrovni se fotíme ze všech možných i nemožných stran, úhlů i seskupení. Ať máme na tu super dovolenou památku, myslíme si všichni, dokonce i Pepík, kterého přepadá jedna z jedno vzácných chvilek, kdy se dobrovolně nechá fotit. A pak už jen přejet pomyslnou čáru, začít si zvykat na špatné a ještě horší silnice a těšit se, že aspoň budeme každému rozumět.

Penzion Muflon, který jsme měli zamluvený kousek před Bělou nad Radbuzou, však byla hodně drsná odvykací kúra. Přivítání bylo příjemné: korpulentní majitelka nám nechala vybrat z mnoha prázdných pokojů, a tak si opět jednou užíváme každý ve svém – vyjma manželské dvojice, samozřejmě. Za 300 Kč nečekáme žádné rozmazlování, nicméně drobné maličkosti nám kazí náladu hned při vybalování: prasklé záchodové prkýnko, nábytek pamatující zlatou éru 60. let, dveře od sprchy nejdou zavřít, sprcháč neodtéká. Nejhorší je ale všudypřítomný pach kouře. Korpulentní majitelka kouří jako fabrika před vydáváním emisních povolenek, neustále je také přikovaná k počítači, kde hraje všemožné hry, pročež má pramalou šanci se věnovat hostům. Hostům se nevěnuje nikdo. Pokud pod pojmem hosté myslíme jeden jediný mladý pár. Je na nich vidět taková zamilovanost, že určitě prostředí, ve kterém se ocitli, vůbec nevnímají. Jinak tu nikdo jiný není. Není tady ani obchod ani jiná restaurace, nicméně majitelka nám do nebes vychvaluje manželův guláš. „Vždyť on vařil i v Savarinu!“ zdůrazňuje neustále. Manžel-Savarin je neustále stále zalezlý v kuchyni, madame u počítače. Guláš s kupovanými knedlíky máme snězený hned, ovšem v porovnání se včerejší řeckou kuchyní opravdu neobstojí. K jídlu lahvová plzeň, zaplať pánbů za ni. „Brambůrky, oříšky? Kdepak, nic takového tady nemůžu mít,“ vysvětluje manžel, vždyť tady nic nevydrží. Rozuměj: manželka by to hned sežrala. A tak večer trávíme na špinavých křeslech v patře, nasyslili jsme s sebou aspoň pár lahvářů. Jaký rozdíl mezi vřelými německými večery. Stále máme co dohánět, ach jo.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Ze Štrasburku na kole - 2012
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Ze Štrasburku na kole - 2012 :
3. den - Heidelberg


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.33
Hlasů: 3


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Ze Štrasburku na kole - 2012

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy