Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Na malé plachetnici v Karibiku - 2012 Páni kluci na toulkách
Poslalpepik v Monday, 21. May 2012 @ 14:52:15 CEST
Přispěno pepik

Tak už se nám pomalu naše báječná dovolená krátí. A my si ještě chceme užívat!! A tak s Marcelku odmítáme zúčastnit se výpravy v rezervaci Pigeon, u které jsme ráno zakotvili. Po menším přemlouvání se na břeh kluci vydají sami a my opět jednou sladce karibikujeme.

Pánové se vrátili nadšení. Sice se v rezervaci nedokázali vyhnout babě, která každého nažene do pokladny, i když se na ostrůvek dostanete z moře, přesto vynaložených peněz nelitují. Litovali pouze, že jsem nebyli s nimi, protože zážitek prý veliký. My, mírumilovné děvy, ani příliš nebanujeme, neb prolézat obrovskou pevnost, jež se nachází v rozvalinách, to pro nás vrchol štěstí není.

Historie ostrůvku Pigeon (česky Holub) začíná už v roce 1550, kdy první francouzský osadník na Sv. Lucii Jambe de Bois (přeloženo Dřevěná noha) využil ostrůvku jako základny k nájezdům na projíždějící španělské lodě. Takhle to vypadá romanticky, ale byl to normální pirát, i když z Evropy. Každopádně v polovině 16. století se o ostrov začali jako o strategicky umístěnou pevnost přetahovat různí mocipáni. Teprve v 19. století přestala být využívána a za druhé světové války zde pro změnu sídlili Američané. V 70. letech minulého století byla postavena na valech z písku silnice do Rodney Bay a z ostrova se stal poloostrov, jenž byl v roce 1979 vyhlášen národním parkem. Dneska je za peníz celá pevnost zpřístupněná, včetně mnoha dochovaných děl, kamenných budov, důstojnické kuchyně, jídelny, ubytoven, mohutných stromů a krásné vyhlídky. Kluci si celé dopoledne báječně užili a přinesli spoustu zajímavých fotek.

Po koupání, slunění a plavání se přesouváme kousínek vedle, a to do maríny, kde si za 75 EC užíváme výjimečného luxusu „suchou nohou na břeh“. Kapitán natírá kotvu, my se už zkušeně přesouváme do městečka na palubě minibusu – za 1,5 EC pohodlně staví přímo před branami mariny a veze nás rovnou do centra - vzpomínáte ještě na naši anabázi před deseti dny? To jsme byli ještě bílí, nevykoupaní, nezkušení a vyplašení. Dnes už jsme opravdoví mazáci. Prolézáme obchody, tedy my baby včetně Aleny, ta nakupuje svoji oblíbenou značku baťůžků a peněženek. Kluci kupují maso na guláš a oddávají se pod slunečníkem kontrolování zrzků.

Večer báječný guláš, procházka marínou a spinkat. V noci se nehoupáme na vlnách, a já spím po dnešní suchozemské etapě po dlouhé době jako miminko.

 
Příbuzné odkazy
· Více o Na malé plachetnici v Karibiku - 2012
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Na malé plachetnici v Karibiku - 2012 :
Den nezávislosti


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.57
Hlasů: 7


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Na malé plachetnici v Karibiku - 2012

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy