Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 7 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Praha - Mnichov a zpět na kole 09 2. den - Kde se narodil páter Ferda?
Poslalpepik v Tuesday, 11. August 2009 @ 15:39:20 CEST
Přispěno pepik

Malkov – Želkovice – Neumětely – Lochovice – Rpety – Komárov – Zaječov – Strašice – Dobřív – Mirošov – Mešno – Spálené Poříčí – Ždírec – Nepomuk

Tiché frišné a prvomájové ráno využíváme k tomu, abychom se legálně olíbali. Tedy spíše já, Jolana prý na pověry nevěří, což kluky dost zarmoutilo. Stavujeme se v Neumětelích. A proč? V Neumětelích se totiž věřilo a věří, že zde Šemík, věrný kůň knížete Horymíra, zakopán leží. Jestli je to pravda, nevíme, každopádně u pomníku postaveného na jeho počest jsem se vyfotili. Začínáme mít nutkavý pocit se chlubit, kam že jsme se to vypravili, nikdo nám to stejně nevěří.

Parádní stezka v Brdech

Ještě před obědem projíždíme nejznámější a nejkrásnější cyklistický areál ve středních Čechách – vojenský újezd Brdy. Snad jsou všichni na nějakých průvodech či na zahrádkách, na ukázkových cyklostezkách jsme skoro sami. Se zatajeným dechem projíždíme voňavou přírodou, všude ticho a pohoda, sluníčko se dere mezi vzrostlými a klidnými stromy. Takhle dobře se už asi na kole mít nebudeme, myslíme si svorně. A tak nikam nepospícháme a i když před námi ještě mnoho desítek kilometrů, jedeme jak paní radová do kostela.

Hamr v Dobřívu

Všechno jednou skončí. My však nelitujeme, neboť jsme dojeli do Dobřívu, malé vesničky známé funkčním hamrem, jediným na území naší republiky. Hamr poháněný vodním kolem byl postaven na počátku 19. století, dodnes je zcela funkční, můžete si tam sami (samozřejmě za poplatek) zkusit opracovat kov. Nářadí je původní ze 17. až 20. století. Navíc je v Dobřívu krásný gotický můstek a pamětní síň herce Jindřicha Mošny. Jsme barbaři, nejvíc ze všeho nás zajímá velmi chutné menu za 57 Kč.

Zato ve Spáleném Poříčí, kam doputujeme odpoledne, tam už se zajímáme o rodný dům pátera Ferdy, známého lidového léčitele, i o dům, kde pobýval J. Š. Baar. Naopak krásně vypadajícímu Hotelu Ve dvoře (www.hotelvedvore.cz) jsme se vyhnuli a slíbili si, že toto město s pěkným a upraveným náměstím určitě stojí za jeden víkend.

Cíl už máme skoro na dosah, když nás začne dohánět déšť. Nejprve s námi jen tak laškuje, projíždíme mezi kapkami, hledáme úkryt v čekárně na autobus. Když nám déšť vyčistil vzduch, vyrážíme. Na poslední chvíli však dojíždíme do Ždírce, kde jsme největší liják přečkali u piva.

Zasloužené pohodlíčko

Ubytování nás tentokrát čeká luxusní: hotel Zelený strom v Nepomuku. Super večeře, holčičí a klučičí pokoj s pohodlnou a širokou postýlkou pro každého. Kola si hoví na divadelním sále. Snídaně se svým švédským stolem předčí všechna očekávání a navíc máme možnost ochutnat nejlepší kávu za celou naši cestu.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Praha - Mnichov a zpět na kole 09
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Praha - Mnichov a zpět na kole 09:
A proč ne na pivo do Mnichova?


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Praha - Mnichov a zpět na kole 09

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.09 Sekundy