Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Praha - Mnichov a zpět na kole 09 10. den - Opět v domovině
Poslalpepik v Saturday, 21. November 2009 @ 21:34:27 CET
Přispěno pepik

Pattersdorf – Regen – Železná Ruda – Dobrá Voda u Hartmanic

Poslední plnohodnotný den na cestě. Vstáváme s lehkým chvěním, čeká nás těžká etapa na Šumavu. Chvění oprávněné, pěkně jsme si dneska dali do těla. V první české hospodě na hranicích to tak ještě nevypadá, po padesáti kilometrech máme ve 14 hodin síly a elánu dost. Narveme se českým jídlem (Pepík samozřejmě kachýnku), a tak padne rozhodnutí, že nepojedeme dále po silnici, ale vnoříme se do šumavských hvozdů lesní cestou. Stoupáme dlouhých … km, pak zase klesáme, zase stoupáme, zase klesáme.

Já občas klesám na duchu, nohy se mi pletou a po 75km, z čehož většina do kopce, už sotva koukám. Ostatní se nade mnou smilují a ubytováváme se v prvním slušném penzionu, co nám padne pod ruku.

Dům U svatého Vintíře v Dobré Vodě u Hartmanic má překrásnou polohu – výhled jako z pohádky na celý podšumavský kraj. Sídlo je celé zrekonstruované. Na první pohled bytelně, na druhý už to však trošičku skřípe. Volíme levnější dvoulůžkový pokoj bez příslušenství za 390Kč.

Název dostal penzion podle jména poustevníka, který v Dobré Vodě působil někdy v 10. století. Až do druhé války zde žilo přibližně 130 převážně německy mluvících obyvatel, na dnešní samotě stálo tehdy cca 25 domů. Po druhé světové válce byla obec součástí zakázaného vojenského prostoru a v té době byla většina staveb zcela zničena. Po roce 1989 se sem začal pomalu vracet původní život a v současné době je Dobrá Voda jedním z turistických center Šumavy, především díky své jedinečné poloze, která nabízí úchvatný výhled do vnitrozemí Čech. V Dobré Vodě můžete navštívit kostel sv. Vintíře, ve kterém je instalován nádherný skleněný oltář, Muzeum Dr. Šimona Adlera, které dokumentuje život židovské menšiny na Šumavě, Pramen sv. Vintíře s léčivou vodou a samozřejmě i penzion. Nedaleko se nachází Skála sv. Vintíře (Březník), ke kterému je z Dobré Vody krásná procházka lesem.

Na procházku jsme chtěli, ale se zlou jsme se potázali … Paní vedoucí nám kategoricky oznámila, že klíč od penzionu nám nedá a penzion se večer zamyká, co kdyby nás tu někdo ukradl. Navíc v osm se zavírá kuchyně i výčep. To vše na nás vyvalila poté, co jsme byli již ubytovaní. Nevím, jak by to dopadlo, kdyby nás takto uvítala… Realita byla poté samozřejmě jiná. Ještě v deset, když jsme se vrátili z procházky, se pivo vesele čepovalo. Ovšem milý syn-brigádník krapet popletl ceny piva, pak načepoval Pepíkovi, i když si neobjednal … přešlapů bylo více, jak už to tak někdy náhoda přinese. Zdálo se nám, že z bodré a veselé vedoucí je hříčkou náhody ukřivděná rozkazovačná hospodská.

Ale asi se nám to jenom zdálo. Ráno jsme dostali přebohatou snídani (pohledem na okolní stoly je nám jasné, že byla protekční), dostalo se nám i omluvy, a tak odjíždíme napapáni, spokojeni, s úsměvem na rtech a v duši a foťáku schován nádherný výhled z okna našeho pokoje.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Praha - Mnichov a zpět na kole 09
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Praha - Mnichov a zpět na kole 09:
A proč ne na pivo do Mnichova?


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Praha - Mnichov a zpět na kole 09

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy