Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 9 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Na malé plachetnici v Karibiku - 2012 Den nezávislosti
Poslalpepik v Monday, 21. May 2012 @ 14:59:10 CEST
Přispěno pepik

Po dnu stráveném na pevnině nás opět čeká námořnická zkouška – 34 mil, a to převážně na otevřeném moři, protože opět měníme ostrov. Ze Sv. Vincenta se přesouváme na St. Lucii. Obě se s Marcelkou na cestu duševně připravujeme, troufám si říct, že máme z moře respekt, snad i obavy. Plavba je tentokrát sice dlouhá, ale naštěstí už nikdo nekrmí rybičky, nikdo se nehroutí. Dokonce jak staré mazačky ležíme během plavby v podpalubí. Je jen krapet nuda, neb Pepíkovy vtípky pomalu docházejí a číst se při těch bestiálních vlnách moc nedá. A pít, pít pořád opravdu nemůžeme :)) A tak si čas od času drmolíme naše oblíbené zaklínadlo proti trudnomyslnosti: domů, do Prahy, do Vsetína, do prdele, to to houpá ….

Naše „trápení“ končí ve čtyři hodiny odpoledne ve městečku Soufrière, opět u skály s netopýry. Tentokrát už jsem ale ostřílená mořská vlčice, a tak nebojácně plavu až k průrvě, kde se scházejí výletní čluny a kde tuším netopýří rojení. Upřímně: netopýrů bylo určitě víc než při naší pouti na sopku, ale byli to takoví mírumilovní ptáci jako exempláře jako ze ZOO – neobtěžovali, nenalétávali. Předváděli se, ale nehrozili. Po krásném koupání dojídáme zbytek včerejšího rizota a vzhůru na gumák!!

Ani jsme netušili, že dnešek je pro obyvatele St. Lucie svátek – slaví svůj Den nezávislosti. Všichni svátečně naladění, v ulicích hudba, auta jezdí s vlajkami a kostel přetéká barevně vyšňořenými ženami a jejich nudícími se dětičkami. Nálada super – všude se čepuje pivo, po ulicích se baští. Jedno negativum tento svátek pro nás ale má: všechny obchody jsou zavřené. Takže žádné potraviny, žádné suvenýry. Ani žádná banka nepracuje, zůstáváme tedy bez oběživa, respektive jen s malou podstatou. A tak si aspoň po pěkné procházce centrem dlouho vybíráme hospodu, abychom i my přispěli svým malým dílkem k místní oslavě. Nepřebrali jsme. Rum-punch je zde sice o něco dražší než jinde, ale moc dobrý a navíc: vožírá!!! Po chvilce se nám ale zdá, že až příliš. Jakmile se někdo z nás postaví, komíhá se s ním celá místnost jako u Kočků na houpačce. „No to není normální,“ tvrdím, když se k mému pocitu houpání přidá i Marcelka a Jirka. „Co to v té sklenici chroupá mezi zuby?“ vyzvídá Pepík. „Marjána,“ stanoví radikálně naši diagnózu Jirka. Jasně, nasypali nám do nápojů marjánu – proto se všichni točíme, motá se nám hlava, plave s námi podlaha. Proto jedna sklenice tak vožírá, proto je to tak chutné a tajemné. Dodnes nevím, jak to tenkrát bylo: skeptici si mohu myslet, že se s námi podlaha houpala vzhledem k těm ujetým 34 mílím na vzdouvajícím se moři, a že to, co nám chroupalo mezi zuby, byl strouhaný muškátový oříšek, který se do míchaných nápojů občas také přidává. Ale my všichni čtyři už navždy zůstáváme u varianty marjána.

Po návratu na loď opět báječná večerní teplounká koupel, i když syčák Pepík mi ji dost otrávil. Oba kluci připravují zapečené těstoviny – vaří celý pekáč opět ze všech nejrůznějších zbytků. Když jsem pak v půl desáté večer výbornou krmí nacpaná jako otesánek a svalím se do teplé náruče moře, Pepík jen suše utrousí: „Žralok útočí hlavně v noci, a to rychlostí až 120 km za hodinu, moč cítí na 400 metrů a krev na 800. Stisk má 100 atmosfér, takže velkou želvu rozlouskne jako lískový oříšek.“ No nezabili byste ho? Už jsem se pak večer v moři nikdy necítila bezpečná.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Na malé plachetnici v Karibiku - 2012
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Na malé plachetnici v Karibiku - 2012 :
Den nezávislosti


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.6
Hlasů: 5


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Na malé plachetnici v Karibiku - 2012

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Hledej diskusi
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

wedding dresses 2013 (Skóre: 1)
podle Anthony v Thursday, 31. January 2013 @ 04:21:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Cheap Wedding Dresses Cheap Wedding Dresses wedding gowns Use formula through this,Piaget Black Leather Bracelet Diamond Couple Watches IPhone hold person will but Xuan of watch of one explore wrist makes place need the different level of classics. bridal gowns 2013 They can be accessed detailed and the Zuo that brachylogy knows easily expresses a dictionary, and 6 Xuan express introductory course.Zuo expresses dictionary illuminate a lot of professional term disney wedding dresses 2013 , modest wedding dresses from avoid shake implement to clockwork spring box, Paris hammer grain arrives the function such as time equality and Tuo flywheel and phase all is included inside. The person that these course can let use jackarooes on the IPhone firebug act from oneself directly Xuan expresses a technology: disney wedding dresses 2013 2013 prom dresses Assemble timing stopwatch orgnaization, cheap bridesmaid dresses adornment machine core and buy enter lapidary bearing, polishing, Zuo is engraved enchase with watchcase. Before complete a course, the >angle that makes its OK and brandnew, express the point of view of division from Xuan of Zuo of course of study namely, come Zuo admires watches of these the wrist that ac*****ulate the home. Cheap Wedding Dresses Cheap Wedding Dresses wedding gowns Use formula through this,Piaget Black Leather Bracelet Diamond Couple Watches IPhone hold person will but Xuan of watch of one explore wrist makes place need the different level of classics. bridal gowns 2013 They can be accessed detailed and the Zuo that brachylogy knows easily expresses a dictionary, and 6 Xuan express introductory course.Zuo expresses dictionary illuminate a lot of professional term disney wedding dresses 2013 , modest wedding dresses from avoid shake implement to clockwork spring box, Paris hammer grain arrives the function such as time equality and Tuo
Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.09 Sekundy