Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 9 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Jihoafrická republika - 2008 Úvod
Poslalpepik v Tuesday, 06. January 2009 @ 23:33:00 CET
Přispěno pepik

Letos padla volba na Jihoafrickou republiku. A víte proč? Vilma. Za vše může Vilma, moje kolegyně, která zde se svojí kamarádkou strávila dovolenou. Pronajaly si auto, ujely snad 5 000 km a objely celou zemi. Když cestu zvládly dvě samotné kamarádky, tak Květa s kamarádama taky, řekla jsem si. Kluci po prvotní informaci nadšení, i když se dodnes divím, že Vašek kývl na lokalitu, kde se v zimě koupou jen tučňáci. Snad si věřil, že se vykoupe v ledové vodě s nimi. No, pokud budete trpěliví, tak se dočtete, jak to s těmi tučňáky a jeho koupáním nakonec dopadlo.

A na jaře jsme začali pracovat. Pepík zajistil letenky, Vašek sehnal další s Afrikou obeznámené cestovatele, Ivoš obstaral auto. Pravda, Ivoš - toho ještě neznáte.

Ivoš s námi jede poprvé a já věřím, že ne naposledy. Vaškův spolužák, jenž naši starou osvědčenou trojku skvěle doplňoval. Koupil si nový drahý foťák a moc se těšil, co vše do něj nacpe. Pohodář, kterého máloco rozhází a který si dokáže dělat srandu i sám ze sebe. Není zvyklý cestovat nezávisle, neustále nás překvapuje svýma dětsky nadšenýma očima, kterýma se kolem sebe díval. „A kdy už tam budeme? Kolik je to ještě kilometrů? Kde budeme spát? A kde je tady hospoda?“ Taková zvídavost nás zpočátku udivovala, později přispívala ke všeobecnému veselí a nakonec jsme se na každý podobný dotaz těšili. Já sem jezdím Ivoši každý víkend, a tak ti to řeknu naprosto přesně, reagoval Vašek, když už neměl sílu či chuť cokoli vysvětlovat.

Vašek. I tentokrát fotil a pořizoval hejbací obrázky, jak svému filmování říká. Zároveň si zapisoval některé zážitky z cesty. Nejvíce se soustředil jak jinak na popis našeho konzumování delikates (delikatesou Vašek rozumí všechno, co se dá pozřít), na druhém místě byl středem jeho zájmu Pepík. Pepík se svými historkami, blbostmi i neúnavným motorem, kterým nás stále hnal dopředu. Zápisky mi Vašek nezištně zaslal: dělej si s nimi co chééééééééééš, dodal. Samozřejmě vás nemohu ochudit o jeho postřehy, na které jste už z minula zvyklí. A tak jsem opravila některé překlepy a to nejzajímavější pro vás vybrala.

Úvodem musím poděkovat Vilmě za prvotní impuls, Ivě za skvělý mejdan, kde se nám dostalo vedle pohoštění i poučení a dostali jsme i spoustu dobrých rad. Vaškovi za „informace odpelce“, které sice nebyly vždy stoprocentní, ale zato jich bylo hodně. A nesmím zapomenout na Kláru, která s Pepíkem ladila, vylaďovala a vypilovávala letenky až k úplné dokonalosti. Haničce patří poděkování za pravidelný přísun informací a korektorskou práci a Honzíkovi za perfektní logistiku našeho přesunu i uvítací menu.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Jihoafrická republika - 2008
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Jihoafrická republika - 2008:
První horké hodiny


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.66
Hlasů: 6


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Jihoafrická republika - 2008

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy