Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 6 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Praha - Mnichov a zpět na kole 09 5. den - velký Vácínkův den
Poslalpepik v Saturday, 21. November 2009 @ 21:18:58 CET
Přispěno pepik

Degendorf – Landau - Landshut – Moosburg

Dnes vyrážíme o něco později, až v 8.45. Je totiž totálně zataženo, prší občas méně, občas více, k tomu se silně ochladilo. Dumáme, zda nevyčkat oběda v suchu a teple, ale naše nepokojné duše a neklidné nohy nás nenechají vydechnout. A tak na sebe navlečeme pláštěnky, bundy a další igelity a hurá do boje.

Vašek straší pustinou: vezměte si něco k jídlu a pití, tam budeme opravdu bez možnosti nákupu. Abychom mu udělali radost, hledáme na krásné cestě podél Isaru známky divočiny: zajíc, králík, kachna, husa, bažant. Pepík se chce zavděčit, a tak někde splašil i srnku. Cesta krásná, i když déšť neustále hrozí.

Dohonil nás po 30km v Landau. A tak opouštíme pustinu-divočinu a zamíříme do pěkného, ale deštěm vylidněného městečka. Je poledne, jsme někdo více jiný méně hladoví a hledáme vhodný objekt. Trvá nám to neúměrně dlouho, až Vašek triumfálně vítězí. Objeví pro nás fenomén letošní cesty: řeznictví, kde se vaří. Pochvala. Tedy je to spíše taková vývařovna, kde nehledí příliš na formu, o to více je důraz kladen na kvalitu a čerstvost. Napapali jsme se výborně – kedlubnové zelí, uzený kotlet, karbanátky… Loterii s jídelním lístkem vyhrál tentokrát Kája: čerstvounká jatýrka přes celý talíř. Jedno jídlo stálo cca 5 euro a jsme plní ažaž.

Kalorie z řeznictví jsme vyháněli z těla až do pěkného velkého města Lanshutu. Tam se trochu motáme, než se nám podaří najít velké náměstí, kde si zasloužíme dobrou kávičku. Mírně přidrzlá servírka si bere na mušku Vácínka: jeho objednávku si nejdřív nepamatuje, pak ji komolí. Vše korunuje ironickou poznámkou: „Mladý muži, nejprve musíte říct, co vlastně chcete, abych vám to pak mohla přinést.“ Obstarala nám tak zábavu na celou půlhodinu: nemůžeme se dohodnout, jestli s Vácínkem flirtovala, nebo z něj dělala blba ))

Landshut je velké město, jehož počátky se datují od roku 1150, kdy zde stával dřevěný hrad k ochraně cest, pod kterým bylo počátkem 13. století zbudováno město. V druhé polovině 15. století se Landshut stává uměleckým centrem Bavorska. Pro nás je zajímavé, že se zde narodil stavitel Benedikt Riedl (Rejt, asi 1451 – 1531), který působil v Čechách a postavil například Vladislavský sál Pražského hradu. Roku 1475 se zde odehrála jedna z největších středověkých slavností - svatba dolnobavorského vévody Jiřího zvaného Bohatý s polskou princeznou Hedvikou, sestrou českého krále Vladislava Jagellonského. Svatba to musela být náramná, když ještě dnes, po téměř šesti stech letech se s několikaletým odstupem tato slavnost s názvem Furstenhochzeit ve městě opakuje. Dnes je centrum Landshutu rozděleno na dvě částí – nové a staré město, najdete zde spoustu zajímavých budov renesančních i gotických, kostelů, galerií i muzeí.

Posledních 20km do cíle naší cesty je přímo lahůdka: jedeme po pěkném asfaltu po levé straně řeky mezi vesničkami. Pořád je na co se dívat. Dnešní cíl cesty, který obstaral opět Vácínek má romantický název Drei Tannen v Moosburgu. Jsme šťastni, když ho po 110 km najdeme. A tak ani moc nereptáme, že příslušenství na chodbě, pokoje mírně blešárenské a zařízení zastaralé. Jsme rádi, že máme za 22 euro kam složit hlavu. Personál vlídný - dvě starší baby. Pepík, snad aby nevyšel ze cviku, s nimi flirtuje, jako kdyby to byly lepé osmnáctky (druhý den ráno se mi jedna z nich omluví, že tak s tím mým laškovala – naivka…..). K večeři čerstvý úžasný špargl (jsme ve šparglovém kraji a ve šparglové sezoně), tmavý vajcák, velká pohoda.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Praha - Mnichov a zpět na kole 09
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Praha - Mnichov a zpět na kole 09:
A proč ne na pivo do Mnichova?


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Praha - Mnichov a zpět na kole 09

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy