Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Na malé plachetnici v Karibiku - 2012 Toužíme po rumu
Poslalpepik v Monday, 21. May 2012 @ 15:16:20 CEST
Přispěno pepik

Na moře dnes již před sedmou hodinou, směr Mayreau. Clifton byla naše nejzazší destinace, nyní už otáčíme a začínáme se opět vracet zpět na Martinik. Zpáteční cestu zahajujeme na Mayreau, kotvíme opět kousek od žluťoučké a měkoučké plážičky a dopřáváme si luxusní snídani, koupání v průzračné vodě, fotografování, lelkování, lenošení, prostě užíváme plnými doušky Karibiku.

To vše nás baví přesně tak do půl jedenácté a pak už se o slovo hlásí opět toulavé boty. Naším cílem je ostrov Mustique, 8km dlouhý ostrůvek s 3 000 obyvateli, jemuž se mimo jiné přezdívá také grenadinský Rolls-Royce. Z pečlivě udržovaného ostrova se postupem času stalo útočiště pro bohaté a slavné lidi, kteří si tu staví vily a po svém si karibikují. Už si maluji, jak v nějaké kavárně potkám Micka Jaggera nebo Davida Bowieho, kteří zapadli mimo jiné mezi zdejší rezidenty. Mirek s Alenkou jsou sice skeptičtí, moje fantazie sráží na zem: pozemky prý mají všichni obehnáni velmi vysokými ploty, ostrov je takové neosobní odcizelé ghetto. Tak že bychom si tady taky pronajali nějaký domek? Kupovat ho asi nebudeme, ale na pár měsíců se tu usadit, to bychom toho Jaggera potkat přeci někde museli! Pronájem domů a vilek zařizuje firma Mustique Company, která celý zdejší business spravuje. Velikost, vybavení i výzdoba vil se liší, ale jedno mají společné: s domem si vždy najednou pronajmete i kuchaře, domovníka, auto s řidičem a samozřejmě i bazén. No, na cenu jsem se ani nezkoušela ptát, zvlášť když v Lonely Planet ironicky poznamenali, že „za takové peníze, jak se tu pronajímá na týden, by jedno vaše děcko mohlo studovat rok na americké univerzitě“.

A jak si tak sním o tom ostrově zbohatlíků, ostatní mají jiné starosti. Fouká vítr velmi nepříznivý, v podstatě přímo proti nám. Motor burácí, plachty stažené na minimum, vlny jako ty drahé mustiqské vilky. A jen mi to dojde, už je mi zase špatně. Hlava se točí, žaludek se bouří. Podle nálady v lodi poznávám, že moje pocity nejsou v žádném případě osamocené. A tak když dal kapitán hlasovat, zda budeme pokračovat dál na Mustique, nebo kurz raději změníme, abychom si dnešní trápení zkrátili, ani jsem se nemusela rozhlížet po zvednutých rukou. Bye, bye, Micku, tak tedy někdy příště!!!

Po dnešních celkových 30 mílích kotvíme v půl páté na staré dobré Bequii. Kupujeme vodu, která pro jachtaře tady není všude úplnou samozřejmostí. Za 450 litrů (kapitán nás pochválil, že moc neplýtváme) platíme 50 EC, což je 350 Kč. Ovšem voda není jediná tekutina, kterou máme rádi. Zásoby docházejí už i u rumu. Jsme staří mazáci, a tak přestože neděle, dáme si předsevzetí, že na dnešní večer rum někde musíme sehnat. Hurá, v jediném otevřeném krámě ho mají!! Našeho miláčka, bílý rum oak. Jako mazáci však víme, že se prodává za cca 17 EC. „Dobrá, je neděle, dáme jim maximálně tak 20,“ shodneme se přede dveřmi všichni čtyři. Ovšem u kasy baba nekompromisně trvá na 21,80 EC. „No to snad ne,“ rozhořčeně vykřikujeme a snažíme se na vydřiduších vymámit nějakou slevu. Ale dáma za kasou už má asi s alkoholiky své zkušenosti, tak se jen přitrouble usmívá a přes dlouhé a vynalézavé smlouvání trvá na svém. „Na nás si nepřijde,“ velí Pepík. „Jdeme pryč!“

Kdybych vám teď popisovala všechny hovory točící se kolem 1, 80 EC, což je peníz nad stanovenou míru, nevěřili byste. A už vůbec nebudete nevěřit, když si uvědomíte, že ten nadměrečný peníz představuje cca 13 Kč Ale my jsme zásadoví, my jim ty prachy prostě nedáme!! Ale když chuť na míchaný nápoj je tak veliká! „Co kdybychom tam přece jen šli,“ ozval se někdo z naší čtveřice nesměle…. „Ale kdo se bude po tom dlouhém smlouvání ztrapňovat?“ ptá se Marcelka. „Že bychom se převlékli, aby nás ta baba nepoznala?“ navrhuje Jirka. „No jo, ale do čeho?“ Podobnými úvahami trávíme promenádu na pobřeží a ručičky hodin se neúprosně sunou k zavírací době. „Jdu tam, kašlu na všechno,“ rozhoduji se hrdinně, abych nás už konečně vysvobodila. Teď určitě překvapeni nebudete: baba mi flašku dvě minuty před zavíjačkou prodala zcela lhostejně a nevšímavě.

Opatrujeme ji jako svátost až do doby, kdy nám Aluša na palubě hrdě nahlásí: „Děckááá, koupila jsem rum!! A za 17 ícíček!“ Dodnes asi chudák neví, proč jsme se zatvářili tak blbě….

 
Příbuzné odkazy
· Více o Na malé plachetnici v Karibiku - 2012
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Na malé plachetnici v Karibiku - 2012 :
Den nezávislosti


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.4
Hlasů: 5


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Na malé plachetnici v Karibiku - 2012

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy