Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Na výletní lodi Karibikem 2009 První dny na moři
Poslalpepik v Sunday, 21. February 2010 @ 19:09:33 CET
Přispěno pepik

Na teplo jsem se těšila, do tepla jsem balila. V San Diegu, kde jsme se naloďovali, teplo samozřejmě bylo. Jakmile se ale loď spustí na vodu, začíná foukat…. A v kajutě? Neumíte si představit, jak si Američani představujou čerstvý vzduch. Klima puštěné na maximum v každou denní i noční dobu. Sibérie, skoro mráz. Napájím se horkým čajem, který je dvacet čtyři hodin denně k dispozici na horní palubě. Občas proložím coldrexem s vidinou angíny, v lepším případě silného nachlazení. Pepík samozřejmě ihned klimatizační nastavení vynuloval, ovšem náš stevard byl na svém místě. Jakmile opustíme kabinu, třeba pro ten horký čaj, okamžitě zakročí, a vše uvádí do původního stavu. Po několika přetahovaných jsem rozhodnuta skákat z horní paluby a plavat ke břehu. Pepík naštěstí vládne zdravým rozumem a českou šikovností: nacpané noviny v klimatizaci přesvědčily i černého stevarda, že tím knoflíkem by snad otáčet opravdu nemusel. A druhý den již cestujeme v pohodě, v kajutě příjemně, větřík se umoudřil a slunce začalo opravdu karibsky pálit.

Už v Praze mám strach, že my oba dva tak akční, se na vymezeném prostoru lodi budeme nudit. Co taky dělat na lodi, když se celý den plaví po široširém oceáně, že? Budu se opalovat. První den tak foukal vítr, že schoulená na lehátku v závětří sotva v rukách udržím časopis, nemluvě o tom, že se klepu zimou. Jdu obhlédnout terén na horní palubě: horolezecká stěna – tak to ani náhodou! Posilovna? To by snad šlo, ale několik desítek mučících strojů namačkaných jeden vedle druhého, k tomu vystajlovaní krásní liftingoví superlidé, zubící se předcvičovač aerobiku – a už jsem pryč!! Konferenční sál – nějaká přednáška v angličtině – nudou zívám. A tak věřte či ne, se s vidinou alespoň nějak aktivně stráveného času vrhám na běžecký ovál na vrchní palubě, kde v pravidelných intervalech volkují staří i mladí (kde se vzali tu se vzali) a jako po lobotomii krouží stále dokola, většinou se sluchátky v uších. Ze zoufalství začínám kroužit také. Koneckonců jsem na čerstvém mořském vzduchu a hejbu se, tak co!!

Ovšem výše uvedené se týká pouze prvních dvou dnů. Zatímco ostatní většinou u svých vyvolených činností zůstali, náš pobyt se pěkně rozjel jinudy. Objevili jsme kouzlo malého bazénu s teplou vodou a neustále vířících vířivek, které se pro nás staly zajímavými debatními kroužky a kde jsme pak trávili většinu času. Byli jsme také pravidelnými hráči minigolfu na nejvyšší palubě, zvlášť při západu slunce. Popíjeli jsme u baru, okukovali kurzy tance – tam by mě nikdo nedostal – mezi ty sádelnaté baby, které se snažily napodobovat pružného usměvavého a pohybově velmi vybaveného černého tanečníka. Objevila jsem knihovnu, kde jste si půjčovali na dobré slovo – dokonce tam bylo i pár českých knih. Každý den se konaly přenášky, prodejní akce, ukázkové akce, večer dvě divadelní představení, neustále hrálo kino a obrovské kasino? Tam bylo zajímavé sledovat, že hazardu se věnují zvláště staré dámy. Veškerý program vycházel každý den v tzv. denním rozkaze, jak jsme říkali denním novinám, ve kterých bylo popsáno, co, kdy, kde a jak.

Společenský život na lodi

Nesmím ovšem zapomínat na večery. První společenský večer nám dal odpověď na otázku, proč s sebou všichni vlečou takové kufry. Baby se vyvalily vyšperkované, vyparáděné, lodičky, kabelky, šály … Společenských večerů bylo několik, na každý musíte mít jiné oblečení. Moje jedna univerzální sukně bez patřičného zlata vypadala tak nepatřičně, že jsem raději volila i ve společenských večerech džíny – jakože nepřipravená a nevybavená. Ostatní pasažéři korzovali, tancovali a musí se nechat, že tancovali většinou úžasně, bez ohledu na věk narození. Hudba k tanci hrála každý večer vždy na několika místech.

Další obavy: Co si s těma Američanama budeme povídat? Where are you from, padla vždy otázka, kterou spolehlivě začínala každá konverzace. Nacvičená odpověď, že jsme z Evropy, je většinou neuspokojovala. Jakmile ale člověk jednou řekl Praha, už se to rozjelo …. Krásné město, byli-nebyli, jak se u nás žije a hned potom kolik dětí, jaké zaměstnání, po kolikrát „cruising“, jako na kolovrátku. Během servírovaných obědů nás personál rafinovaně posazoval k velikým kulatým stolům, kde se vždy nějaký zvědavec našel. Všichni si libovali v tom, že se s hraným zájmem zajímali jeden o druhého, jen aby konverze u stolu proudila…. A my chtěli jíst, chtěli jsme si užít jeden druhého – většinou nám nebylo přáno. A při Pepíkově společenské povaze nás za chvíli znal celý parník – a už nás na palubách naháněli, exoty z Čech si každý pamatoval….


 
Příbuzné odkazy
· Více o Na výletní lodi Karibikem 2009
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Na výletní lodi Karibikem 2009:
Panamský průplav


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.66
Hlasů: 3


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Na výletní lodi Karibikem 2009

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy