Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 6 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Ze Štrasburku na kole - 2012 11. den - Domů ...
Poslalpepik v Saturday, 28. July 2012 @ 21:12:10 CEST
Přispěno pepik

Levňounké ubytování je samozřejmě bez snídaně, a tak nakupujeme v malém krámku za hospodou – čerstvé pečivo, jogurt, sekanou. Ještě se mi podaří umluvit kuchaře, který si přišel brzo zakládat na polední guláš, aby nám udělal kafíčko a čaj. „To je ale velká škoda, že už máme dneska poslední den,“ postěžuje si při snídani Luboš. „Konečně jsem se naučil filozofii jízdy ve vašem pelotonu. Teď už vím, že když Pepík sundá helmu, čeká mě náročný a dlouhý kopec. Také jsem pochopil, že když je zastávka na jídlo, musím se najíst, i kdybych hlad neměl, protože další zastávka už přijít nemusí,“ smutně konstatuje nováček naší party. Utěšujeme ho, že své zkušenosti jistě brzy uplatní. „Bezva jsi mezi nás zapadl, bylo s tebou prima, zase spolu někam pojedeme,“ chlácholím jeho smutek. „Jo, ale musí vylepšit ty ranní nástupy,“ s úsměvem varuje Pepík.

První kilometry nás vedou v Brdech pěknou, i když kopečkovitou krajinou. Pepík záhy konstatuje, že díra v plášti je opravdu velká a že podlepení duší mu příliš nepomohlo. Odpojuje zadní brzdu (!), aby se při brzdění podklad neposouval mimo proražený otvor. S Jolanou šílíme při pomyšlení, co by se bez zadní brzdy mohlo stát naloženému kolu a jeho jezdci a naléháme na vyhledání cykloservisu. Komárov nic, Zaječov nic, Osek ano, ale majitel, za kterým jsme stoupali divokým kopcem skoro až k nebi, není k mání. A tak úspěch slavíme až v Hořovicích.

Odtud se chytáme oficiální cyklostezky Praha – Paříž a jsme zdrceni. Cyklo je sice dobře značená, ale vede po hlavní silnici s velkým provozem. „Který trouba ji tady asi vyznačil,“ úpím. Po pár kilometrech zjistíme, že lze jet souběžnou postranní silnicí, kde si jedeme v poklidu. „To nebyl trouba, ale vůl. Nepřemýšlel, jen si splnil svůj úkol. Na kole asi nikdy neseděl,“ rezolutně prohlásil Pepík. Chvilku se vmyslím do pozice cizince, který celou trasu z Paříže až do naší matičky Prahy absolvuje. Rozmazlen německými trasami se musí cítit jako v cyklistickém pekle: nespravené vozovky, hlavní tah bez jakékoli krajnice, neurvalí řidiči, velký provoz. A ani nemusí rozumět česky, určitě pochopí hlasitý výkřik „Vy debilové!!“ kterým nás počastoval netrpělivý řidič, jenž chtěl odbočit vpravo a musel počkat, než přejedeme. Jako by na náš peloton svým nenávistným sdělením vylil kýbl špíny. Vzpomenu si v té souvislosti na všechny „prasárny“, které jsme prováděli německým řidičům a oni vše jen s chápavým úsměvem a nadhledem přešli. Ach jo, pokolikáté si už za ty dva dny u nás povzdechnu …

V Králově Dvoře krapet bloudíme, nakonec se chytáme utajené cyklostezky podle řeky Litavky, která nás dovede až do Berouna. Až tam nás u KFC přepadne pořádný liják. Jako náplast na špatné počasí působí velmi milounké a vřelé přivítání v pizzerii Domino: Hanča s Vincíkem. Máme velkou radost a všem se chytrým a milovaným vnukem chlubíme. A pak už jen známá a prověřená cesta přes Svatý Ján a Loděnice domů. Cílové foto udělá z okna maminka v Hostivicích, kde se ani chvilku nezdržíme, neb jsme tak natěšeni na své sprchy, své postele, čisté oblečení a proč si nepřiznat i na své mailové schránky. Doma nás čeká Honzík s celou milou rodinkou, vyrostlou Anetkou a usměvavou Luckou, vzorně upravená zahrada a udržovaný dům.

Loučení s partou není smutné. Nádherně jsme si „sedli“, dobře jsme se doplňovali, výtečně jsme si na sebe zvykli a dovolená to byla úžasná. A tak se všichni shodujeme, že v tomto složení určitě ještě někdy vyrazíme.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Ze Štrasburku na kole - 2012
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Ze Štrasburku na kole - 2012 :
3. den - Heidelberg


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.5
Hlasů: 2


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Ze Štrasburku na kole - 2012

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy