Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Na malé plachetnici v Karibiku - 2012 Tobago Cays a Mayreau
Poslalpepik v Monday, 21. May 2012 @ 15:21:20 CEST
Přispěno pepik

Jakoby nás Neptun chtěl za včerejší obžerství a opilství potrestat! Ráno je zataženo, poprchává, nikomu se ani nechce plavat. A tak Canouan opouštíme bez lítosti. Krapet nás svírá pochybnost, neb Alenka mohutně propaguje jako další destinaci ostrov Mayreau, Mirek jí myšlenku samozřejmě odkývá a suverénně míří na Tobago Cays. Nejsme ale hrdinové z Bounty, nebouříme se. I Alena po chvíli uzná, že je zbytečné se dohadovat, když kormidlo svírá někdo jiný. A tak po cca čtyřech mílích, na něž náš „parník“ potřebuje asi hodinu, na nás čeká odměna. Přišla v podobě sluníčka a překvapivě blankytné oblohy. Mirek se tváří bohorovně, jakože on to přeci takhle plánoval, to je jasný, tak to muselo dopadnout.

Kotvíme u ostrůvků, které jsou přírodní rezervací, a jsou považovány za takové rodinné stříbro Grenadin. Jedná se o pět neobydlených mrňavých ostrůvků obklopených korálovými útesy s průzračným tyrkysovým mořem. Kdo je na Grenadinách, nesmí tuto destinaci minout. Pokud výletní plachetnice odjedou z Martiniku, jako cíl si vytýčí skoro vždy právě Tobago Cays. Kdo tu nebyl, nebyl na Grenadinách. Proto jsou zdejší zátoky přeplněné kotvícími jachtami, jsou zde místa vyhrazená na barbecue, které vám místní připraví, jsou tu bubáci vybírající vstupné 10 EC na osobu.

Vedle nás, před námi, za námi … všude jachty, a to prý je jich dnes málo. Opojeni modrou oblohou nasedáme do gumáku a vyrážíme za přírodními krásami. Všude se dá šnorchlovat, pozorovat korály a barevné rybičky. Na neudržované pevnině porostlé kaktusy jsou vydupané cestičky od jachtařů, jež vás bezpečně zavedou na místa, kde můžete pozorovat ptáky, ještěrky, kajmany a další havěť. Báječně se tady koupá, voda teplounká, žluťounký písek jakoby ho někdo prosil nejjemnějším sítem. Nejvíce nás ale uchvátil ostrůvek, u kterého můžete plavat společně s velkými mořskými želvami. Jsou snad ochočené, turistů se nebojí a je až legrační pozorovat, jak jsou ve vodě rychlé a mrštné – držet s nimi tempo není tak jednoduché. A když se s nadšením zastavíte a pozorujete, jak jedna z nich vysouká svoji minihlavičku na hladinu, aby se nadýchla, nestačíte zaregistrovat, jak rychle ji zase schová a už je fuč! Nevadí, za chvilku narazíte na její sestru a můžete si celý zážitek zase zopakovat. Tak to se nám opravdu líbilo.

Když jsme vysluněni, vykoupáni, spáleni a nadšeni vodním i pozemským světem zvířat, necháváme se opět unášet nesdílným kapitánem. A víte kam nás unesl toto časné odpoledne? Na ostrov Mayreau! Geniální, jak měl trasu naplánovanou. Když dnes v Praze večer unavená po celodenní práci píšu Mayreau, ještě pořád mi vlhnou oči dojetím. Divíte se? Vám by při vzpomínce na ráj, který jste prožili, oči také určitě zvlhly. A že Mayreau ráj je, Mayreau je pravý Karibik tak, jak jsem si vždycky představovala. S Marcelkou přestáváme na tomto místě zcela fungovat a jen se oddáváme rozkoši prázdné pláže, nakloněných palem, možnosti doplavat na břeh a slunit se, povalovat se v teplounké a klidné vodičce. „Co to tam pořád děláte?“ diví se Pepík s Jirkou. „Nerušit, my si tady karibikujeme,“ opáčíme vždy nadšeně. Nemůžeme se nasytit povalování, rozkoše nechat se hladit teplými jemnými a klidnými vlnkami, navíc v bezpečné vzdálenosti ode dna i pevniny. Nutno přiznat, že všichni naše rozpoložení pně respektují, i pánové se zcela poddávají kouzlu tohoto kousku země.

Alena Jájsemvámtoříkalažejetadynádherně se ujímá vlády nad kuchyní a korunuje naše nadšení: řízky, smažený sýr, brambory a okurkový salát. A to vše v Karibiku, v zátoce s tajemným jménem Saltwhistle.

Večer se vydáváme napříč ostrovem, abychom jednak vyhnali z těla velkou večeři a jednak se podívali i na druhou stranu, zátoku Saline Bay. Procházíme jedinou vesnicí na ostrůvku, jenž je opravdu málo osídlený, zato je zde dost barů, restaurací i několik ubytovacích možností. My je však nacházíme všechny pusté a prázdně, stejně jako restaurace v naší zátoce, kde se sice po našem příchodu na pobřeží rozhořely velké grily, aby turistům připravily nějaké rybí pochoutky, ale ve většině případů si kuchaři teď mimo sezonu grilují spíše jen pro sebe.

V Saline Bay, v zátoce, kam jezdí trajekt a občas i výletní lodi, si přesto najdeme jeden bar. Zpočátku se nám moc nelíbí, ženou nás do prvního patra. Jen se ale usadíme, dojde nám jejich důvod. Odtud bude nádhera sledovat západ slunce do moře. Byla to nádhera, navíc umocněná míchanými nápoji. Každý si dáváme něco jiného, všichni nadšeni. A touto chvílí konečně a definitivně odzvonilo na naší palubě zdejším vínům. Už na jistotu kupujeme jen rum a džusy a vytváříme rozličné velmi pitné varianty. Pozor, nemůžu užívat množné číslo, plurál je patřičný pouze ve fázi konzumace. Ve fázi přípravy musím použít jediné jméno: Jirka. Osvědčil se jako neúnavný, kreativní, ochotný a pilný barman. Jeho „jdu vařit“ bylo vždy přivítáno s velkým nadšením.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Na malé plachetnici v Karibiku - 2012
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Na malé plachetnici v Karibiku - 2012 :
Den nezávislosti


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Na malé plachetnici v Karibiku - 2012

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.10 Sekundy