Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Na výletní lodi Karibikem 2009 Nalodění
Poslalpepik v Sunday, 21. February 2010 @ 19:13:45 CET
Přispěno pepik

Kolem poledního se chceme nalodit do našeho přechodného domova, na vytouženou šuk-loď. Jsme chytří, ubytujeme se hned v poledne, a jelikož odplouváme v 5 odpo, ještě si v klidu stačíme prohlédnout pobřeží…. A v tomto okamžiku nastává naše první prozření, poprvé a později ještě po mnohokráte musíme své představy a plány poopravit.

Nalodíme se sice v poledne, hotelová přeprava k lodi zdarma, ale držíme si palce, abychom se do 17 hod. vůbec dostali do své kajuty. Vyjít zpět na pevnou zem po všech vstupních procedurách, je zcela nemyslitelné. A tak se ocitáme před lodí v obrovitém prostoru (jsme v Americe), kam najíždí jeden autobus a taxík za druhým a plynule vyplivují nepředstavitelné davy lidí. Nemáme moc času na přemýšlení, parta zřízenců nám ihned odebere zavazadla, cosi na ně lípne a jen tak letmo utrousí, že se se svými bágly uvidíme až ve své kajutě. Pochybovačně kroutím hlavou, jak vědí, kde je moje kajuta? Nikdo se mě však nevšímá, tak se tiše loučím se svými věcmi davem smýkána do americky obrovité haly. Při posledním pohledu na svůj milovaný batoh velmi znejistím. Každý, ale opravdu každý výletník má minimálně dvě obrovitá zavazadla. Naše bágly se tak stěží mohou měřit s jejich příručními zavazadly, které má každý také minimálně dvě. Co tam proboha mají? Co tak nutného a nepostradatelného s sebou vláčejí na loď, kde má být celá kompletní péče? Na odpověď si ale musím počkat až na večer.

Tak se tedy šineme s davem. Vzpomínáte si na mé pražské sny a představy o dovolené? Krásní mladí lidé, stevardi, kapitán, úsměvy, paráda. Prozření číslo dvě: V té obrovité plechové hale se klikatí nekonečné fronty stovek lidí. Hadi se pomalu posouvají dopředu a ve vzduchu je i přes zapnutou klimatizaci – hádejte co: hrozný smrad. Smrad sestávající se ze špetky nervozity, hodně vzrušení, krapet očekávání, mraků únavy, litrů nejrůznějších parfémů, sem tam i nudy a hlavně z těch stovek starých, zapudrovaných a silou vůle při sobě držících těl. Nevím, zda to byla náhoda, ale před námi, za námi, vedle nás, všude kam se podíváš - staří, povětšinou tlustí lidé. Baby se nuceně šklebí, make up jim dělá na liftingových obličejích závěje, dědkové jsou propocení, většinou obehnaní holemi: buď špacírky, občas francouzáky, někde je podpírá čilá baba. A do toho tlusťoši, kteří se do hada ani nevejdou a natáhnuté špagáty různě vydouvají. A co je to tamhle? Jo, vozejky! Ty mají svoji lajnu, kde se spořádaně řadí. A že je jich celá kolona!! Zajímavou skupinu tvoří tlušťoši s chodítky. Pohybují se kupředu posunujíc chodítko, jakmile je ale v čekání pauzička, chodítko otočí a mají pohodlnou stoličku. Všimla jsem si, že páry mají chodítko vždy jedno, o které se střídají. Ještě že ti nemají svou vlastní řadu a nepředbíhají, to by se nás pár normálně rostlých ani nenalodilo.

Ach, kde jsou moje představy? Od toho, abych se otočila a zdrhala z této společnosti pryč mě odradila pouze myšlenka, že mezi slepými je vždy jednooký králem. Ale i tato moje představa byla lichá. Po pár půlhodinách mi bylo jasné, že baby se cítí mladé, krásné a žádoucí, mnohonásobně více než já, navíc byly všechny nesmírně dravé, bojovné, natěšené a suverénní. Kam se na ně vystrašená bledá Evropanka hrabe. Had se posunuje kupředu pomalu, humor abys pohledal, už nám docházejí síly i trpělivost. A tak jako žíznící dav občas hasiči polévají vodou, tak i nám zřízenci zdarma podávají vodu a sušenky, abychom my, geronti, vydrželi.

A asi po hodince se opravdu dočkáme. Stojíme před úředníkem, který s námi provádí vstupní proceduru. Tady u asi deseti přepážek, tady už každý laškuje, už nás od vysněného ráje dělí jen pár minut. Úředník je americky milý a uvolněný, jen zpocené skvrny v podpaží prozrazují, co ho stojí úsilí odbavovat netrpělivý dav. Licoměrně se na něj usmívám, odpovídám na jeho zvídavé otázky, vše je OK, jsme přece v Americe, náš host, náš pán. Najednou však prozření tři. Ne vždy je náš host náš pán. Úřad zavelí nekompromisně: STOP!!! Nemáte v pase vízum, nemůžete na loď. Cože? Takovejch peněz to stálo a nic? Shovívavě se usmívám a ukazuju ESTA, e-vízum, které jsem si klopotně zařídila včetně biometrického pasu v Praze. Kdepak, to není vízum, rezolutně trvá na svém. Zatvářím se neústupně jsa si jistá, neb imigračním jsem prošla. Jsem neústupná do té míry, že se uvolí celou záležitost konzultovat s vyššími místy a odkluše. Těch asi pět minut mi ale do zpěvu nebylo a nepokrytě jsem záviděla úspěšným gerontům, kteří se již šklebili do nastaveného fotoaparátu. Naštěstí jsem se po jeho omluvě do foťáku šklebila také.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Na výletní lodi Karibikem 2009
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Na výletní lodi Karibikem 2009:
Panamský průplav


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 3


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Na výletní lodi Karibikem 2009

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy