Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Na malé plachetnici v Karibiku - 2012 Union Island
Poslalpepik v Monday, 21. May 2012 @ 15:18:08 CEST
Přispěno pepik

Včera jsme zakotvili u bojky co nejblíže k pobřeží, bubák si vzal 60 EC, a tak se už i z tohoto důvodu nikomu nechce pryč. Máme úžasnou polohu, stále plaveme ke břehu a zpátky, není třeba žádný gumák, jsme skoro už rozmočení z neustálého máchání se. Pepík jakoby tušil moje nadšení, chápe se vařečky a s Jirkou vytvářejí kreaci, která je opravdu hodna zdejší atmosféry.

Normální špagety s nenormální, tedy báječnou omáčkou. Zcela výjimečně se cpe i Alena, naměkko je i kapitán, jenž se dobrovolně ujímá funkce myče nádobí. Jak říkám, kouzelné místo. „A co jste tam vůbec dali, že je to tak chutné?“ vyzvídá Alena. „To je naše tajemství,“ zazní od kluků unisono. Jen my s Marcel, které známe své drahé polovičky, víme, že šmahem zmizelo celé první patro lednice. „Měli jste štěstí, že marmeládu jsme dojedli už ráno,“ prozradí Pepík po dotěrných a nekončících otázkách. Alena zmlkla a s nelíčenou úctou naše „Kluky v akci“ obdivovala a všude pak vychvalovala.

Před odjezdem ještě navštěvujeme „botanickou zahradu“. Odvrácenou stranu ostrova, kde bouří moře a kde jsou stráně zcela poseté divokými kaktusy. Marcela i Alena si nadloubaly výhonky, celou dobu pobytu je pak schraňovaly a zvláště Alena odrážela neustálé výčitky kapitána a hrdě čelila jeho výpadům na své chráněnce.

V půl třetí se s těžkým srdcem s naším rájem loučíme. Sice se sem ještě na zpáteční cestě podíváme, ale už nikdy nemůžeme zažít takovou pohodu a slast jako v právě prožitých chvílích. Náš cíl je dnes jasný a nikým nezpochybňovaný: ostrov Union Island, město Clifton.

Pepík má z minula ideu: kotvit u restaurace, kde je molo zadarmo, kde je i voda a jako bonus pak povinná večeře s kulturním programem. V paměti má pevně usídlenu tančící polooblečenou ženu, jak se smyslně svíjí, za zvuku bubnů podlézá hořící laťku a nadbíhá vykuleným turistům. Už se tedy všichni těšíme. Ale jak to tak bývá … Zadarmo se kotví, ale voda je až nazítří a místo polonahé ženy - skupina bubeníků. Ale musím přiznat, že byli úžasní. Na takových bubnech podobných různým druhům lavorů vyluzovali zvuky, že jsme si v první chvíli mysleli, že se jedná o smyčcový orchestr…. A navíc jsme se velmi dobře za 260 EC pro čtyři najedli: na grilu upečená ryba red snaper, brambory, brambůrky, rýže, zelný salát, nakládaná zelenina, lilek a jako desert grilované banány platanos a oříšková zmrzlina. Praskneme!!

A tak ještě na malou procházku vesnicí, kde se po večerce trochu bojíme, život turistický je zcela neviditelný. Cestou vzpomínáme na odpoledne, kdy jsem se fotili u bazénku se žraloky a našli obrovskou haldu mušlí, jež čekaly na nějaké zpracování – všimli jsme si, že je tu občas používají jako dekorace na plotech. Nechaly by se mezi nimi najít i pěkné, neporušené. Až zavítáte do tohoto mušlího ráje, musíte jít po pláži až na samý konec a tam na škeblí haldy narazíte. A ještě jeden zážitek z Cliftonu se mi vryl do paměti: nad hlavami nám svištěla letadla daleko hlučněji než v naší pražské vísce. A nikdo se tomu nepodivoval….

 
Příbuzné odkazy
· Více o Na malé plachetnici v Karibiku - 2012
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Na malé plachetnici v Karibiku - 2012 :
Den nezávislosti


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.66
Hlasů: 3


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Na malé plachetnici v Karibiku - 2012

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy