Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Cyklovýlety Balaton 2009
Poslalpepik v Monday, 27. July 2009 @ 22:08:37 CEST
Přispěno pepik

Prodloužený červencový výlet nás letos nepřipravené nezastihl. Naplánováno bylo se podívat, jak si Maďaři vedou od té doby, kdy jsme je před dvěma lety opustili.

Mireček objednal ubytování, tentokrát zvolil Balatonfured. Volba to byla dobrá, bydleli jsme všichni v jednom velkém domě u Štefana. Štefan-šikula pronajímá tři velké domy, z čehož má dva a půl upravených a zrenovovaných. My, jak jistě tušíte, bydleli v té poslední, na modernizaci čekající půlce. Hned po příjezdu jsme protáhli čumáky, protože s minulým ubytováním se Štefanovo království vůbec nemohlo rovnat. Ale jakmile jsme ochutnali víno, zabrali velký stůl před domem krytý vinnou révou, kde se báječně pařilo, a jakmile jsme se poprvé vyspali, vše bylo jinak.

Letos nás bylo 14, včetně malé sladké Natálky. Hned po příjezdu jsme pomohli Jirkovi oslavit narozeniny a pak už byl program obdobný jako minule: pojíždění na pěkných cyklostezkách kolem Balatonu, popíjení vínečka, tentokrát olacha ze Štefanovy soukromé vinice, a tak byl každou denní i noční dobu k dispozici. Pravda, moc neožíral, ale aspoň jsme ráno byli vždy svěží. K tomu dobré papání a letos i koupání. Počasí nám opravdu přálo, a tak jsme se jedno odpoledne povalovali na pláži, koupali se a pro změnu do sebe lili pivo.

Takže suma sumárum: bylo to opravdu pár povedených dní. Nesmím ale zapomenout na menší šok, který jsme utrpěli a který si vysvětlit moc nedokážeme. Z domova jsme se připravovali na zemi zdecimovanou krizí. U vědomí toho, jak byl Balaton před dvěma lety opuštěný, poničený a zchátralý, jeli jsme zcela na jisto. A ejhle!! Všude, kudy jsme projížděli, se stavělo, opravovalo, renovovalo. Na stezkách spousta kolařů, na kolonádách všech městeček krámky plné lidí, restaurace nabité. Abychom si udělali opravdu pravdivý obraz, vydali jsme se 50 km do míst, kde jsme bydleli minule. A ani tady nás atmosféra nezklamala. Hotel s vysklenými okny zářil novotou, před ním auta rekreantů, před dvěma lety opuštěné a zchátralé středisko bylo v provozu a zářilo novotou, i v našem Badacsony-tomaj se staví …. Z námi objevené vinné cesty je stezka pro turisty s vláčkem, který je plně obsazen. Elado-na prodej už tu není skoro vůbec nic. Čumíme jak vejři.

Jediné rozumné vysvětlení, jak to, že v době zmítané krizí se na Balatonu vzmáhají, přinesl Jirka: No jasně, to my jsme jim tady před těmi dvěma lety nastartovali ekonomiku. Nikdo sem tehdy nejezdil, byli jsme tu skoro sami. A teď se jim to za naše eura podniká!!!! A tak s hřejivým pocitem jsme i letos utráceli a utráceli, aby se Ti Maďaři dobře měli.

Podívejte se na fotky, jak jsme si všichni užívali.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Cyklovýlety
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Cyklovýlety:
Naše oblíbená cyklotrasa - cca 70 km


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Cyklovýlety

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy